şükela:  tümü | bugün
  • benim daha önceden haykırmaya başladığım yakarış, sayfa bile kurdum
  • cem uzan napsın ülkeyi bu saatten sonra, yiyebilecekleri her şeyi yediler, bütün rantlar paylaşıldı. adama bir şey kalmadı. artık istesek de gelmez.
  • ekonomi bakanı mehmet şimşek'in ya borçlanacağız ya vergileri arttıracağız açıklamasıyla ülkenin battığını ilan ettikten sonra akla gelen ilk çözüm.

    bu adam ciddi ciddi üretimden falan bahsediyordu 2000'lerin başında. hani mazot 1 lira olacak falan derken dalga geçiyorduk ya, aslında orada adamın kastettiği mazotu çifçiye 1 liradan verelim ki çiftçi daha fazla üretsin, mazottan ettiğimiz zararı üretimden kazanalım mantığıydı. okul kitapları bedava olacak, işsizlik maaşı olacak diyordu ki onları zaten mevcut hükümet de yaptı.

    adam ülkede ortaksız, full yerli sermayeli tek gsm şebekesi olan telsimi kurdu. ki o dönemde gsm şekebesi kurmanın zorluğu tahmin edersiniz. bir bu adamın vizyonuna bak, bir de "ya vergileri arttıracağız ya da borçlanacağız" diyen ekonomi bakanının vizyonuna bak.

    o dönemde ciddi ciddi ülkeyi bu adama bıraksak, 2017'deki durumumuz şu anki mevcut durumumuzdan kesinlikle daha iyi olurdu diye düşünüyorum. herkes cem uzan gelirse ülkeyi satar diyordu. mevcut hükümetin 100'de 1'i kadar satamazdı. ah ulan. herhalde bu adamın değeri tıpkı aysun kayacı gibi yıllar sonra anlaşılacak.
  • yıl 2017 cem uzandan medet uman insanlar var. ulan adam kendine çare olamadı size nasıl çare olacak? işiniz gücünüz goygoy.