şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte başlığını göremeyince hayret ettiğim oyundur.

bilgi vermek gerekirse oyun 14 aralık 2012 tarihinde piyasaya sürülmüş ve capitalism 2 oyununun ek paketi olarak yayınlanmıştır. oyunu modernize etmelerinin (ürünler vs) yanı sıra bazı yenilikler de getirilmiştir.

(bkz: medya şirketi kurmak)

ben dahil capilasm 2 oyununu sevenler için bulunmaz nimet olduğunu düşünmekteyim. sonunda enlight sesimizi duydu.
  • yeniden bizler gibi cap 2 severler için sessiz sedasız 2 yılı aşkın süre önce çıkmış oyun.
    şimdi oyunu malum ortamlardan indirdim, ne var ki adamlar reg. koymuş.
    neyse bir yolunu bulup ne yapıp ne edip sıçtığımızdan bile para kazanacağımız. gelsin stocklar, gitsin mergerler niohahahahahhah. hey gidi.
  • almamak icin kendimi tutmakta oldugum, alirsam basindan kalkamayacagim bir is simulasyonu oyunu, efsanenin ger donusu de diyebiliriz.
  • bu oyundaki işleri çözen adamın, günümüz dünyasında aç kalma riski yoktur.
  • oynadığım kadarıyla süper bir simülasyon. karlılık artınca rakipler çoğalıyor efendime söyleyeyim kapasite kullanım oranlarına göre fiyat belirleniyor.

oyunun nasıl oynanacağına gelirsek. önce custom game den tek şehir ve tek dükkan olacak şekilde seçiyoruz. neden? ilk başta elli tane dükkan çeşidi dört ayrı şehirle uğraşmayalım diye. bunun dışında istediğiniz zorluk seviyelerini seçebilirsiniz.

önce trafiği bol bir yere dükkan açıyoruz. 50 ve üstü trafik mükemmeldir. 30 ve üstü ise iyidir. en iyi yeri buldunuz ama paranız yetmedi n'apacaksınız. şirket hissesi basıp satabiliyorsunuz. yada bankadan borç alabilirsiniz.

dükkanda şehirde üretim olmadığı için ithal mallardan satın. ilk si girdiğiniz için piyasaya satış kapasitenizi %100 olacak şekilde fiyatları ayarlayın ki bu sürekli değişken olduğu için bütün oyun bunu ayarlamakla geçer. daha sonra yeni store'lar açarak şehirde kimsenin satmadığı ürünleri satın.

kimsenin satmadığı ürünü satabilmek için o ürünü üretmeniz gerekebilir hemen gidin bütçenize uygun bir fabrika seçip arsa parası çok olmayan bi yere kurun. eğer ithal edip satmıyorsanız sofa ve bed çok iyi para getirir haberiniz olsun.

daha sonra bir r&d açıp hiç üretilmeyen bir teknolojiyi geliştirebilirsiniz. bütün haneleri ortadaki haneye birleştirip daha sonra ortadaki haneden geliştirmeyi seçin böylece dokuz kat daha hızlı yapacaksınız. yeni ürün gelişince bir fabrika açıp onu da satın.

daha sonra fabrikalarınızda harcadığınız hammaddeleri yada şahirde olmayan hammadeleri farm ve mine ile üretebilirsiniz.

sıralama store-factory-r&d-farm-mine şeklinde olmalı önce fabrika kurarsanız kime satacaksınız değil mi?
  • ulan nasıl fark etmedim bunu inanılır gibi değil. şu an capitalism 2 steam yorumlarından fark ettim ve direkt 2 dlc si ile aldım. vay mk.