şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: peter pan) in bas dusmani. kotu kalpli korsan. tek elini timsah kapmis, yerine kanca takmis bi tane.
 • athena'yi,mor ve otesini ilk kesfettigim,sahnesinin telden kafeslerle cevrilmis oldugu,barmenlerin icki hazirlamaktan aciz oldugu,bir zamanlar harbiye vakifbank'in yan sokaginda bulunan ama artik yerinde yeller esen ozledigim guzel mekan...
 • 2.30'luk klostrofobik tavani unutulmaz..
 • cuma aksamları mor ve otesi 4 tane kız arkadas topluluguna calarken cmartesi gunu athena yuzlerce ziplayan insan topluluguna hitabederdi. guzel mekandi. yerine lab diye bisi acildi sonradan.
 • eski barmen hamdi yi ordan tanıdığım sonrasında son gemi kankası olduğunu öğrendiğim zincirleme yerlerde bilumum kişilerle zincirleme tanışma halinde olduğum mekanlardan biriydi.
 • bizi büyüten şehir efsanesi.
  bir diğeri için (bkz: flatline)*
 • ortaköy flatlineın zırt pırt baskın yemesi sayesinde tanıştığım, sonra sonra her hafta gidip coştuğum*, coşarken zaman zaman sakatlandığım mekan idi. mor ve ötesi elemanlarının aileleri gelirdi bazen çocuklarını izlemeye, bize kocaman gözlerle bakarlardı.. o zamanlar athena erovizyona çıkacak deseler, herhalde kıçımızla gülerdik..
 • ilk gençlik yillarimizin eglence klasigi.. inanilmaz kaynasmislik içindeki ve rahatliktaki (fiziki ortam olarak degil pek tabi ki) unutulmaz mekan.. heey gidi günler diyesi geliyor insanin.
 • gençliğimin en eğlenceli gecelerini geçirdiğim yer.

  athena hoplak zıplak ska coverlarıyla seyirciyi coşturur, insanı zorla sahne etrafındaki kümes tellerine (daha sonra daha kaliteli bi malzemeyle değiştirilmişti) tırmandırırdı. herkes ama her-kes dans ederdi, hayatımda bu kadar eğlence barındıran başka bir gece mekanı görmüşlüğüm yoktur, bir barda hiçkimse mi ağır takılmaz kardeşim?!
  mekana gitmeden önce refik'te alınan rakılara, içeride bira eklenir, çıkışta bambi ya da taşfırın 'da mutlaka bişey yenir, bostancı taksim dolmuşlarına ancak ondan sonra, sabaha karşı binilirdi.

  ilk 80s partiler, rotting christ konserleri, hatta türkiye'de ilk gothic partisi bu mekanda yapıldı (bu parti moonspell'in sin albümünün tanıtım gecesiyle birleşikti). bunlar olurken diğer yandan da athena'nın popülaritesini artırması süreciyle, içeri "tanımadığımız" adamlar dolmaya başladı. evvelden içerideki insanların çoğu müdavim kategorisinde olduğundan, selamlaşılmasa bile göz göze gelince gülümsenirdi, athena'nın çaldığını duyup gelenler artınca, önce mekan kalabalıklaştı, sonra tadı kaçtı, sonra athena çıkmaz oldu, derken zort diye kapandı gitti.
  arkasından bakakaldık.

  o zamandan beri akşam çıkarsam nereye gideceğimi bu kadar kesin bildiğim bir dönem olmadı.
 • "hey gidi hey, yaslandik mi ne?.. yad etmek boynumun borcu olmus, ne gunlerdi..." diye tatlı tatlı anılası mekanmış. olan olmus...

hesabın var mı? giriş yap