• son zamanlarda artık tamamen inandığım olgu. sosyal medya ve sözlük siteleri kurulduğundan beri sürekli karşılaştığımız kırmızı şeritli capsler artık neredeyse yok hele hele yaklaşık bir senedir ara ara denk geliyordum ve son bir-iki aydır tamamen bitmiş. haber siteleri maçlardan sonra "capsler patladı" başlıklı haberler yaparlardı o bile yok. 3-4 sosyal medya sitesi kullanıyorum ınstagram, facebook vb. artık caps yok ve yerine gelen şeylerin adı bile saçma "meme". bilmeyenler için kötü anlamlı değil capsin ingilizce karşılığıdır meme ama kendi kültürümüzde yaşattığımız kırmızı şeritliler bitti artık. eskiden ne gülerdik be "sis atma oç", bülent ersoy "haşin erkek severim" dediğinde bir insanın tersi davranmasını falan koyarlardı. şimdi ise 2009 facebook trendi olan kısa videolara, gündelik yaşamdan alınmış "laiklik elden gidiyeah" amcasına ve "mezarlıkta ağlayan kız" gizemine kaldık. demem o ki her gün "meme" görmekten bıktım, güldürmüyor ve bize ait değil. resmen "troll" fotoğrafı kullanılıp önümüze koyuluyor.

(bkz: ah nerde o eski capsler)
  • inci sözlük ile patlayıp, serkan inci'nin sözlüğü satmasıyla uykuya geçme durumu.

zamanında şöyle bir başlık açmıştım ama nafile:

(bkz: en güzel caps paylaşımları)
hesabın var mı? giriş yap