şükela:  tümü | bugün
 • londra'da bir cadde, 60'ların abartılı, gösterişli, flamboyant giyim furyası sırasında alışveriş mekanlarıyla, popülaritesi göğe ermiş, modanın merkezi haline gelmiş bir yer.
  sonradan yıldızı sönmüş, öylesine bakımsız bir cadde olmuştur..
 • bir de the jam şarkısı olur. bruce foxton yazmıştır.

  take a look at the great street
  it don't seem the same
  remember how great it should be
  to think what it was
  shops are full of the fashion
  people told what they want
  the street that was a part of the
  british monarchy
  british monarchy

  who wants kaftans and all that
  we don't need them now
  why should we accept the change
  and buy clothes of today

  kids repel the change and
  bring back the street
  shops filled by whole nations
  carnaby street
  carnaby street

  the street is a mirror
  for our country
  reflects the rise and fall
  of our nation

  the street that was a legend
  is a mockery
  a part of the british tradition
  gone down the drain

  you don't need no glass ball
  to see it's faults
  take a walk along that street
  and you'll see what i mean

  carnaby street
  carnaby street
  carnaby street
  (not what it used to be)
  carnaby street
  (not what it used to be)
 • bir de the size adlı ayakkabı mağazası vardır burada, inanılmaz güzellikteki retro oldskool ayakkabılar bulabilirsiniz, fred perry de vardır. elemanlarla çok gidip geldiğimden dolayı kanka olmuştuk artık.
 • yaya olarak ulaşmak için oxford street ve chinatown gibi şehrin en çekilmez iki bölgesini aşmak zorunda kalanları hayal kırıklığına uğratmayacak, londra'nın en zaman kazandıran, renkli, rayihalı, defineli alışveriş sokağı. whittard'da mis gibi kokuları içinize çekerek ailenizin anne, cicianne, kaynana nevi önemli kadınlarına pay etmek üzere 16 pound'a 6 adet herkesçe makbul çay çeşidini 5 dakikada toparlar, cici kız arkadaşınıza octopus'tan sallandığında kar fırtınası yaratan alem bir kolye alır, cici erkek arkadaşınıza muji'den bir defter kaparsınız. daha yaramaz kız ve erkekler için kingly court'a dalmalısınız. bir avlunun etrafında dolanan bu üç katlı vahada kasiyerleri şimdi kasanın arkasından çıkıp mikrofonu kaptığı gibi bir electroclash parçası patlatıverecekmiş gibi duran, sürprizlerle dolu ikinci el butikleri, ben sherman gibi sportif mi uçuk mu olacağına karar veremeyen erkek mağazaları, yaramaz bebekler için fahiş fiyata çılgın mesajlı fanila ve önlükler satan bir dükkan ve adının mor olmasından ötürü bir türk tasarımcıya ait olması ihtimal dahilinde bir takı mağazasına kadar yok yoktur. çıkışta lush'tan dışarı taşan koku size yine cici kız arkadaşı hatırlatır. içeri girip dev bir jöle şeklindeki duş jelini sırf bıngıldatma amaçlı ellediğinizde artık kurtuluşunuz yoktur. mavi gözlü, melek yüzlü, melek sesli, melek kokulu tezgahtar hemen oracıkta elinizin üzerinde bir demonstrasyon yapacak ve siz onun benim favorim diye çıkarttığı dilim dilim vücut ovuşturucu, temizleyici, yumuşatıcıyı kokusuna bile bakmadan alacaksınız. uçak kaçmak üzeredir ama boots'a girdiğiniz anda karşınıza çıkan benefit köşesi size bu defa yaramaz sevgiliyi özletecek ve touch me then try to leave kremini onun bacaklarına sürmenin hayaliyle kapıp yanına bir de jiggle gel atıvereceksiniz. carnaby street'in diğer ucundan çıkarken torbaların ağırlığından kanayan ve burada geçirdiğiniz zaman yüzünden birazdan taksiye minik bir servet saymak zorunda kalacak parmaklarınız hiç acımaz. biz iflah olmaz kapitalistler buna mucizevi alışveriş sonrası rehaveti diyoruz.
 • piccadilly'den oxford street'e, soho'dan china town'a kalabalıktan bunaldığınızda az biraz ortam değiştirmek istediğinizde kendinizi atabileceğiniz yaya bölgesi. şansınıza tıklım tıklım değilse pek bir keyifle dolaşabilir, kendinizi iyi hissedebilirsiniz. niyedir bilinmez ben en çok oradaki diesel mağazasını sevmişimdir (acı ama gerçek).
 • arsenal in bu sene forma tanıtımlarını yaptığı ve ilk satışa çıkardığı yerdir. bu sokak baştan aşağı pahalı moda mağazaları ve barlarla doludur ve pumaya ait büyük bi mağaza tadilatla tamamen arsenal temasına çevrildi.

  bu bölge istanbuldaki nişantaşı ile benzer denilebilir. soho ve oxford circus arasında kalır.
 • oxford street tarafindan gelindiginde, girisinin sol kisminda guzel bir irish pub vardir, az ileride sagda bir yerde de guzel yemekler yiyebileceginiz mekanlar bulunur.
 • londra'da mutlaka gezilmesi gereken en sevimli sokaklardan birisi. yayalara özel bu caddede mağazalar restoranlar falan var. yolu düşen pitt cue co.'da soslu domuz yesin bana teşekkür edecektir. ben ki domuz yemem böyle bir lezzet görmedim.
  şurdaki gezi yazımda bu yemeğin bir resmini ve diğer londra izlenimlerimi bulabilirsiniz: londra gezisi