şükela:  tümü | bugün
 • john goodman, vera farmiga, madeline brewer, machine gun kelly gibi oyuncuların başrolünde olduğu bilim kurgu filmi. rupert wyatt, filmin yönetmeni. 29 mart 2019'da vizyona girecek.

  teaser trailer
  poster
 • konusu şöyle olan;

  --- spoiler ---

  chicago sokaklarında geçen bu filmde, 10 yıldır uzaylılar tarafından işgal edilmiş yerlerde yaşayan insanların hayatı anlatılmakta. bu insanlar iki gruba ayrılmış; bazıları uzaylılarla iş birliği yapıyor, diğerleriyse buna karşı çıkıyor.

  --- spoiler ---

  2019 yılında çıkacak bilim kurgu dizisi.

  ilk bakışta iptal edilen colony dizisinden pek bir farkı yok gibi duruyor.
 • neredeyse bir aydır fragman müziğini dinlediğim film. film fos çıkmaz umarım.

  https://youtu.be/wvsy9mdg8ws
 • adamlar bildiğin colony dizisini film yapmış.sahneler bile aynı.
 • resmi fragmanı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=i68xczi406a
 • sözde uzaylı istilası olan film.

  --- spoiler ---

  ama hiç uzaylı göremedik. mevzu zaten o değil. bir uzaylı istilasında dünya insanları nasıl davranır, nasıl örgütlenir, kimler satılık bunları göstermişler filmde. valla biraz uykulu gözlerle izledim filmi. tam hakkını da veremedim. siz gidip daha berrak bir zihinle izleyip gelip burda doyurucu yorumlar yazın.

  --- spoiler ---
 • beylikdüzü marmaraparkda 22.00 seansını izledim.an itibari ile eve giriyorum.allah aşkına biri bana bu film neydi açıklasın.üsteki kurgu vs.demiş birde puan vermiş ama alakası yok.filmin anlam bütünlüğü yok.izliyorsunuz ama sadece filmdi galiba izlediğim oluyorsunuz.allah yukarda saçma sapan bişey izledim.
 • iki gündür inceleme videosu yapayım mı yapmayayım mı diye düşünmekten artık zamanında yetiştirme deadline'ını kaçırdım. ki zaten haftaya vizyondan kalkar diye düşünüyorum, çünkü pek seyirci dostu bir film değil.

  filmi seyrederken her an eleştirecek yeni bir şey buluyordum mesela. sürekli yeni karakterler giriyordu, kim kimdi, bunu niye takip etmeliyiz diye sormaktan bir süre sonra artık yorulmuştum. filmin başındaki siyah genç güya filmin ana karakteri iken sonrasında ne ikinci perdedeki büyük suikast/sabotaj planında yer aldı, ne de filmin plot twist'li ana hikayesinde.. o zaman niye ana karakter gibi sunulmuştu belli değil. ha keza kız arkadaşı da öyle.. iki gördük sonra bir daha film öyle bir karakter olduğunu unuttu.

  bu hikayeden daha iyi bir şey çıkarılabilir miydi bilmiyorum. sonuçta iyi bir hikayecinin elinde her şeyden iyi hikaye çıkartılabilir. bu örnekte herhalde çok fazla işlenecek şey bulamadılar, ortaya da bu filmimsi şey çıktı. sinemada izlemeye pek değmez ama film kesatı olan bir haftadayız.. gelecek hafta da jordan peele'in us'ı vizyona giriyor. size kalmış.

  5/10
 • bişey olmicaksa gayet beğendiğim filmdir.

  bu kadar sıradan bir konuyu gayet güzel bir şekilde sundu cidden başarılı film malum ortamlarda mevcut.john goodman ve diğerleri çok iyi baya beğendim.

  gayet de bir hikaye var

  helalinden 7.5 verdim
 • çok bayat konusu olan, karakter derinliği olmayan ortalama bir film. üstelik konu derinliği yok. örneğin dünya uzaylılar tarafından işgal ediliyor ve biz sadece büyük şehirlere duvar çektiklerini biliyoruz. insanlar köle gibi çalıştırılıp, gezegenin madenleri alınıyor diyorlar. eee onuda göremiyoruz. ayrıca hangi madenler bunlar ya? koca uzayda maden yatağı milyonlarca boş gezegen var iken neden uğraşsınlar?

  ayrıca uzaylıların istilası durumunda insanların ne yapabileceğini konu alan half-life 2 diye bir oyun var değil mi? hiç değilse ona baksaydınız biraz.

  5/10

  --- spoiler ---

  filmin kötü karakterini, son anda iyi yapmakla marjinal olmuyorsunuz malesef.
  --- spoiler ---