şükela:  tümü | bugün
 • in my life time i have murdered 21
  human beings, i have committed
  thousands of burglaries, robberies,
  larcenies, arsons and last but not
  least i have committed sodomy on
  more than 1,000 male human be-
  ings. for all these things, i am not
  in the least bit sorry.
 • "keske tum insanligin tek bir boynu olsaydi ve o da benim elimde olsaydi." diyen psikopat sahis.
 • ilgili film icin (bkz: katilin gunlugu)
 • henüz 8 yaşındayken ceza almaya başlayan, tecavüze uğrayan ve askeri hapishanelerde kalan seri katil. serbest bırakıldıktan sonra dünyayı dolaşarak türlü cinayetler işlemiştir.
  bir yat satın alıp bedava içki vaadiyle 10 gemiciyi kandırıp hepsine tecavüz etmiş, başlarından vurarak denize atmıştır.
  daha sonra bir gemide tayfa olarak batı afrika'ya gitmiş, timsah avlamak için kiraladığı sekiz hamalı öldürüp tecavüz ettikten sonra timsahlara yedirmiştir.
  yakalandıktan sonra leavenworth hapishanesinde "burada beni ilk rahatsız kişiyi öldürürüm" demiş ve 1 yıl sonra da birini öldürmüştür.
  5 eylül 1930'da kendisini asacak olan cellata sarfettiği sözlerin türkçesi şöyledir: "çabuk ol hortumcu piçi, sen aptalca etrafta dolaşırken ben şimdiye bir düzine adamı asmıştım"
 • 21 cinayet ve sayısız ağır suç işledi. dünya turuna çıktıktan sonra döndüğü abd'de hırsızlık suçundan tutuklanan ve cezaevinde de bir kişiyi öldüren panzram, 5 eylül 1930'de idam edildi.
 • ilaç gibi isim.

  - size carlpanzram yazıyorum her gün 25 mg alın.
 • carl panzram der ki: 'kendimi düzeltmek istemiyorum. tek arzum beni düzeltmek isteyen insanları düzeltmek; onları düzeltmenin tek yolunun da onları öldürmek olduğuna inanıyorum. benim düsturum şu: hepsini soy, hepsine tecavüz et ve hepsini öldür.'
 • gittiği her eyalette farklı adlar kullanmıştır. çocukluğundan itibaren sorunlu bir birey olmuştur. 14 yaşında evden kaçtığında bir grup hobo tarafından tecavüze uğramıştır. bunun onda büyük bir etki bıraktığı tahmin edilebilir. ilerleyen hayatında da gasp ettiği erkeklere tecavüz etmesinin nedeni homoseksüel olması değil, bunun ona daha fazla güç verdiğini ve karşı taraf için daha da aşağılayıcı olduğunu düşünmesiydi.
 • 28 haziran 1892,minnesota doğumlu seri katil. en son kaldığı hücresinde 145 sayfalık bir otobiyografi yazmıştır. yazdıklarından bir kısmı şöyle;
  'ailemdekilerin normal herhangi bir insandan farkı yoktur.ben hariç hepsi dürüst ve çalışkan kişiler. doğduğum günden beri insan görünümlü bir hayvan oldum. küçükken,daha beş-altı yaşlarındayken en adisinden bir yalancıydım,hırsızdım. büyüdükçe daha da beter oldum' . panzram, 14 yaşında orduya katılmış ancak disiplinsizlikten atılmıştır. 21 kişiyi öldürmekten suçlanan katil 1930 yılında asılarak idam edilmiştir.
 • “biraz düsünmek için bir kenara oturmustum. orada otururken 11 ya da 12 yasinda bir çocuk geldi. bir seyler ariyordu. buldu da. onu birkaç yüz metre uzaklikta bir tas ocagina götürdüm. onu orada biraktim, ama önce tecavüz ettim, sonra da öldürdüm. onu biraktigim sirada beyni kulaklarindan çikiyordu ve asla bundan daha ölü olamazdi.” diyen pisliğin tekidir.