şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iki gözümüz carl sagan hakkında celal şengör'ün yumurtladığı zırvadır. evinde yapılan bir söyleşide muhtemelen hastalığından kaynaklı confusion, disorientation, ne dediğini bilmeme haliyle edilmiş bir laf olmasını umut etmekten başka bir şey elden gelmiyor.

şu videonun 14.38 anında tam olarak "ben carl sagan'ı tanıdım. sahtekarın biriydi." şeklinde geçmektedir.
    https://youtu.be/rp_scdpq2jm?t=876
  • bu adam cidden felaket kabak tadı verdi.
  • başlığı açmadan celal şengör’ün söylediğini tahmin ettiğim söz.

amca, çık artık bizden.

edit: videodaki odanın ışıklandırmaları, duvar kaplamaları şahaneymiş.
  • tek kelime ile terbiyesizliktir. kendi mesleğin ve ortak uğraşları olan insanların biraz daha diplomatik olması gerektiğini düşünüyorum, eğee böyle bir laf ediyorsan sebebinide açıklaman gerekiyor. celal şengör'ü severim fakat carl sagan'a laf etmek bana göre haddine değildir.
  • sadece başlığı okuyarak kimin söylediğini tahmin ettiğim cümle. tabi ki celal şengör. zaten türkiye'de iyi ya da kötü carl sagan hakkında konuşan başka biri de yoktur.
  • celal şengör'den gerekçesiz bir açıklama daha.
    bu adam gerekçe vermeden bazen o kadar saçmalıyor ki, yakında inanmadığı tanrı'nın kendisi olduğunu iddia edecek.
  • bok yemekten beyin hücreleri ölmüş kibirli bir zatın beyanı.
  • celal abi çok mu şımardı yoksa bana mı öyle geliyor?

zırva bir beyan.

ek: celal dayının, voyager gibi muhteşem bir proje sahibi insana hakaret etmesi olayı. burada celal dayıyı savunan insanlar da en az onun kadar zırva insanlar. evet celal dayı. kahvede memleket kurtaran mehmet emmiden ne farkın kaldı?
  • bu nasil ulke ya, en saygin bilimadamlari bile trolluk pesinde kosuyor.
  • herbokolog olma durumu artık hepimizi içine aldı. durduramıyoruz artık hepimiz herbokolog olduk.

tipik türk tipi akademisyen davranışı bunlar. sorsan profesördür. sorsan bilmem ne yapmıştır. bilmem nereden ne ödül almıştır.

ekşi sözlük başta olmak üzere sosyal medyanın aşırı abarttığı bir herbokologun son beyanı.