şükela:  tümü | bugün
  • 3ik türkiye iş&kariyer kulüpler birliği tarafından organize edilen etkinlik.
    3. ve 4. sınıf öğrencilerden oluşan adayları genel yetenek ve ingilizce sınavlarına tabi tutarlar ve ardından ilgili bölümlerden en iyi 60ar kişi düzenlenecek olan fmcg, bankacılık, denetim, otomotiv ve mühendislik kamplarına katılma hakkı kazanır. şahsen mühendislik kampına katılmışlığım vardır. üniversite içlerinde yapılan etkinliklere kıyasla kat kat daha verimlidir. kampların sonunda bir çok kişi staj ve iş imkanı ya da kolaylığı elde etmiştir. not: kamplar yatılı olduğu için katılımcılardan belirli bir ücret istenmektedir.
  • 6 senedir, kalitesinden ve popülerliğinden hiç ödün vermeden gerçekleşen, türkiye'de çalışılabilecek en iyi global şirketlerin, türkiye'nin en iyi üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile buluştuğu, tek program çatısı altında mühendislik, fmcg, bankacılık, denetim&danışmanlık olmak üzere 4 farklı sektör kampında gerçekleşen, bu yılda 7.si için başvuruları devam eden etkinlik.

ilgilendiğiniz sektörü seçip başvurunuzu yapıyorsunuz, sonra bir takım genel yetenek, sınavları, ingilizce sınavı, online mülakat süreçlerinden geçerek kampa katılmaya hak kazanıyorsunuz. kamp genelde iyi bir otelde gerçekleştiği için 3 gün boyunca hem şirketleri tanıyıp, hem kişisel gelişip hem de baya eğleniyorsunuz. temsili olarak kamp katılımcılarından çok az bir ücret alıyorlar yoksa o otelde o aldıkları paraya 3 gün değil 1 gün kalamazsın.

eğer iyi bir üniversitede 3. veya 4. sınıf öğrencisiyseniz ve global bir şirkette çalışmak gibi kurumsal hayalleriniz varsa, kariyer.net falan hikaye direk careerplus'a katılın. kamplara katılan şirket yöneticilerinin hepsi birer yetenek avcısı olduğu için, kampta yapılacak caselerde, aktivitelerde, her bir anınızı gözlemleyip, değerlendirip, kamptan sonra hiç beklenmediğiniz bir anda hoop bir bakıyorsunuz iş teklifi alıvermişsiniz. benim başıma gelmedi de, bir arkadaşımdan biliyorum career plus sonrası iş teklifi aldığı şirkette 2 yıldır hala çalışıyor.

insana dokunan bir tarafı da var ki; yine iyi bir üniversitede okuyup, bir yandan kendini geliştiren, etkinlikleri takip eden öğrencilerin, iş bulma süreçlerinde diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu kanıtlıyor bu etkinlik. daha öğrenciyken ik'cılar ayağına kadar gelip, seni tavlamaya çalışıyor. ne diyelim hayırlı işler. bence şartlarınız uyuyorsa, katılmak için şansınızı mutlaka deneyin.
    başvuru