• kimilerine komik gelecek meblağların borcuyla harcıyla boğulurken, akıl sağlığını mükemmel tutmaya çabalamak eşiğini yaşatan durumdur...
  • yapman gerekeni bile bile, hiçbir şey yapmadan beklemek zorunda kalmak... canim cok aciyor..
  • kötü geçen sınavlara, -ergenlik çağı geçmesine rağmen- yüzde çıkan sivilcelere, sevgilinin nedensiz terketmesine, koşar adım geçen zamana, beklenmedik ölümlere* karşı bir şey yapamamak.sadece bakmak. ölümlü olmaya, gerçekten sevememeye, hayal kuramamaya ,sürekli nefret etmeye çözüm yolu bulamamak. kabullenmek sadece.
  • en sağlam umutlar bu zamanda yeşerir. önemli olan gidene yitene bitene yakınmak yerine devam etmektir.
  • yeni mezun (2022 temmuz) sayılsam da yaşım 25.

aylardır iş arıyorum bölümümle alakalı. özel sektörde denedim şimdiye kadar, henüz kpss’ye girmedim çünkü.

özel sektörde bile her yerde bir ahbap çavuş ilişkin olması gerekiyor işe girmek için. benim yok. referanslarım hocalarım ve iyi yerlerdeki sadece işlerini yapan ahlaklı dostlarım, ama sormuyorlar bile.

“hamili yakınımdır” kartı gerekiyor bir işe girmek için, veya telefonda önden haber vermeler.

ben dürüstüm ve kaybettim.

özel hayatım da şu an tepetakla gidiyor. 5 yıllık yol arkadaşım, sevdiğim kız yapamadığını söylüyor.

sadakatliydim ve sevdim ama yine kaybettim.

ölmek tek çözüm.
  • 4 yıl üniversite okuyorsun bölümünle alakalı iş arıyorsun bulamıyorsun. tecrüben yok diyorlar çalışmadan nasıl tecrüben olsun. yada asgari ücretin yarısı para teklif ediyorlar özel sektör diyorsun o da ahbab çavuş ilişkisine dayalı her şey çöp olmuş her şey rezil olmuş
  • "insanın yiyecek hiçbir şeyi yoksa her şey kolaydır." marguerite duras - un barrage contre le pacifique
  • bu hayatta ki en kotu duygu olabilir.
  • sana dayatılan hayatı yaşamak zorunda olduğun durum. berbat bir his. sanki zaman duruyor iyi günler hiç gelmeyecek gibi hisse kapılıyorsun.

zor.
  • hayatın tüm evrelerinde insanın başına gelen en müşkül durum.
hesabın var mı? giriş yap