• simdi kimseye bir sey ifade etmeyen isimler vermek istemiyorum gitarda su, basta bu diye. tek söyleyecegim son zamanlarda dinledigim en güzeli müzigi yapan gruplardan biri haline geldi bu carissa's wierd(evet yanlis açmadim basligi, wierd).

ilk basta l'altra ya benzettim, gerek enstrümanlarin kullanimi, gerek bayan/erkek çift vokalden, ancak biraz dinledikten sonra anladim ki l'altra nin tekdüzeligi yok bu grupta.
    gitar, çello, piyano, oksayan vokaller... ve hepsinin mükemmel uyumu.

songs about leaving albümleri siddetle önerilir.
  • seattle bize melankoliden baska ne getirir onermesini curutmeyen grup. 2003'de dagildilar yazik ki. songs about leaving'i de alip gotursunler isterdim. onu da almaliydilar. iskence bu.
  • jen ve matt onbeş yaşında tanışıp tuscondan michigiana giden ve ordaki korkunc şiir cemiyetlerinden birine katılan ve yemeklerini çaldırıp gerisin geriyi tuscona geri dönen oradan seattle ve belki sonra başka bir yere gidicek olan iki deli,ve bütün gün yataktan çıkmayarak yazılan şarkı sözleri , belki sözlerin bu kadar samimi olmasının tek sebebi jen ın rhyme lardan nefret etmesi . (bkz: sophisticated fuck princess please leave me alone)
  • ugly but honest, you should be at home here ve songs about leaving diye uc tanecik mukemmel album yapip dagilan guzellik.,
  • türkiye'de pek de bilinmeyen 1995 yılında seattle'da kurulmuş ve 2003 yılına kadar devam eden, 3 mükemmel albüme imza atan ve yaylılarıyla insanı zaman zaman kendinden geçiren indie grubu. fear not my friend for tonight we ride adlı sözsüz parçalarını dinlemek gerekir, şayet insanı çok etkiler melodiler
  • you should be at home here albümlerinde bulunan the color that your eyes changed with the color of your hair adlı bir şarkıları var; bir dinle, otur sabaha kadar ağla.
  • sadece "so you wanna be a superhero" adli sarkilarini bildigim grup. o sarki da yetiyor da fazla bile geliyor zaten. agir.

there's banging on the wall
    it's 5am – i've got no sleep at all
    just thoughts of how i might struggle through tomorrow
    too much time in one day
    too much time to occupy
    boring thoughts
    and boring moods
    and boring bedtimes
    won't tell a single soul that my soul's gone
    it's hard to write this song
    it's all a joke
    it's all been wrote down by someone who's probably dead

i might be leaving soon
    i might be leaving soon

there's laughter from below
    it's 1am – how could you have known?
    the thoughts of silence that had me
    from going back to sleep that night
    wish i could call someone i love
    to stop thinking of myself
    long look in the mirror
    just… looks back so blankly
    you were right: i can't do this
    i'm going crazy, it's gone by me and you can't see
    how much i think i'm empty

i might be leaving soon
    i might be leaving soon
    i might be leaving soon

my dreams are full of what's not real
    i'll fly away and save the world
    i'll make you proud someday
    i just won't be around to see your face

my life is full of what's not here
    i'll go away and save myself
    i'll make you proud someday
    i just won't be around to see your face
  • bu insanlar üzgün-müş. bu şarkılar güzel hala.
  • bazı şarkılarının isimleri buralara yazmaya sığmayacak kadar uzun fakat bir o kadar da güzeldir. blessed arms that hold you tight, freezing cold and alone bunlardan biridir mesela.
  • http://www.myspace.com/carissaswierd

soylemleri var kendileri hakkinda ne'ye benzediklerine dair..
    "punk kids grown up and gone sad."

guzel piano melodileri ve yayli enstrumanlarin altina guzelce uzanmis bir akustik gitar ve kendini sessiz bir sekilde oven elektro.. ve insan sesi.. kadin ve erkegin..

plak sirketleri ise;
    (bkz: sad robot)
hesabın var mı? giriş yap