şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'ın ilgilendiği bir başka defnas oyuncusu, shandong luneng'de oynuyor, 1.93 boyu, başka da bir şey bilmiyorum hakkında.
 • "baktığınız zaman" beşiktaş'a yaraşır ve kaliteli bir stoper gibi duruyor. muhtemelen de öyledir, iyidir. yalnız brezilyalı oyuncuların belli bi takım zaafları oluyor, bilhassa savunma oyuncularının. yine de takım savunmasında 1 ya da 2 brezilyalı iyidir, makbuldür.

  amaaa;

  iki stoperimiz var. ikisi de brezilyalı. e üçüncüsü de alınmak üzere. sol bek de brezilyalı. iyiler hoşlar ama hepimizin malumu biraz gevşek oluyorlar. örnek: ramon motta.

  hayırlısı.
 • piyasa değeri iyi. çinde mutsuz olduğu için gelmek istiyormuş. gelsin sıkıntı yok.
 • boyu 1.93, görüntülerden anlayabildiğim kadarıyla da ağır bir oyuncu.

  yeni bir rhodolfo diyebiliriz kendisi için.

  şimdi asıl soru geliyor; geçen sene eksik olduğunu düşündüğümüz stoper profili süratli ve hamleli değil miydi, şimdi ne oldu da elimizde halihazırda bulunan stoper tiplerinden birini daha kadroya katmak istiyoruz ben anlamadım?

  ağır ve pozisyon bilgisi kuvvetli stoperimiz zaten var hacı abi, ama delifişeğimiz yok, neyse hayırlısı olsun diyelim ama içime pek sinmedi yalan yok...
 • şampiyonlar ligi için stoper transferi yapılıyor ama istenilen transferi tanıyan yok.
  ılginç bir kafa.
 • türkiye içinde en azından bir kulübün kafasının bir derece bastığını görmemizi sağlayan oyuncudur. benim bildiğim gil ise beşiktaş ile anılan, çok iyi bir transfer olur. rhodolfo'dan daha iyidir. çine gitmiş bilmiyordum, o aralar da sakatlığı vs. bir şeyi olmamışsa gerçekten iyi transfer olur.
 • artıları: fizik gücü yüksek.
  uzun boyuna oranla hantal değil
  ılk topları almayı sever
  pozisyon bilgisi iyidir. arkasına çok adam kaçırmaz. (kacırdıgında yetişemez ama)

  eksileri
  oyun kurma özelliği yok.
  hızlı değil
  golcü bi defans oyuncusu değil. cornerlerden falan sıkça gol atan bir adam değil.

  ben mevcut koşullarda olumlu buluyorum. süper değil ama kötü de değil.
 • dünyanın en iyi stoperi olduğu söylendi mi? söylenmediyse insanları aydınlatalım, kendisi yaklaşık 5 saattir dünyanın en iyi stoperidir. beşiktaşımıza hayırlı olsun.

  siyah ulan!
 • gayet iyi oyuncu, hamlesi var, fiziği yerinde. bize ilaç olur da... bir oyuncunun çin liginden gelmesi oldukça sıkıntılı bir durum. gerek geçen yaz, gerekse de bu yaz 2 yıldır ligler bitince hem güney kore hem çin liglerine bahis yapıyorum ve az çok o liglere hakim birisi olarak diyebileceğim tek şey umarım avrupa futbolunun temposunu ve tekniğini unutmamıştır. gerçekten çok vasat futbol oynanıyor o liglerde. bizim ptt ligi bile ışıl ışıl parlar o derece. yine de milli oyuncu adam, mutlaka 1-2 ay adapte süreci olur ama ligin ilk 10 maçından sonra beklenilen performansı verir sanırım.