şükela:  tümü | bugün
 • johannes hedberg ve daniel ringström'den oluşan isveçli ambient türü müzik yapan grup.

  http://www.carbonbasedlifeforms.net/
 • hydroponic gardenlarına 2006 yılında world of sleepersı eklemiş grup. proton electron, photosynthesis diyerek dünya meselelerine kimyasal ve biyolojik yaklaşsalar da apayrı bir huzur havası sezmekteyim ambiyanslarında.*
 • world of sleepers adlı albümleri hakkında yapılacak en ufak eleştiriye bile uçan tekmeyle karşılık veririm.o derece yani..*
 • insanoğlu başta(!) olmak üzere tüm hayvansı çok hücreliler
  (bkz: yanlışsam düzelt)
 • grup uyelerinden daniel ringström'un bir diger projesi icin;
  (bkz: sync24)
 • aslında elektronik müzik dünyasının keşfine yeni çıkmış bir yeni yetme/çömez olarak bu konuda fikir beyan etmekten genelde imtina ettim/ederim. lakin carbon based lifeforms ile bu kuralı yıkmak istiyorum. grubun müzikaliteleri konusunda yorum yapmak bana düşmez. bunu elektronik müziğe mesaisini harcamış kişilere bırakıyorum. ancak benim şimdilik söyleyebileceğim tek şey dinlediğim müziğin bana hissettirdikleri ile alakalı olabilir ki o da carbon based lifeforms dinlerken duyduğum tınıların , seslerin , hiçbirisinin bu dünyaya ait olmadığıdır. kozmik, gerçeküstü ya da uzaysal mı desem ne desem ne isim versem bilemedim. zira zaten dinlerken duyduğunuz her bir ses sanki beyninize bir uyuşturucu gibi etki eder, başka diyarlara seyahate çıkarsınız. (bkz: neurotransmitter) (bkz: betula pendula).o diyarların adını siz koyun artık..
 • ambient'in en guzel sularinda kulaclayan, isvec orijinli ikili. dinleyecek hicbir $ey bulunamadiginda bile kulak pasini alip goturmekteki maharetleri goz ardi edilemez, boyle de ozeller hani... urettikleri muzigi bir kaliba sokmak oldukca guc. oldukca dreamy ve surreal bir sound tercihi, ekibin her albumunde kulaga takilmakta. ve cogu parcada psychedelic a$ilamalar yogun bir bicimde hissediliyor. synthesizer'in boylesine organik dokular yarattigi bir atmosfere rastlamak sikca olan bir durum degil... carbon based lifeforms'un downtempo'nun ciddi anlamda "down" oldugu bolgelerinde gezinen bir metronom tercihine sahip olmasi cogu elektronik muzik dinleyeni tarafindan bayik bulunabilir. elbette bu bir tercih, ki$isel olarak beni her ruh halinde, ozellikle dingin titre$imlerimin tavan yaptigi anlarda mest etmenin de otesine geciren bir tercih bu. hele hele uykuya fon yapmak icin yillardir daha iyi bir$ey bulamadim diyebilirim. yarattiklari frekanslarin ruyalara renk kattigi kesin. elektronik muzigin en organik ve soyut kafalarindan birisi bu, illa ki tatmak/bilmek gerek.
 • son albumleri interloper'da voice samplelari yerine vokallerin artmasiyla hah simdi tam oldu dedirten grup. yine mukemmel build up lar, hipnotize eden sesler, osilasyonlar. world of sleeperdan iyisi gelmez heralde derken bakin ne oldu.