şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beşiktaş'ın portekiz'de açtığı iş ve işçi bulma kurumunun son istihdamı. yakında yıldırım demirören bütün portekizlilere 600 lira maaş bağlayacak diye korkuyorum.
 • beşiktaş'la adı gittikçe daha sık anılmaya başlamış. lakin tipik bir "1-0 olsun bizim olsun" hocası olan bu zatı niye isterler, anlamış değilim. sırf portekizce konuşuyor diye mi?
 • hakkında hiçbir fikrimin olmadığı ,kariyerine bakıldığında portekizli giray bulak olduğu anlaşılabilecek beşiktaş'ın yeni teknik direktör adayı.

  jorge mendes'in iyiden iyiye beşiktaş yönetiminde ağırlığını hissettirmeye başlamış olduğunun göstergesidir bu ismin gündeme gelmesi.ricardo quaresma,simao,hugo almeida derken belamızı verecek adam olacak heralde.carlos carvalhal ne lan ? ersun yanal'ın günahı ne ? portekizcesi zayıf diye ayıp değil mi lan ? 100k € komisyon için değer mi lan mendes ? sen istesen demirören zaten karşılıksız verir sana o parayı ...

  jorge mendes adamsa mourinho ile ronaldo'yu beşiktaş'a getirsin ...
 • beşiktaş'ın yeni teknik direktör yardımcısıdır. hatta tayfur havutçu'nun mevcut durumuna göre belirlenecek muhtemel teknik direktörüdür.
 • kendisiyle ilgili alınan ilk haberler, kendisini quaresma'nın önerdiği ve portekiz liginin orta halli hocalarından olduğundan yardımcı antrenörlüğü kabul ettiği yönünde.
 • beşiktaş'ın yeni teknik direktör antrenör kırması hocası. tayfur havutçu çıkınca yardımcısı olarak devam edecek denilmesine rağmen, nedense ben yıldırım demirören'in başkan olduğu bir kulüpte buna pek inanmıyorum. başkan bugüne kadar saolsun kimin arkasına geçtiyse pek iyi şeyler olmadı adamlar tepetaklak oldu gitti ve tabii beşiktaş'ta gitti. (bknz. rıza'nın arkasındayım benle geldi benle gider, ertuğrul'un arkasındayım benle geldi benle gider vs. ). ayrıca illa bir teknik direktör getirilecek neden bu kadar kariyersiz ve başırısı olmayan bir adam getiriliyor, teknik direktör değilde antrenör getiriliyorsa neden koch bize yetmiyor da daha çok para saçmak için mendes denen adamın menajeri olduğu bir antrenör alıyoruz. ayrıca bir adamın ne kadar vizyonsuz sıradan bir adam olduğunu çalıştırdığı kulüpten ve beşiktaş gibi bir takımdan gelen şu ana kadar hiç bir takımın başına teknik direktör olarak çıkıp fazla deneyimi olmayan tayfur havutçunun yardımcısı olacaksın dışarı çıkınca teklifine dahi tamam olurum demesinden bellidir. ayrıca sırf portekizli diye ve portekizli futbolcular istedi diye bir teknik direktör alınması da ayrı bir komedi konusu, yakında sırf portekizli diye kulübe çöpçü temizlikçi ve bilumum yan mesleklerde eleman alınacak sanırım. portekiz'de beklenen kriz bizim kulüp sayesinde ortadan kalkarsa yakında şaşırmayacağım aynı zamanda. koskoca kulüp bir portekiz ve mendes hegomonyasına kapıldı gitmekte bu da artık beni korkutmakta. artık her sene ilk haftalarda başlayan her şey daha iyi olacak geyiklerini dinleyip ligin ortasında takım olamamıştık biz bu sene laflarını duymaktan sıkıldık. (bkz: yeter yıldırım demirören)
 • beşiktaş'ın teknik direktörü değil, beşiktaş teknik direktörü tayfur havutçu'nun yardımcısıdır. idareten koch ile birlikte takımın başında olacaktır.

  bilal meşe şimdi ntvspor'da şunları söyledi:

  carvalhal'la tayfur hoca takımın başındayken onun isteğiyle anlaşılmış. hatta avusturya kampımızı 3 gün izlemiş. asıl görevi de altyapı kordinatörü ve rakip takımı izlemek olacakmış. portekizli olmasından dolayı da oyuncularımızı iyi tanıyacağını düşünüp getirmişler. durum böyle gelişince de yardımcı antrenör olarak takımın başına getirmişler. *
 • tayfur havut'cu hocamiz aklanana kadar gececek kisa sure icin besiktasimizin basina gecirilen adamin biri. hicbir faydasinin dokunmayacagina inanmiyorum,
 • kendisi hakkında beşiktaş resmi açıklama yapmıştır. adam zaten tayfur un isteği ile kampa bile katılmış,

  yönetim kurulumuz'un 02.08.2011 tarihinde yaptığı toplantı neticesinde futbol a takımımız'ın teknik direktörümüz sayın tayfur havutçu ve ekibinin görevine devam etmesi oy birliği ile karar altına almıştır.

  ancak hocamızın fiilen görevine devam etmesinin henüz mümkün olmadığı göz önüne alınarak, futbol a takımımız'ın avusturya kampı sırasında kampa katılan, hocamız ile görüşüp yardımcı hoca olarak görev tanımı belirlenmiş, hocamız tarafından teknik ekip içinde yer alması talep edilmiş, a takımımız'ın kamp bitiminde istanbul’a dönüşü kendisinin göreve başlama tarihi olarak saptanmış, bununla birlikte kamuoyu tarafından takip edilen ve bilinen sebeplerle gelişi bir süre ertelenmiş olan sayın carlos carvalhal‘ın teknik direktörümüz sayın tayfur havutçu’nun yeniden görevine döneceği tarihe kadar, teknik direktör yetkileriyle göreve başlamasına oybirliği ile karar verilmiştir.

  beşiktaş jk yönetim kurulu
 • bir allahın kulunun kariyeri hakkında gram bilgilendirme yapmadan hakkında yoruma giriştiği beşiktaşımızın yeni caretaker manager'idir. hayırlı olsun.

  - 4 aralık 1965 braga doğumlu olan carvalhal, 1983-1998 yılları arasında portekiz'de çeşitli takımlarda stoper olarak top oynamıştır. futbolu bıraktığı 1998 yılında, son kulübü espinho'da teknik direktörlüğe başlamıştır. daha sonra çalıştırdığı takımlar ise sırasıyla, feamunde (2000), aves (2000-2001), leixoes (2001-2003), vitoria setubal (2003-2004), belenenses (2004-2005), braga (2006), beira-mar (2006-2007), vitoria setubal (2007-2008), asteras tripolis (yunanistan - 2008), maritimo (2009), sporting lizbon'dur (2009-2010).

  - 1988-1989 sezonunda porto'da sadece bir maç oynamıştır.
  - portekiz a milli takımı'na hiç seçilememiş, portekiz 21 yaş altı milli takımında 4 kez forma giymiştir.
  - son olarak çalıştırdığı sporting lizbon'un şampiyon benfica'dan 28 puan fark yiyerek ligi dördüncü sırada tamamlamasının ardından görevine son verilmiştir.