şükela:  tümü | bugün
 • örümböcük adamin (bkz: peter parker) son dönemdeki en büyük dü$manlarindan biri..
  bu carnage'in adi kassady idi.venomla(bkz: venom)ayni cezaevinde kaliyorlardi.derken venomun uzayli organik kostümü ikiye bölündü ve ikinci parça kassady'e geçti ve bir $ekilde venom'dan daha güçlü bir organik canavar olu$tu.. kipkizildi bu carnage'in kostümü..hayatimda gördügüm en baba piskopat çizgi roman kötüsüydü.sonunda venomla örümcek adamin güçlerini birle$tirmelerine sebep olmu$tu.çünkü kadin çocuk demeden katlediyodu bu kassady.yani carnage.
 • organik kostum ikiye bolunmemi$ti . venom tam hapishaneden kacarken ortakyasar'in kucuk bir parcasi parcalanmi$ bir molozun kenarina mi ne takilmi$ti . o damla direk kassady'nin uzerine atladi . sonrasi malum ..
 • alemin en kral kötüsüdür , ortalikta aptal aptal "dünyayi fethedicem lan ben "diye dolasmaz,ekmegindedir o.. biraz abartı gücleri vardır, ortakyasar'i (symbios) istedigi sekle (balta kılıç cekic vs) sokabilir ve hatta firlatabilir makinali tüfek gibi.. tek kurtulma yolu , venom'un da oldugu gibi, süpersonik dalgalar kullanmaktir, onu da anca mr.fantastic akıl edebilmistir :))
 • (bkz: cletus kasady)

  bakınca venom'un bile yanında duygulu kaldığı villain'dir..gerçek bir katliamcıdır..fakat buna rağmen spider-man'i hiçbir zaman venom kadar rahatsız edememiştir..spidey bu elemanla dövüşürken daima rahat olmuştur..cletus kasady'nin kansere yakalanması sonucu spider-man elinde fırsat varken yok etmemiştir kendisini..zira simbiotun kasady'den ayrılması onun ölümüne neden olacaktır..bu yüzden affedilmiştir..spidey de karizmasına 10 puan daha eklemiştir bu hareketiyle..
 • bir keresinde spidey'i öyle feci bir pataklamis karakterdir ki, silver surfer gelip spidey'i kurtarmasaydi, aha bu sefer öldü adam diyecektim.
 • venom'un oğlu olarak da bilinen korkunç görünüşlü yaratık… doğuşunun hikayesi ise şöyledir:

  venom'un ele geçirdiği eddie brock isimli gazeteci, uzaylı simbiot öldü sanılıp hapse atıldığı zaman kasady onunla aynı hücreyi paylaşmaktaydı. kasady; yetimhanede büyümüş ve çok sorunlu bir çocukluk geçirmiş psikopat ruhlu bir seri katildi. uzaylı simbiotlar kendi başlarına üreyebilmektedirler. simbiot brock'u hücresinden kurtardığı zaman ardında kendisinden türemiş başka bir simbiot bırakmıştı. onlarda aile gibi bir kavram olmadığı için brock'u bundan haberdar etmeye gerek görmemişti. arkada bırakılan simbiot kasady ile birleşerek carnage'ı oluşturdu.

  zaten çok tehlikeli biri olan kasady simbiot'un kendisine sağladığı güç de birleşince tüm new york'a dehşet salmaya başladı. sadece zevk için insanları öldürmeye başlayan carnage'ı örümcek adam engelleyemeyince venom ile işbirliği yaparak durdurmayı başardılar. fakat carnage tutulduğu yerden kaçarak new york sokaklarından tekrar dehşet saçmaya devam etti. 'maksimum katliam' adlı macerada kendisi gibi sıra dışı güçlere sahip hasta ruhlu başkalarını da bulup onların liderliğini yaptı ve new york'u birbirine kattı. carnage ve ekibini örümcek adam ancak venom, kara kedi, captain america ve birkaç süper güçlü kişinin de yardımıyla durdurabilmeyi başardı.

  kasady konulduğu hücreden simbiotun yardımıyla ilk fırsatta tekrar kaçmayı başardı. örümcek tekrar carnage'ı durdurmaya çalıştı fakat kasady kanserdi ve ölmemesi için simbiotun onun üzerinde kalması şarttı. sonunda örümcek silver surfer'ın da yardımıyla carnage'ı bir kez daha durdurmayı başardı.

  *kaynak: http://www.geocities.com/orumcekadam2001/

hesabın var mı? giriş yap