şükela:  tümü | bugün
  • asında "büyük harfler için caps lock yerine shift kullanan insan" olacaktı da neyse!

hayatta her zaman kontrolü elinde tutmak isteyen insandır.

garanticidir. hayatta hata yapmaktan korkandır. bu adama hevesle "gel lan dışarı çıkalım, hayvan gibi kar yağıyor, 2 bira içelim" desen, "hasta oluruz olm" der. mantıklıdır aslında ama sıkıcıdır.

caps lock kullanan adam öyle midir? değildir. adama "gel lan dışarı çıkalım, hayvan gibi kar yağıyor, 2 bira içelim" demek için kapısını çalsan, kapıda ayakkabılarını giymiş seni beklerken görürsün! "nerdesin yapraaam götüm dondu, tekelden 2 sıcak bira alalım da sahile gidene kadar içimiz ısınsın" der! o da heyecanlıdır, çok hata yapar ama candır.

hevesle bir şeyi yazmaya başlarsın, o kadar kaptırmışsındır ki kendini yazdıkların için ekrana bakmazsın bile sonra bir farkedersin caps lock açıkmış! gönlü boldur bu adamın harflere çok harcıyacağım diye dert etmez, koyver gider caps lock!

hayatta kazanandır ayrıca. komşunun örnek x oğlu/kızıdır. ama harbiden çok sıkıcıdır.

not: apple'dan yazanlar hayvan gibi yağan karda jagermeister içerler! caps lock tesla gibidir, edison gibi piyasa malı olmamıştır! ayrıca kötü gün dostudur, tek parmağın kalsa bile sana büyük harf kullanma olanağı sağlar!
  • melih gökçek'in en sevmediği insan türüdür.
  • arkadaş herkesi ötekileştirmeyin bu kadar. caps lock kullanan adamda hemşerimiz shift kullananda. hepsi bu memleketin adamı...
    ama bak ctrl +w kullanan adam candır.
  • bunun içinde başlık mı açtın sözlük .... severim bizzat ben de yaparım keşke hep bi kısayol tuşu olsa hayatta... caps lock lara ölümm:))
  • klavyeden caps lock tuşunu sökebilecek insandır. candır.
  • klavyede en az kullandığım tuş "caps lock" tuşu olduğunu öğrenip beni tarif etmişlerdir. yerini bile unuttum. sol serçe parmağım shifte yapışık değilse rahat edemiyorum.
  • sinirlenme halinde shift'in caps lock'tan çok daha kullanışlı olduğunun bilincinde olan insandır. nitekim shifte basılı tutan o serçe parmak, hasmının boğazını sıkıyormuşçasına tatmin edicidir.
  • aynı anda 2 tuşa bile basmayı beceremeyenlerin bok attığı insandır
  • alakasiz cikarimlarla dolu bir baslik. işim geregi aksama kadar klavye kullaniyorum. benim işim sadece yazi. sabah sekizden aksam beşe kadar takir takir yazi yazarim baska da birsey yapmam.
    garantici degilim, hata yapmaktan korkmam. cafe açıp 30 bin lira batirmisligim var.
    kar kis farketmez, piiz var deseniz fizandan gelirim. besiktas'ta arkadaslarin catida kaşkol bere sabahlara kadar içmişligimiz var. asagida sicacik ev vardi ama biz sirf catida langirt var diye takilirdik. sigara kullandigim icin genelde mekanlarda disariyi tercih ederim.
    espri yapacagim, teşbih yapacagim diye kasmayin amina koyayim. hizli klavye kullananlar sittin sene caps lock kullanmaz. caps acik kalir yazi buyuk devam eder bir suru sikik sikik killiklar olur. bir de bu cikarim neye gore yapiliyor ki? ikisi de tuş, klavyenin bir tuşu amina koyayim. cok sinirlendim.