*

şükela:  tümü | bugün
 • atrık kendini tamamen hayır işlerine vermiş olan, özellikle de lösemili çocukların yüzüne neşe getirmeye çalışan eski oyuncu. bir programda basket oynarken de görülmüşüğü vardır, ufak çocuklarla...
 • abd 94de ayagının dısıyla muhtesem bir frikik golu atmıs futbolcu.hangi takıma attı bilmiyorum.
 • brezilya'nın 94 dünya kupasını kazanmasında romario ve bebeto'dan sonra en büyük paya sahip adam....2-3 sene evvel real madrid'in şampiyonlar ligi'ndeki başarısında claude makalele'nin payı ne kadar büyük ise bu adam da çok benzer bir rolü, orta sahayı toparlama ve geriden top taşıma görevini - büyük bir başarı ile yerine getiriyordu.
  ayrıca yanlış hatırlamıyor isem 94 dünya kupasında ayagının dışı ile frikik golü atan brezilyalı oyuncu o dönem milli takımın sol beki olan branco (bkz: brezilyalı solbeklerin frikik uzmanlığı) isimli bir futbolcu idi ve söz konusu maçta 2.tur ya da çeyrek final maçı olan hollanda maçı idi. brezilya, romario ve bebeto'nun *** golleri ile 2-0 öne geçmiş, hollanda bergkamp ve bir başka adamın golu ile * 2-2 yapmış, sonrasında ise branco isimli arkadaş frikik golu ile maçı 3-2 brezilyaya kazandırmıştır.
 • 8 numaranın en çok yakıştığı oyunculardan biridir..
  bir brezilyalı için anormal sert bir oyun stili vardır.. bu yapısıyla çok iyi bir denge unsuru olmuştur döneminde takım içinde..
 • dünya futbol tarihinin en önemli ön liberolarından biridir. genellikle ön liberolar, direnci düşük, teknik ortasahası olan takımlarda yıldızlaşırlar ve başka bir takıma geçtiklerinde o kadar fazla rol alamadıkları için de balonları çabuk söner. oysa dunga top çalma, aşırı mücadeleci futbolla değil, pozisyon alma, organizasyon kurma ve kolektif bir ortasahayı oluşturma becerisine sahip, akıllı ön liberolardandı. sert şutları, ince paslarıyla da brezilyalı olduğunu hatırlatırdı futbolseverlere.
 • hiç bir teknik direktorluk deneyimi olmadan,brezilya milli futbol takımının başına getirilmiş 42 yaşındaki futbol antrenoru namzedi.brezilya futbol federasyonu,eski ünlü brezilyalı futbol adamlarını kullanma gelenegine devam etmiş ancak luxenburgo'nun ve benzer teknik adamların ismi geçtigi halde,risk alarak dunga ile taze bir kan ve yeni bir oluşum planlanmıştır.
  dunga'nın önünde iki yol vardır.2006 dunya kupasını kupa başlamadan 1 sene önce kaldırması düşünülen ama başarısız olan yıldızlar toplulugu brezilya ile mi yola devam etmek yoksa yepyeni bir oluşumla,başarıya aç ve kendini kantılama çabasında olacak hırslı,brezilya liginden futbolcularla mı yola çıkmak?
  ikinci seçenek bir futbol klubunde 34-38 maçlık maratonda belki bir sene çöpe atılmak sureti ile göze alınabilir ama milli takımlar duzeyinde hele ki dunyanın en gözde milli takımında nasıl bri sonuç dogurur,bir anda mı yapılması gerekir bunu zaman gösterecek.
  dunga'nın hırslı ve yetenekten önce koşan mucadeleci bir takım yaratma amacında oldugu,kendi futbolculuk yaşamında benimsedigi saglam oyun anlayışından tahmin edilebilinir.
  önümüzdeki guney amerika futbol şampiyonası,yeni brezilyayı test edebilmek için guzel bir fırsat olacaktır.
 • portekiz milli macinda giydigi renkli gomlek (benzerleri 1970 li yıllarda diskolarda giyiliyormus.) ve isvicre macinda giydigi gri ceketin cebine kondurdugu kestane renkli mendil nedeniyle elestirilen brezilya milli takim teknik direktoru.

  (bkz: senol gunes modeli sac tipi)
 • 6 subat 2007 portekiz brezilya macinda giymiş olduğu gömlek, moda öğrencisi olan kızının bir tasarımıdır. giydiği bu gömlek üzerine sorulan sorulara, ebeveynlerin çocuklarının ürettikleri şeylere destek vermeleri gerektiğini, aksi durumda çocukların uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara başlayabileceklerini söyleyerek cevap vermiştir.

  http://www.lastkick.com/?p=2104
 • gömlegi ya da giyimi degil ama oynattıgı futbol zico'dan bile fazla ele$tiriliyor..
 • zaman gazetesinin "geleneksel futbol ödül töreni" için türkiyeye getirdiği brezilya teknik direktörü. bobonun brezilya milli takımına alınmasında bu bahsettiğimiz kişilerin rolü var mıdır? açıkcası bilemiyorum ama ertuğrul sağlamın beşiktaşa gelişi ve bu mevzu bahis grubun ne kadar güçlü olduğu düşünülürse kafam da karışmıyor değil. aklıma bunları soktuğu için poinke teşekkür mü etsem kızsam mı bilemiyorum.