şükela:  tümü | bugün
 • adından da kolaylıkla anlaşılabileceği üzere ispanyol ralli efsanesi carlos sainz'in çocuğu olan, 1 eylül 1994 madrid doğumlu pilot. red bull'un genç pilot yetiştirme programının bünyesinde bulunuyor. 7 yaşında karting'e başlayan ve profesyonel kariyerinin henüz başında olan yavru matador 2010 avrupa formula bmw şampiyonasında direksiyon sallamış son olarak. kariyerinin devamını merakla beklemekteyiz. bir kaç sene sonra "matador sainz'in oğlu red bull racing'in aracı ile gösteri sürüşüne çıktı." haberi de gelirse şaşırmam.

  kişisel internet sitesi için:
  http://www.carlossainzjr.com/en/index.php

  kariyeri hakkında bilgi için:
  http://www.driverdb.com/drivers/14131/career/
  http://www.redbull-juniorteam.com/…v48dmm5p76448u75
 • 2011 formula renault 2.0 sezonuna motorland aragon galibiyetiyle başladı, bu temposunu devam ettirebilirse şayet 2013'teki motor değişiklikleri sonrası şekillenebilecek vw-red bull ortaklığı için biçilmiş kaftan olur.

  böyle devam, babanı da severdim zaten sütoğlan.
 • red bull racing'in diğer genç pilotları daniel ricciardo ve jean-eric vergne'in izinden gidiyor sanki bu yavru matador, red bull öğrencisi. 2012 sezonunda ingiltere f3 şampiyonasını kovalayacak, aynen ricciardo ve vergne'in geçtiğimiz yıllarda yaptığı gibi carlin takımında.

  açıklamasında "önümüzdeki seneyi iple çekiyorum. zorlu olacak ancak ingiltere f3 şampiyonasının en iyi takımında olduğumu biliyorum. alguersuari, ricciardo ve vergne gibi pilotların yaptığı gibi zafer için mücadele edeceğim. ilk senem zorlu olacak seneye gelecek yeni araba yüzünden. ama takımın önceki yıllarda olduğu gibi aracı iyi bir şekilde geliştireceğine inanıyorum. eğer çok çalışırsam iyi bir sene geçireceğime inanıyorum." demekte.

  carlin'in patronu trevor carlin ise sainz jr. hakkında "carlos'u bu aralar izlemekteyiz ve doğal yeteneğini, hızını görmemek elde değil. red bull'un genç yeteneklerini ingiltere f3'te yarıştırmak için, tekrar bizim takımımızı seçmesinden gurur duyuyoruz. umarım 12 ay içinde diğer pilotlarda eriştiğimiz başarı seviyesine geliriz." şeklinde konuşuyor.
 • 2013 sezonu için daniil kvyat'la birlikte arden'le gp3'te yarışmak için anlaşmış ispanyol genç yetenek.
 • gelecek ay silverstone'da yapılacak formula 1 genç pilotlar testine red bull rb9'un direksiyonunda katılacak arkadaşımız... böylece ilk defa formula 1 arabasıyla milli olacak. fernando alonso'nun son yaptığı twitter röportajlarında geleceğin şampiyon adayı olarak belirtildiğini de söyleyelim.
 • dün yani perşembe günü silverstone genç pilotlar-lastik testlerinde toro rosso direksiyonunda, bugün testlerin son gününde ise red bull direksiyonundaydı.

  yaptığı açıklamada yavru matador "2 araba arasında elbette ki fark var. farklı motorlar, farklı vites kutuları, farklı şasiler, farklı takımın farklı mühendisleri. tabi herşeyde ufak farklılıklar olsa da sonuçta 2'si de formula 1 arabası. tur zamanları ve hızları neredeyse aynı. toro rosso'yu kullanmak çok güzel bir duyguydu, oldukça eğlenceli. ama red bull'u kullandığımda ise lotoyu kazanmış hissine kapıldım." diyor.

  ayrıca son test gününü şöyle yorumlamaya devam etmiş;

  "bugün tur zamanları odaklandığım tek olay değildi. red bull'un sezon ortasındaki testlerinden birinde arabayı kullanan test pilotuydum. bütün sabah attığım 35 tur boyunca yaptığım tur zamanlarının hiç birine göz atmadım çünkü takımın arabayı geliştirmesine olabildiğince yardım etmek istiyordum. belki benim geri bildirimlerim başarılı, belki başarısız; ancak takım karar verebilir buna. ama ben elimden geldiğince yardım ettiğimi düşünüyorum."

  son test gününde sebastian vettel 79 tur boyunca 1m32.894s derece elde ederken, aynı arabayla sabah pist soğukken 1m33.546s elde etmişti 35 tur sonrası. testlerin ikinci gününde ise toro rosso'nun asıl pilotu daniel ricciardo sabah attığı 48 turla 1m32.972s elde etmişti ve öğleden sonra ricciardo'nun ısıttığı koltuğa oturan yavru matadorumuz 39 tur sonra 1m33.016s ile günü kapatmıştı.

  ben bu çocukta iş var diyorum... babasının asfalt versiyonu maşallah.
 • 2014 formula renault 3.5 şampiyonu olarak formula 1 koltuğuna bir adım daha yaklaşmıştır. helmut marko temmuz ayında "sainz caterham'da yarışacak, caterham'da yarışacak" haberlerine karşılık "carlos ilk önce formula renault'a konsantre olmalı. şampiyon olursa abu dhabi'de test şansı doğacaktır kendisine." diyordu... al bir engel kalktı.

  yalnız sondan bir önceki yarışta şampiyonluğunu kazanmasının en önemli sağlayıcısı yine bir red bull genç pilotu olan roberto merhi'nin ilk turda kaza kurbanı olmasıydıç
 • 2015'te torro rosso ile formula 1'de görebileceğimiz pilot. performansına göre iki yıl sonra da red bull koltuğunda görmemiz olası.
 • geleceğin fernando alonso'su
 • ricciardo'dan boşalan rbr koltuğunun en büyük adayı.