şükela:  tümü | bugün
 • türkü söyleyen travesti başlığına gelen bazı tepkilerden sonra var olduğuna inandığım insandır.

  "ne yaparsın ekmek parası işte" tarzı konuşanlar oldu.

  yani siz şimdi ekmek parası bulamasanız.....??
 • gün gelir başınıza gelir, çok iddialı konuşmamak gerekir demek zorunda kaldığım insandır.
  sadece ekmek parası değildir olay... hanginiz sadece ekmek ile yaşıyorsunuz... başınızı sokacak bir ev bile olmadıktan sonra kışın mesela? bir ekmek yetecek mi.
  (bkz: gün gelir anlatılır)
 • "bugüne kadar bedava yaptık da noldu?" diyen insandan daha aklı selim olan insandır.
 • ne yapsın insanlar? ölsünler mi?

  insanlar ne hayatlar yaşıyor, nelerle mücadele ediyor. belki inanmazsın ama böyle bilgisayar ekranının karşısında cinsel uzvunu kaşıyarak başlık açamayan kimseler var. bir kısmı da hayatta kalmak için bedenlerini satıyor. bazısı böbreğini satarken bazısı cinselliğini satıyor.

  sen kafanı buna takacağına çaresiz kalınca parayla beden satın alan insan'a bak. o daha vahim bir durum.

  not: ya hu siz ne zaman bu kadar mallaştınız? eskiden de bu ülkenin insanları böyleydi de biz mi fark etmiyorduk? sosyal medya nedeniyle herkes birbirine daha çabuk ulaşır oldu, bu yüzden mi farkındayız bilmiyorum.
 • herkes sinanmadigi gunahin masumu; sinanmadigimiz hicbir sey hakkinda kesin konusmamakta fayda var. basit: dusmem der dusersin, sasmam der sasarsin, öldüm der durur yine yasarsin.
 • benim bu.
  ama alan yok ayrı konu.
 • dünyanın en eski mesleğini yaratan çaresizlikle eşdeğerdir. ve bu yüzyıllardır böyledir. para ve seks. işte biz buyuz...
 • ah sevgili her şeyi bilen sözlük yazarları..sanıyorsunuz ki herkesin dünyası sizinki gibi korunaklı bir yer ve insanların tek derdi sevgilisinin onu terk etmesi ya da patronunun geç kaldığı için onu azarlaması.

  babasının evinde her türlü fiziksel istismara uğramış, duygusal olarak ihmal edilmiş, yediği dayakların sesine dayanamayan alt komşuları tarafından babasının elinden kurtarılmış insanlar var bu dünyada. 15 yaşında evden kaçan, sokaklarda yatan, sevgi nedir bilmeyen, kendine gülümseyen adamları iyi insan zanneden, sonra yataktan yatağa sürüklenen, en sonunda kendini pavyonda konsomasyon yaparken bulan insanlar var.

  düzgün bir işe girseydi, apartman temizliği yapsaydı diyenleri duyar gibiyim. dünyayı ve insanları algılama şeklimiz daha çocukken belirlenir ve maalesef kaderimiz olur. herkesin kaderi sizinki gibi güleryüzlü değil. ve herkesin kaderinin zincirlerini kıracak gücü yok. o yüzden biz güleryüzlü kaderimizin sonucunda konforlu yaşamımızı sürdürüyoruz, bazı insanlarsa kimsenin yapmak istemediği işleri yapıyor.

  o yüzden size tavsiyem, kimsenin keyfinden bedenini satmadığını bilin ve insanları o kör ahlak anlayışınızla yargılamaktan vazgeçin.