• iki gözümüz carl sagan hakkında celal şengör'ün yumurtladığı zırvadır. evinde yapılan bir söyleşide muhtemelen hastalığından kaynaklı confusion, disorientation, ne dediğini bilmeme haliyle edilmiş bir laf olmasını umut etmekten başka bir şey elden gelmiyor.

şu videonun 14.38 anında tam olarak "ben carl sagan'ı tanıdım. sahtekarın biriydi." şeklinde geçmektedir.
    https://youtu.be/rp_scdpq2jm?t=876
  • tek kelime ile terbiyesizliktir. kendi mesleğin ve ortak uğraşları olan insanların biraz daha diplomatik olması gerektiğini düşünüyorum, eğee böyle bir laf ediyorsan sebebinide açıklaman gerekiyor. celal şengör'ü severim fakat carl sagan'a laf etmek bana göre haddine değildir.
  • sadece başlığı okuyarak kimin söylediğini tahmin ettiğim cümle. tabi ki celal şengör. zaten türkiye'de iyi ya da kötü carl sagan hakkında konuşan başka biri de yoktur.
  • celal şengör'den gerekçesiz bir açıklama daha.
    bu adam gerekçe vermeden bazen o kadar saçmalıyor ki, yakında inanmadığı tanrı'nın kendisi olduğunu iddia edecek.
  • bok yemekten beyin hücreleri ölmüş kibirli bir zatın beyanı.
  • bu nasil ulke ya, en saygin bilimadamlari bile trolluk pesinde kosuyor.
  • herbokolog olma durumu artık hepimizi içine aldı. durduramıyoruz artık hepimiz herbokolog olduk.

tipik türk tipi akademisyen davranışı bunlar. sorsan profesördür. sorsan bilmem ne yapmıştır. bilmem nereden ne ödül almıştır.

ekşi sözlük başta olmak üzere sosyal medyanın aşırı abarttığı bir herbokologun son beyanı.
  • carl sagan'ı severim. ama celal baba ne derse o. öyle dediyse boynumuz kıldan ince. celal babaya inandık, inancımızı verdik. dinimizdir bizim. ne derse o. ne yiyin derse o. itiraz yok, kabul var.

biraz da biz düşünceden özgür olalım ulan. irademizi teslim edelim, hafif hissedelim. edelim ulan.
  • milletin ısrarla anlamadığı şudur.

bu adamın popüler olmak gibi bir derdi yok. lan popüler olmak isteyen adam öyle mi giyinir? öyle mi konuşur?
    bu adam tarikat lideri falan da değil etrafına insan toplama derdi de yok.

bu adamla birileri konuşmak, program yapmak istiyor. bu da hayhay efendim tabi ki diyor. soruluyor / anlatıyor.

canı ne isterse onu söylüyor.
    götü boklu politik doğrucu, dangalak solcu, yorgun demokrat, minik solucanların ne düşüneceği zerre umurunda değil... umrunda olması için bir sebep yok.
    adam bu dünyadaki %1'in içinde, %99 ne düşünecek diye hayıflanma ihtiyacı yok ki.

lakin bunu bütün ömrünü başkalarının tepkisini çekmemeye adamış, akp dönemi mahsülü salak ekşici nasıl anlasın? ne bilsin...

söylediğine katılmıyorsan katılmazsın. o da umurunda olmadığı gibi zaten adam: abicim istersen katılma ama bir fikrin olsun be yahu! diyor.

burada carl sagan savunmaya kalkacak olanların %10u adını ilk defa duyup google'dan aratmıştır, %80i siyasi sebeplerden ötürü celal şengör nefretçisidir, laf olsun diye laf söylüyordur, %9u über politik doğrucudur celal şengör dinliyor olsa bile yakıştıramamıştır. %1i carl sagan kimdir? nedir? adamın eğitimi, temeli nedir? hangi bilim dalına hakimdir? vs... vs... sorularının cevabını; kısacası carl sagan'ı bilir.

dolayısıyla fikrin yok, zikrin var.
    adamın fikri var, zikri var... ama "bu artık kabak tadı verdi, yok efendim herbokolog, aman efendim şımardı" falan...

harbi adamı zerrece tanımadığınız ve anlamadığınızı gösteriyor.

sen daha burnunun ucundaki celal şengör'ün kafasını anlayabilmekten aciz bir sünepesin, acaba senin carl sagan'ı anlayıp bir de üstüne savunabilmen mümkün mü be sünepe?...
  • başlığı açmayı bırak ekşiye girmeden bile celal şengör'e ait olduğu anlaşılan söz.
hesabın var mı? giriş yap