şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda konser festival olaylarında doğru düzgün gıda tüketmemizi sağlayan büfeydi (corn dog, corn cheese ve kıy burger falan satıyorlar). şimdi de kadıköy kadife sokak'ta yer edinmiş, şekli şemali de yerinde. tavuk pilav yiyeceğinize bir gidin derim.

web sitesi yok sanırım ama şöyle bir facebook sayfası var: http://www.facebook.com/carnavalbufe
  • yillardir kadife sokakta takilirim, hep 'adini bilmedigim yemek yenen yer' olarak bilirdim. artik adini biliyorum, olsem de gam yemem fdsjfkjsd. en kisa zamanda da gidip yemeklerini deneyecegim.
  • meger adini bilmedigim yer degilmis, yeni acilmis burasi. gittim, gordum, yedim. fiyatlari gayet uygun, yemekler de baya lezzetli. ic mekanda kullanilan renkler cok hos. deneyin efem. acili, pek guzel bir soslari da bulunmakta.
  • konserlerde yediğimde keşke şube açsalar dediğim yer sonunda kadıköy barlar sokağında. yolunuz düşerse corn cheese ve kıy burger yemenizi tavsiye ederim. fiyatlar çok hesaplı, eğlenceli, eli yüzü düzgün bir yer olmuş.
  • kadıköy'deki en iyi büfe. ürünlerin çeşitliliği nefis, fiyatlar da normal. ya aslında kaliteye göre fiyatlar ucuz bile diyebilirim. mesela patates kızartmasının fiyatı 3.5 lira ve mano burger'deki soslu patateslerin aynısı. o soslu patatesin 4 liraya patsosu da yapılıyor. kısacası güzel mekan. corn dog nefis :( mekanın tek eksiği de bira.
  • çalışanları oldukça güleryüzlü ve muhabbetlidir.

çok lezzetli olan kıyburger'i beklerken, damakları peynir toplarıyla şenlendirerek harika bir deneyim yaşanabilir.
  • kimi zaman boş mideye içmemek için, kimi zaman içtikten sonra gece midemin kazıntısını gidermek için gidiyorum buraya. alman sosisleri kadar olmasa da gerçekten çok iyi sosisleri. bence standart olarak çok fazla sos koyuyorlar üzerine, eh az koymalarını söylediğimde de istediğim gibi yapıyorlar, sıkıntı yok. bir de üstüne sarhoş halimizi çekiyorlar zaten..

eee o kadar yabancı biralar gelmişken ülkemize, kaliteli sosisçi de olmalıydı. her köşede bulunan dandik büfelerin 2 liralık tırt sosislisinden kurtulduk artık !
  • adamlar sosisle sanat yapmışlar. o ne soslar, o ne baharatlar, o ne corn doglar, o ne közlenmiş sosisler aman yarebbi. çok klas çok...
  • muhtemelen ülkedeki en güzel patsoları yapan mekan. cheddar soslu, et parçalı patsoyu başka nerede bulacaksın zaten :( ayrıca kadıköy'dekinde alkol yok demiştim ama caddebostan barlar sokağı girişine yeni şubesi açılmış. hem alkol de var. kadıköy şubesinde dün sahibine sordum; "buraya ruhsat alamıyoruz, vermiyorlar" falan dedi. o sorunu da çözerler umarım.
  • galiba kadife sokaktaki şubesi kapanan rüya gibi yerdir. canım yanıyor sözlük.