şükela:  tümü | bugün
 • caraibe kabilesi

  caraibeler kimlerdir ?

  *gece ona ihtiyacı olacağını düşünmediğinden, sabahleyin pamuk yatağını satan akşamüstü yatağını yeniden satın almak için gelip gözyaşı döken kişi.

  caraibelerin genel özellikleri ;

  *o an mantıklı gelen bir hareketin veya davranışın yakın bir zamanda aslında çok büyük bir yanlış olduğunu kestiremeyecek kadar ileri görüşsüzlerdir.

  *ıq seviyeleri 1-3 arasında gezinir, bu durum mutluluk derecesine göre değişir.

  *düz mantık ilerlerler. verilmek istenen mesajdan ziyade söylenileni doğrudan anlarlar.

  yaşanmış caraibe hikayeleri ;

  1) ulu önderimiz c. (37) s. adlı cafeyi almak ister ve 7000 tl kapora verir, sonra yapamayacağını düşünüp almaktan vazgeçer fakat 7000 tl'lik kaporası yanmasın diye 80.000 tl verip cafeyi satın alır ve 2 hafta boyunca dükkanı hiç açmadan 45.000 tl'ye başkasına devreder ve caraibe caraibe ağlar.

  2) caraibe kabilesi kurucularından ( zaten 2 tane var y ve s ) s olan 5 yaşında hastalanır ve doktora gider, ne zaman iyileşeceğini sorar. doktor yazdığı şurubu bitirdiğinde iyileşeceğini söyler. minik caraibe eve gittiğinde şurubu alır ve fondipler, aynı günün gecesinde aynı hastahaneye midesini yıkatmaya gider.

  3) caraibe kabilesi kurucularından ( zaten 2 tane var s ve y ) y olan sabahtan akşama kadar 11 tl'den sattığı biraları başka mekanlarda 14 tl'ye içer ve her ay sonu kirayı nasıl ödeyeceğini caraibe caraibe düşünür.

  4) sahafta çalışan caraibe ş. (34) ticarete atılmak ister. sahafı, sahaf cafe yapmak isteyen ş. (34) bir menü hazırlar ve sodaya 75 kuruş yazar. 2 müşteri gelir soda ister ve caraibe ş. sahafta soda olmadığı için marketten 1 tl'ye alır 75 kuruşa satar.

  caraibelerin günlük hayatı ;

  *kredi kartı borçlarını ödemek için kredi çekerler.

  *otoparka 5 tl vermemek için kaldırıma park ederler akşam eve döndüklerinde posta kutusunda 95 tl'lik park cezasını görürler.

  *tanımadığı insanların kavgasını ayırmaya gider dayak yer geri dönerler.

  *dolapta bir şey olmadığını bildiği halde gece buzdolabını açar, boş boş bakar ve yatağına bir şey yemeden geri döner aç aç yatar.

  *caraibeler yazın çok bunaldığında şort almamak için giydikleri pantolonu kesip şort yapar kış geldiğinde üşüdükleri için pantolon alır.

  *cafe'de sandviçe 5 tl vermeyi pahalı ve saçma bulur ucuza kaçmak ister marketten 8 tl'lik malzeme alır üzerine doyamaz ve gidip cafede 5 tl'ye tekrar sandviç yer.

  caraibelerin ilişkileri nasıl yürür ?

  *sabah kahvaltı yaptığı sevgilisini akşamına aldatır gece kapısına gider affetmesi için caraibe caraibe ağlar.

  *erkek caraibeler sevişirken boşalayım mı ? diye sorarlar cevap ''evet'' de olsa ''hayır'' da olsa 3.5 saniye içinde boşalırlar.

  *erkek caraibeler düz mantık oldukları için çok zor sevgilileri olur ve sevişme sırasında 1.2 - 3.5 saniye arasında boşalırlar.

  aslında caraibeler sandığınız gibi gizli bir kabile veya kendisini saklamaya ihtiyaç duyan/çekinen kişilerden oluşmaz. tam aksine caraibeler hepimizin hayatında hatta içinde yer alan sadece bulunup çıkarılmayı bekleyen davranışlardır. hayatımızda aslında bir sürü örneğini görüp hatta çocukluğumuzda dinlediğimiz hikayelerde bile yer alır. örneğin dünya klasiklerinden yediden yetmişe herkesin bildiği la fontaine'in ''ağustos böceği ve karınca'' hikayesi bunun en güzel örneklerindendir. aynı zamanda nasrettin hoca'nın bindiği dalı kesmesi de caraibe mantığına uygun bir örnek gösterilebilir.
 • caraibe kabilesinin kurucularından y'nin sevgilisi z (22) sınav dönemi hiç uyumadan ders çalışır. iki gün boyunca bir kaç saat dinlenip tüm zamanını ders çalışmak için harcar. üç sınavının olduğu gün okula giderken bayılır, hastaneye kaldırılır. hastaneden çıktıktan sonra hocalarına caribe caraibe ağlayarak tekrar sınavları ister.