şükela:  tümü | bugün
 • ankarada bir reklam ajansi.. 1993 yilinda kurulmustur..
  http://www.cargotasarim.com/
 • men at workun 1983 albumu.

  dr heckyll and mr jive
  overkill
  settle down my boy
  upstairs in my house
  no sign of yesterday
  its a mistake
  high wire
  blue for you
  i like to
  no restrictions
 • new york city kokenli, populer, basarili erkek dergisi.
 • benim için anlamı hayatım boyunca izlediğim tonla filmin neredeyse toplamı kadar olan filmin adı.
  aslında övülecek çok bir yanı yok filmin. belki benim izlemediğim seksen tane benzeri bile olabilir. evet çok süper oyunculuklar vardır arada (kaptan brookes gibi) ama genelde basit ve sıradandır aktörleri. veyahut "eheh vay be hakkaten" denilecek derinlikte değildir içerdiği metaforlar.
  ama çekilmiş en lezzetli "yol" filmidir, yolu hiç göremesek de. tamamına yakını gemide geçtiğinden kastında sadece 1 kadın oyuncu vardır; suhira (telafuzundan ben uydurdum yazılışını).
  basitçe bir backpacker'ın (pek sevdiğimiz daniel brühl*) afrika'da bir ülkede polisle başının derde girmesinin ardından kaçak olarak bindiği gemide yaşadığı olayları anlatır.
  bu kadar hastalıklı, durağan, zorlayan bir filmin, izlendiği andaki maneviyatı bir kenara bıraksak bile bende bu denli izler bırakmasını ömrüm boyu anlayamayacağım heralde. beşinci defa izlememe rağmen sıkılmasam da, biri bana en sevdiin film ne diye sorduğunda "hee oldboy işte shining falan" deyip geçiştiricem belki. lakin bundan böyle heralde film kelimesi kulaklarımdan içeri her çınladığında aklıma brookes'un kuş kafeslerini açışı gelecek. öğrenmek lazım bununla yaşamayı...

  not: okuyup da nası bi şeymiş ulan merak ettim diyenler olabilir. yüksek olasılıkla sevmeyeceksiniz cargo'yu, benden söylemesi. sonra mesaj yazıp; "ver ulan bir buçuk saatimi geri" demeyin bana. herkesin bir buçuğu kendine, evet...
 • 2009 isviçre yapımı mis gibi, cillop gibi bir bilimkurgu filmi. afferim len adamlara.
  imdb yorumcularından biri sapına kadar katıldığım şu cümleyi; "cargo is a must-see, it guarantees a lot of excitement." sarf etmiş film hakkında. türün meraklıları kaçırmasın. ben izledim ve çok beğendim.

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt0381940/
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=m_rfkk6rt0c
  afiş: http://www.movieposterdb.com/poster/37c2d283
 • yumusak bir bilim-kurgu. anlattigi ise bilinmedik ve hic yumusak degil. gorsel efektleri cok basarili degil, bas bas bagiriyor beni bilgisayarda yaptilar diye. gemi icleri, ote yandan, ambiyansi tam olarak hissettiriyor. aman heyecan olsun, o ona vursun, beriki digerine kumpas kursun diye film seyredecekleri hayal kirikligina ugratmaya mahkum. salincakta sallanmak gibi bir his verdigi soylenebilir. bazi anlarda asiri olmayan hizlanma, uclarda cok ani olmayan yon degisiklikleri ve genel bir pufur pufur hali.
 • bu 2009 isviçre yapımı filmle ilgili 6. enrtry benden geliyor.

  ama yapmayın, 6 entry hak edicek kadar vasat değil. avrupadan sadece, bide almanca. holivuddan geleydi, şimdi 100 küsürleri yazıyordum, yada yönetmen bilineydi.

  güzel film, hele bilim kurgu severler için bence süper; o havayı hissediyorsunuz. klasik saçmalıklardan nasibini almış, yapıcak bişey yok.
 • son zamanlarda avrupa'dan çıkan bilim-kurgu yapımları arasında (chrysalis, dante 01, eden log, pandorum vs.) hikaye olsun, efektler olsun en düzgünü.

  (sunshine var tabi bir de ama o daha çok hollywood işi gibi duruyor.)
 • ayrıca 1985 yılında romanya'dan çıkmış çok başarılı bir metal grubudur. 98 yapımı ziua vrajitoarelor albümleri de çok güzeldir.
 • aynı zamanda bir cold case bölümü.
hesabın var mı? giriş yap