şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: carl orff)
 • (bkz: carl cox)
 • (bkz: karl marx)
 • blobby volley'deki en zorlu ai rakip. kendisi beklenmeyen anlarda çaktığı smaçlar ve file önündeki istikrarlı mücadelesiyle başarıyı kovalar. ekranın kendi alanından seken toplardaki zafiyeti ise rakiplerine kolay sayılar kazandırır. kendisi oyunu yeni öğrenenlerle dalga geçerek sinir bozucu olmakla beraber ustalaşanlar karşısında şamar oğlanı olmaktan kurtulamaz.
  (bkz: adam)
  (bkz: bert)
 • ginger'in erkek kardesi. (bkz: as told by ginger)
 • 2012 yapımı bir korku filmi. çok fena bir film.
  vallahi bak; öyle böyle değil, basbaya fena bir film. bu filmi oylayan imdb kullanıcıları* gayet insaflı davranıp 2.9/10 puanı uygun görmüşler ama bana kalırsa imdb bottom 100 de tartışmasız bir şekilde birinci sıraya oturması gerekir. itinayla uzak durunuz efendim.

  --- spoiler ---
  mike ve lisa ingram romantik bir kaçamakla haftasonunun tadını çıkarırken, onlar bilmeden aile gelenek ve değerlerini hayatlarında sonsuza dek değiştirecek olan carl'ın dikkatini çekerler. gezilerinden dönmelerinden çok geçmeden, lisa'nın evlerinden kaybolmasıyla mike'ın hayatı paramparça olur. lisa kendini, herhangi bir itaatsizliğin ölümcül sonuçları olan ve mamma'nın sözlerinin kanun olduğu bir ailede zircilemiş ve kapana sıkışmış olarak bulur. carl kısa zamanda lisa'ya onu umutsuzluğun derin karanlıklarının içine daldıracağı asıl niyetini ortaya çıkarır. hayatta kalmak için, lisa kendini carl'a onu sevdiğini göstermek için zorlamalıdır ve o hala bu korkunç kabusun yakında sona ereceğine olan umuda sıkıca tutunur. aylar geçerken, mike karısını tekrar goreceği umudundan hemen hemen vazgeçmiştir. birlikte geçirdikleri son günlerinin mutlu anlarını yaşamak için, romantik kaçamaklarını yaşadıkları küçük kasabaya tekrar ziyaret eder. ve kendini carl ve mamma'nın dünyasında bulur.
  --- spoiler ---

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt2241069/
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=0gigrbc_eus

  not: spoiler ibaresi içindeki metin divxplanet.com dan alınmıştır.