şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "cotareelli cotareelli cotarelli o zaman, cotareelli cotareelli cotarelli o zaman" şarkısının baş kahramani...
 • eski imf türkiye masası şefi. soyadının kolay akılda kalır oluşu nedeniyle imf karşıtı tepkilerde mutlaka zikredilirdi. özellikle bayram meral'in "kotarelliii" deyişini özlemekteyim şahsen..
 • yurdum bürokratının "bizim cotta" diye isimlendirerek, enseye tokat, popoya parmak son derece samimi bir ilişki geliştirdiği eski imf türkiye masası şefi. ayrıca oldukça yakışıklı, eli yüzü düzgün bir abimizdi kendisi. acaba şimdi ne işle meşguldür, nerededir diye düşünmeden edemiyor insan.
 • masa başı işinden (bkz: imf turkiye masasi sefi) sıkılıp, istifa ettiği söylenmektedir.
 • insani ilişkilerde imf bürokratı kimliğinden sıyrılıp mahalle arkadaşı havasına bürünmesinde akdenizli* olmasının etkisi olduğunu düşündüğüm kişi. insani ilişkilerde samimi olmak önemlidir, iyidir hoştur da...kamera önünde bu derece olması ne kadar hoştur bilemem. biraz da bizim işini bilir gazetecilerimizin oyununa gelmiştir sanki. ekonomi içerikli haberlere konu olmaktan ziyade televole tadında programlara konuk olmuştur.
 • bu abimiz interliydi. inter tabii o zaman, büyük transferlerin ve başarısızlıkların takımı. türkiyeye ayak bastığı ilk gün "türkiye inter gibi. inter bir sene defansını çok iyi yapar forvetinde iş yoktur, öbür sene forvete adam alır , bu sefer de defansını ihmal eder." tadında birşeyler söylemişti.
  artık ne demekse mali ilişkiler birimi direktörü olmuş hatta galiba büyük adam olmuş
 • http://www.imf.org/external/np/bio/eng/ccot.htm

  türkiye'ye her gelişinde bir yıldız gibi karşılanan adam. yalnız son gelişinde, sanırım bizimkiler imf'den umudu kestiği için, kimse adamı sallamamış, havalimanına karşılamaya gitmemişti. hatta yanılmıyorsan bir tek star'ın kamerası vardı. havalimanından tek başına çıkıp taksiyle oteli gitmiş, gazeteci arkadaş daha sonra taksiciyle konuşmuştu. babanın taksiciye söylediği şu cümle olayın özetiydi heralde; 'bugüne kadar her gelişimde bana gereğinden fazla ilgi gösterdiler, şimdi de kimse karşılamaya bile gelmedi.'
 • kaderi didi'yle aynı olan adam.

  fenerbahçe teknik direktörü didi'nin türkiye'ye gelmeden ağzına içki bile sürmeyen mutaassıp bir spor adamı olduğu ama bizim topraklarda içkiye, karı-kıza alıştırıldığı söylenirdi.

  bu carlo da kendi halinde bir imf bürokratıyken biz adamı, galatasaraylı yaptık, gezdirdik, tozdurduk, yedirdik, içirdik. adamın ayarı kaçtı bizim memlekette! bi de kız bulup everseydik tamamdı ama imf duruma çakıp herifi aldı buralardan.
 • ülkemden maalesef tiksinme sebebi. düşünsenize ülkemize sadaka verecek kurumun temsilcisi diye karşısında yapılmadık maymunluk bırakılmadı be. orayı gezdi, burayı övdü, oturdu, kalktı, sıçtı diye adam ülkenin başbakanından bile daha fazla konuşulurdu anasını satayım. sorsan kabineden üç tane bakan adı sayamayacak insanlar bu adamı tanırdı. ne diyelim ülkeyi bu hale düşürünler utansın.
 • bir dönem "serbest bırakılmazsa yandık bittik" denilen meşhur kredi dilimlerinin serbest bırakılmasına karar verecek kişi olarak ülkemize gelen 3. sınıf imf memuru.
  eski türkiye'nin ibret alınması gereken figürlerinden biri...