• ilk kez doctor who dizisinin en güzel bölümlerinden biri olan blink'te izleme fırsatı buldum. efsanevi bölümde sally sparrow adlı karakteri başarıyla canlandırmıştı. kendisi 85 doğumlu, ingiliz, çok güzel ve yetenekli bir oyuncu. bu yıl oynadığı an education filmindeki jenny rolüyle altın küre'ye de aday oldu. yakın gelecekte adını daha çok duyacağız gibi.

http://careymulligan.files.wordpress.com/…07/16.jpg
    http://images.allmoviephoto.com/…our_father_002.jpg
  • bulacam seni keri. cevizli acılı tarator yapcam sana. ekmeğinin üstüne elimle sürecem. veceteryansan brokoli kaynatcam, değilsen antrikota boğacam. akşamları masanın üzerinde sen dans ederken, ben sigarayı dişlerimin arasına alıp alkışlarımla ritm tutacam. kapatcam seni eve. leğende yıkıycam seni kendi ellerimle. kirlerini kabartcam. terlik giydircem ayağına zorla. kafanı havlunun arasına sıkıştırıp ileri geri hızlı hareketlerle kurutcam saçını. annengili arayıp babamın da elinden öperim selam söyleyin diye kapatcam telefonu. sabah kahvaltını yatağına getircem. sen yat bütün gün. götüm çok büyüdü dersen ben seni böyle de seviyorum diycem. soğuk geliyo dersen su içen geyikli kilim asacam pençerenin önüne. sıcak oldu dersen elimi sallarken bi yandan diger yandan füfffff diye suratına üfliycem. kaplıcaya götürcem seni kızılcahamam'a. this is termal tesis yu nov may darlink diycem. oyuncu arkadaşların arar olur ya! şi iz hauzvayf enimor du nat kol hör şerefsizler diyip kapatcam telefonu. ankaragücü maçında en arkadan yer kapacam sana. anti ikslerin arasında. zira biliyosun bebeyim ön sırada oturursan çok pis bakarlar sinirimi bozarlar. bıraktık işi gücü saldır ankaragücü ripit aftır mi kuzum dicem. bi daha oynatmıcam seni öyle filmlerde. seni izliycem derken kendimi kesiyodum lan o nası film öyle. günah bebeyim günah.

tanım: never let me go adlı filmde görüp derin hisler beslemeye başladığım oyuncu. sarı.

edit: aşığım

edit2: gadanı alırım
  • insanda sarılma hissi yaratsın diye dünyaya gelmiş bir varlıktır.
  • kısa sarı saçın çok yakıştığı hatun. never let me go'daki hüzünlü, yumuşak başlı halleriyle gönlümüzü kazanmayı bilmişti; drive'da da benzer, sakin bir rolle karşımıza çıkıyor ve rolünü yine çok iyi kotarıyor.

bir de drive'ı izlerken fark ettiğim üzre bu kadın michelle williams'la katie holmes'un mükemmel bir karışımı gibi! dawson's creek'e iki kızın birden half-sister'ı olarak girse hiç ama hiç yadırgamazdım. saçlar ve yüz yapısı michelle'i andırırken burun, ağız, çene katie'ye çok benziyor.. dikkat edin, siz de fark edeceksiniz.

carey
    michelle
    katie
  • michelle williamsın ikizi olabileceğinden şüphelendiğim kadın. gülünce ayırt edemiyorum.
  • uzun saçlı hali (doctor who - blink bölümü) çok hoş ve tatlı iken, kısa saçlı hali (örn. wall street: money never sleeps) çok sıradandır. saçlarını hep uzun tutması dileğiyle.
  • evlenilir lan bununla, şirinlik abidesi...
  • never let me go adlı filmde az konuşarak çok şey anlatmış, kendisine hayran bırakmış gencecik iyi oyuncu.
  • dr. who izleyicilerinin çok büyük bir kısmı için, en efsanevi 5 bölüm listesinde olan bölümün başrolünde oynamıştır.

(bkz: blink)

• dudaklarıyla oynayan oyuncu. dudaklarıyla üzülen, dudaklarıyla hüzünlenen, dudaklarıyla acıyan, dudaklarıyla sitem eden...

dudaklarının sol tarafındaki asimetri ile tüm oyunculuğunu taçlandırıyor sanki.
hesabın var mı? giriş yap