şükela:  tümü | bugün
 • 3ik türkiye iş&kariyer kulüpler birliği tarafından organize edilen etkinlik.
  3. ve 4. sınıf öğrencilerden oluşan adayları genel yetenek ve ingilizce sınavlarına tabi tutarlar ve ardından ilgili bölümlerden en iyi 60ar kişi düzenlenecek olan fmcg, bankacılık, denetim, otomotiv ve mühendislik kamplarına katılma hakkı kazanır. şahsen mühendislik kampına katılmışlığım vardır. üniversite içlerinde yapılan etkinliklere kıyasla kat kat daha verimlidir. kampların sonunda bir çok kişi staj ve iş imkanı ya da kolaylığı elde etmiştir. not: kamplar yatılı olduğu için katılımcılardan belirli bir ücret istenmektedir.
 • 6 senedir, kalitesinden ve popülerliğinden hiç ödün vermeden gerçekleşen, türkiye'de çalışılabilecek en iyi global şirketlerin, türkiye'nin en iyi üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile buluştuğu, tek program çatısı altında mühendislik, fmcg, bankacılık, denetim&danışmanlık olmak üzere 4 farklı sektör kampında gerçekleşen, bu yılda 7.si için başvuruları devam eden etkinlik.

  ilgilendiğiniz sektörü seçip başvurunuzu yapıyorsunuz, sonra bir takım genel yetenek, sınavları, ingilizce sınavı, online mülakat süreçlerinden geçerek kampa katılmaya hak kazanıyorsunuz. kamp genelde iyi bir otelde gerçekleştiği için 3 gün boyunca hem şirketleri tanıyıp, hem kişisel gelişip hem de baya eğleniyorsunuz. temsili olarak kamp katılımcılarından çok az bir ücret alıyorlar yoksa o otelde o aldıkları paraya 3 gün değil 1 gün kalamazsın.

  eğer iyi bir üniversitede 3. veya 4. sınıf öğrencisiyseniz ve global bir şirkette çalışmak gibi kurumsal hayalleriniz varsa, kariyer.net falan hikaye direk careerplus'a katılın. kamplara katılan şirket yöneticilerinin hepsi birer yetenek avcısı olduğu için, kampta yapılacak caselerde, aktivitelerde, her bir anınızı gözlemleyip, değerlendirip, kamptan sonra hiç beklenmediğiniz bir anda hoop bir bakıyorsunuz iş teklifi alıvermişsiniz. benim başıma gelmedi de, bir arkadaşımdan biliyorum career plus sonrası iş teklifi aldığı şirkette 2 yıldır hala çalışıyor.

  insana dokunan bir tarafı da var ki; yine iyi bir üniversitede okuyup, bir yandan kendini geliştiren, etkinlikleri takip eden öğrencilerin, iş bulma süreçlerinde diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu kanıtlıyor bu etkinlik. daha öğrenciyken ik'cılar ayağına kadar gelip, seni tavlamaya çalışıyor. ne diyelim hayırlı işler. bence şartlarınız uyuyorsa, katılmak için şansınızı mutlaka deneyin.
  başvuru
 • 14 - 16 şubat 2018 tarihleri arasında mühendislik kampı’na katıldığım, fakat katıldığıma katılacağıma pişman ettiren etkinlik. 3 ik bünyesinde düzenlenen careerplus, nazarımda tamamen ‘nasıl olur da daha çok kazanırız, paramızı katlarız’ zihniyetine sahip bir etkinlik. sebebine gelecek olursam; etkinlik süresince kaldığımız otelin havuz kenarında gece sınırsız ve ücretsiz alkollü bir parti düzenlendi. alkol sınırsız olunca, tabiri caizse ‘aç’ bünyeye sahip şahıslar kendilerinden geçtiler. organizasyon görevlilerinden biri, ‘x’, etkinlik katılımcılarından ‘y’i havuza itti ve herkes gibi orada olup bitenleri izleyen ben, ‘y’ tarafından zor kullanılarak (belimden tutularak) havuza düşürüldüm. ben yüzme bilmiyorum, boyumu geçen havuza da asla girmedim. yaşadığım şok ve korku bir yana, cebimde telefonumla, ‘şubat ayında, gecenin köründe, eksi bilmem kaç derece soğukluktaki suya’ düşürüldüm.
  olayın ardından, ‘y’ kesinlikle bir sorumluluk kabul etmediği gibi bana ‘sen de orada durmasaydın’ gibi mantıktan uzak şeyler söyledi. görevli ‘x’ ve etkinlik sorumlusu ‘z’ telefonumun servise götürülüp hasarın karşılanacağını ifade etmelerine rağmen, yetkili servise gidip fiyatı (1499 tl) onlara söylediğimde kesinlikle sorumluluk kabul etmediklerini, benim ‘iyilikten de anlamayarak iyice çirkinleştiğimi’ söylediler. zararımı karşılamadıkları sürece hukuki süreci başlatacağımı söyledim. amacım ajansı ya da etkinliği kötülemek olmadığı halde ‘sen benim etkinliğimin adını mı lekeleyeceksin, elinden geleni ardına koyma’ şeklinde bir itham aldım ve küçümseyici bir tavırla karşılaştım.
  bunları sizlerle de paylaşmak durumunda kaldım, çünkü kariyerim adına bir şey yapayım derken hem canınızı hem de malınızı tehlikeye atabilirsiniz bu tip organizasyonlar ve bu organizasyonların çalışanları, zihniyetleri yüzünden.