• en buyuk gucunu zizek gibi ters yuz etme yeteneginden alir. sadece film izlerken degil, mac izlerken bile surekli tersyuz edici analizini surdurur. spiker "hakan kaleyi dusundu" dedigi anda "hakan kaleyi dusunmedi, kale, yani ideolojinin gecirgen aglari hakan'in onu dusunmesini istedi" diyerek olaylara yepyeni bir bakis acisi getirir. olmadi hami mandirali mac oncesi "puan ya da puanlar almaya geldik" dedigi anda "aslinda spiker hami'nin puanlar vermeden gitmek istiyoruz demesini hayal ediyor" diyerek farkini konusturur. "al da at dercesine sik bir pas"in aslinda "tutma kacir diye bagirmaktan cekinmeyen ici kof bir estetik gol denemesinin kaleyi iskalayip baska oyuncunun ayagina gitmesi, yani hegelci bir kacinilmazlik" demek oldugunu bilir. zizek'i tam anlamiyla ozumsemis, kendisiyle telefon'da konusmus, "abi su anda mesgulum" dedigi anda "ne demek slavoj, sonra ararim" derken dahi zizek'in aslinda koftehorlar 4 isimli filmi izleyip 31 cektigini hemen anlayan, telefon konusmasini dahi hem sentaktik hem de kronolojik olarak tersyuz etme cesaretini gosterip, alo. stop. diyerek kapatan bir mutefekkirdir.
  • az once tam olarak kanalize olmadigim icq sohbetinde bana:

"eh be abi to bring you free love işte ne güzel ya...bu * türkiyesinde bunca maço amsalak şovenist gerzek varsa sebebi cinsel doyumsuzluktur.bunca sorunlu genç varsa özgürce yaşanamayan cinselliktendir.bunca sansür varsa geceleyin bütün ışıkları kapatıp 3 dakikada bitti gitti yapan seksten utanan atamız babamızdır."

mesajini gondermiş, ve beni hayretler içinde bırakmış ulu düşünür.
  • bari$ manco ve muridlerine verilen isim.
    ( bi de atilla tas var, o apayri).
  • zuxxi'de özellikle sinema bölümündeki yorumlarını ilgiyle ve beğeniyle izlediğim "izleyenler ne demiş" bölümünde "izleyenler'i boşver bakalım caponsever ne demiş film için" diyerekten ısrarla yorumlarını aradığım engin sinema kültürü ve keyifle okunan üslubuyla gönüllere taht kurmuş sinemasever insan.güzel insan.
  • sözlüğü terk edişiyle kim bilir kaç takipçisi hayal kırıklığına uğramıştır. aşkolsun.

sözlük tarafından bakacak olursak; kaliteli yazarların birer birer ayrılmasıyla büyüyen vizyon çoraklığı, yeni yazar alımlarıyla kapatılabilcek bir şey değildir. böyle kayıplar, gelişme'yi hedefleyen sözlüğün değişme'den öteye varamaması sonucunu doğuracaktır.
  • yılmaz bir insan hakları savunucusu, ayrıca büyük bir türk düşünürü.
  • hakikaten çok birikimli bir yazar. umarım bir şekilde döner...
  • henüz yüzünü dahi görmediğim fakat tanışırsak en azından konuşacak bir çok şey bulacağımızı sandığım kişi. zira sevdiğim kitaplarla, yazarlarla ve filmlerle ilgili tüm başlıklarda kendisinin entrylerini görmekteyim.
    bu beyfendi bilmez ama sayesinde bir çok kitapla tanışmışlığım ve film izlemişliğim de vardır. bir nevi gizli halk kahramanı, hayali arkadaş. teşekkürü borç bilirim.
  • sinema birikimini sözlüğe aktardığı, özene bezene yorum/eleştiri yazdığı için teşekkür etmek istediğim okunası , tavsiye edilesi yazar.*

edit: ettim.
  • vallahi tanımam etmem, yargılamak da haddim değil dolayısıyla. fakat başucu eserlerinden birkaç bir şey okudum, bu adam belki iddia edildiği gibi tutarsız olabilir, varolan sistemi eleştirip yerine bir şey sunmayarak internet anarşizminden yana olabilir, olmayabilir, öyle olabilir böyle olabilir, fakat bu adam boş konuşmuyor. beğenilsin ya da beğenilmesin kendine has bi görüşü var işte.
    bir de bunu yazarken biraz da zamanın ötesine gitmiş entrylerinden birkaç bir şey okudum. farklı düşündüğümüz yerler olabilir kendisiyle, ancak tüm bunlardan bağımsız olarak fazla sözlükçü bir adam gibi göründü bana. üçüncü nesil olmasıyla bir alâkası olabilir sanıyorum.
    ~bir de sonradan bir ekleme yapayım dedim, bu gözlemi yazarın sadece üç beş entry'sini okuyarak yapmış bulunuyorum, ayrıca ilk entry girilme tarihinden beri yazar tarafından yazılan hiçbir entry'den haberdar değilim, siz de takdir edersiniz ki kimse bu gözlemleri nesnel doğrular olarak görmemelidir. bunlar sadece (muhtemelen) yanlışlar barındıran, tarafımdan yapılmış naçizane gözlemlerdir.
hesabın var mı? giriş yap