şükela:  tümü | bugün
  • peşin edit: tamamen eğlence amaçlıdır, duyar kasmayın, kanalınıza abone olmam yoksa!

arkadaşım duymuş, ben de internette ufak bir araştırınca; ekşi ve inci'de de bahsedildiğini gördüm.
    ama gerçekten çılgın, komik ve düşündürücü bir teklif:

"herkes youtube kanalı açsın.
    80 milyon youtube kanalı.
    bütün kanallar birbirini takip etsin ve herkes herkesin videosunu izlesin.
    youtube'dan gelen reklam gelirleriyle doları düşürüp ekonomiyi düzeltiriz."

varsa böyle süpersonik çözümleri olanları piste alalım.
  • yurtdışında bir hostele gidip bitcoin çıkarmak.
  • sen senin önündekine o da kendi önündekine bir halka oluşturalım.

yok lan en iyisi...

daha iyi bir fikrim var... hepimiz tl ile ayfon samsung falan alalım. doların anasını iskelim.
  • aşçı bahçıvana bahçıvan şoföre şoför uşağa uşak alayına abone olsun
  • şimdi kelebek oluyoruz çocuklar.
  • hayatında hiç dolar almamış ilkokuldaki 5 arkadaşını bulacaksın
    ortaöğretimde 5 arkadaşını bulacaksın
    askerlik yaptığınıza göre asker arkadaşından 5 tanesini bulacaksın
    mahalle arkadaşınızdan 5 tane bulacaksın
    sokaktan da 4 arkadaşını bulacaksın.
    hepsini toplarsan 24
    bu 24 arkadaş dolar satın alıp sonra o dolarları yakacak böylece dolar düşmüş olacak
  • birbirimizi yiyelim ete para vermeyelim fikri bence daha mantıklı.et ithalatını durduruz ayrıca rus,romen,ukraynalıya döviz ödeyip cari açığı arttırmayız.
  • şimdi mesela sen youtube kanalı açtın apple reklamı aldın. bu reklamdan 100$ kazandın. bu reklamı gören ben ( ki reklam vermelerinin amacı bu ) en yakın apple bayisine gittim. 5000 tl verip iphone 8 aldım. bu apple bayisi en nihayetinde amerika da bulunan apple merkezine 5000 türk lirası gönderemeyeceğine göre bu parayı dolara çevirecek. piyasadan gidip 5000 tl lik dolar alacak , bu da 1000 dolar eder. zaten dolar basma ve dünyaya üretebilecek hiçbirşeyimiz olmadığı için. piyasada ki dolar azalacak , ve şu an olduğu gibi türk lirası karşısında daha da yükselişe geçecektir.

eğlence amaçlı yazdım ama çok eğlenemedim
  • lan hani dolar basalımcılar?

@ayar yildizi çok zorlama zaten 5.20'yi geçmiş durumda, çıkartma şunun ateşini.