şükela:  tümü | bugün
 • ne yapacağını bilememektir.
 • --- spoiler ---

  çaresiz misin? hadi ordan. çaresiz falan değilsin. şımarıksın sadece. çaresizlik nedir gerçekte biliyor musun? kimdir biliyor musun aslında çaresiz? 800 lira maaş alıp 300 liralık gaz faturasını ödeyemediği için kendini asan babadır çaresiz. öpe koklaya askere uğurladığı oğlunun bayrağa sarılı tabutuna sarılıp aklını kaybeden annedir çaresiz. on yaşından beri kendi evinde her gece tecavüze uğrayan ve daha fazla dayanamadığı için evden kaçmaya yeltendiğinin gecesi otogarda namus cinayetine kurban giden kızdır çaresiz. koca dayağından bunalıp baba evine sığındığında babası ve abileri tarafından çocuklarının gözü önünde öldüresiye dövülen kadındır çaresiz. torunu yaşındaki çocuklara titrek elleriyle kağıt mendil satmaya çalışırken kalp krizi geçiren ve bir saat ambulans gelmesini bekledikten sonra ağzı köpürerek ölen seksen yaşındaki dededir çaresiz. çaresizmiş. bir siktir git başımdan.
  --- spoiler ---*
 • "kime göre neye göre" sorusunu sorduran bi durumdur bence. aşk acısı mı çekiyosun? işsiz misin? parasız mısın vesaire gibi soruları sorarken hep senden kötü durumda olanları düşünürsün ister istemez, ki 2. entryde gayet açık açık yazılmış her şey. evet aşk acısı çektiği için ölen, öldüren insanlar var. işsizlikten parasızlıktan intihar eden insanlar var ama "çaresizlik" nedir tam olarak kimse bilmiyor. bakıyosun çok daha kötüsünden kurtulmuş insanlar var. bi yandan da serveti 20 milyon dolardan 2 milyon dolara düştüğü için kendini vuran adamlar var (rakamı net hatırlamıyorum olmuştu böyle bi olay). kıstas başkaları değil sensin sanırım. karakter meselesi belki de.
 • gidemiyorsan prangalı şekilde özgürlük lafları geveliyorsan bağlıysan bir şehre çaresizsin demektir.
 • beklemekten başka bir şey yapamıyorsan çaresizsindir.
 • çok boktan bi durumdur,sizi maffeder , sizi bitirir ama siz sadece bakarsınız. allah hiç kimseye yaşatmasın.
 • tüm insanların asla kurtulamayacakları durum. küçücük yaratıklarız, vücudumuzda olup biten kimyasal olaylara göre belirli şeylere sürekli ihtiyaç duyuyoruz, aciziz, küçüğüz, yalnızız.

  düşünsenize şu saniye içinde olduğunuz kadar sağlıklı, dinç ve güzel olamayacaksınız hiç, her saniye daha da çöküyor, daha da kötüye gidiyorsunuz. bazen bunları düşünüp bunalıma giriyorum. 2 dk sonra geçiyor ama. yaşasın dengesizlik.
 • genelde kızlarda gözlemlediğim şey. sevgi ve ilgi açlığı olarak tezahür ediyor. bakıyorsun gayet düzgün bir kız ama sürekli şirin görünmeye filan çabalıyor. işin özüyse derinlerdeki sevgi açlığı tabii. yoksa o bebek gibi konuşma çabasını başka türlü açıklayamam.
 • kötü bir durumdur hiç bir şey yapamazsınız.