şükela:  tümü | bugün
  • captain blackin golden cavendishten mamul, içimi biraz sert, aroması tam kıvamında pipo tütünü.
  • kokusu ile pipo içenlerin 100 metreden ilgisini çekebileceğiniz içimi doyurucu zengin aromalı bir pipo tütünü satın alırken mutlaka nem durumunu kontrol etmek gerekir birde bulgar taklitlerinin de kokusu aynıdır ama ciğerleri direkt dağıtır bilmediğiniz yerden almamak lazım
  • kokusu super içimi berbat* pipo tütünü. borkum yada para yoksa tercih edilebilir.
  • süreç içinde kendisi hakkında insanın fikirleri "dünyanın en berbat pipo tütünü" yönünde değişebiliyormuş.
  • pipoya ilk başladığımda içimi çok güzel geliyordu fakat son zamanlarda aynı keyfi alamaz oldum. acı geliyor, ağzımın tadını kaçırıyor. kokusu her şeye rağmen güzel. captain black royal ile karşılaştıracak olursak gold daha hafif. royalin aroması daha yoğun. goldu tercih ediyorum.
    not: pipo içtikten sonra dondurma yemeyi deneyin çok güzel oluyor.
  • adıyaman tütünü ile harmanlandıktan sonra sarma sigara için uygun hale gelen tütün.
  • en leş pipo tütünüdür. feci derecede dil ısırması yapar. rezil.
  • 2003te adım attığım pipo dünyasındaki ilk gözağrılarımdan. zaten o zaman amphora, borkum riff ve captain blackten başkası son derece lükstü, pek bulunmazdı. sonrasında mac baren mellow ve mac baren vanillacı oldum. şu yokluk zamanında bulabildiğim tek tütün buydu, eski dosttur deyip aldım, pişman olmadım ama geçmiş zamandaki tadı vermedi. yanışı, içimi çok güzel aslında ama damak başka tatlara alışınca eski tatları da siliyor demek ki. yine de ille de captain black olacaksa, gold değil de beyaz paket tercih edilebilir.
  • biranin uzerine agir gelen tutun.her zaman aldigim tutunden kalmayinca mecbur almak zorunda kaldim, mumkunse denenmemelii