• sheriff liz forbes'in kızı. the vampire diaries'in en güzel yaratığı.

--- spoiler ---

sarışın, binbo ama içten duyarlı ve kırılgan çok vampir karakteri görmüş olabilirsiniz ama caroline inanacağınız ilk olacak.

--- spoiler ---
  • the vampire diaries dizisinin 6. sezonunda stefan salvatore karakteri ile aşk yaşayacaklarını düşündüğüm karakter. yakışır.

--- tvd 5. sezon finali spoiler ---

liv’s off-hand remark regarding stefan (paul wesley) gets a surprisingly emotional response from caroline.

--- tvd 5. sezon finali spoiler ---
  • manita buldu mu tavşanlar gibi sevişen bir hanımkızımız.
  • ilk başta çoğu insan onu sevmez. özgüvensizliğini saklamak için mean girl tarzı davranışlar sergiler çünkü tam olarak klasik ergen fimlerindeki kızlar kadar olmasa da ama ben içini görebiliyordum. annesi babası ayrılmış, babası onları bir erkek için terk etmiş. girly bir kız olmasına rağmen annesi en maskulen iş olan polis olmuş, bu yüzden utanmış. katılmak istediği her etkinlikte annesi tarafından gerek iş, gerekse o konularla ilgisizlik yüzünden yalnız bırakılmış. erkek arkadaşının olmasını ve çevresi tarafından saygı görmeyi öncelik yapmış ama herkes en yakın arkadaşı bonnie bile elena'yı daha çok sevmiş. bunlar konuşulan şeyler olmasa da insan karaktere derince bakınca anlayabiliyor. caroline vampir olunca çok değişti daha olgunlaştı, tyler'a yardım ettiği sahne vs ama elena'yı kıskanıp onun hakkında dedikodu yapmaktan, kendi ayıplanma korkusuyla istediğini yapamıyor elena yapabiliyor diye onu kıskanmaktan hiç vazgeçmedi. elena için mutlu olmak saygı görmekten daha önemliydi. miss mysticfalls yarışmasına care 1. seçilip saygı görmek için; elena annesinin son isteğini yerine getirmek için katılmıştı mesela. stefan ile bile olsa elena'nın arkasından sürekli onun dedikodusunu yapması, onu devamlı iyiliğini düşündüğünü ima ederek yargılaması berbattı. ortaya attığı üstün zeka ürünü ata bağı saçmalığı yüzünden damon ve elena ne kadar acı çekti, stefan da daha çok umutlanıp üzüldü. bu en başta elena'nın zekasına hakaretti. elena, stefan'dan ayrılamadı çünkü evren onları bir arada tutmaya çalısıyordu böyle de bir saçmalık. ahdgff senarist stelena'yı bitirmemek için doğuracakmış nerdeyse. damon ve elena kadersel bir şeydi sadece gecikmeli oldu. damon elena'nın gözünün içine bakıyordu bırak ondan faydalanmayı. care bunu bilemezdi ama elena'ya ya da bonnie'ye sorabilirdi çünkü damon aşık olunca bambaşka olan biri. sanki elena değil de stefan en yakın arkadaşıymış gibi ona destek olması vs. stefan'ın yetişkin ve 140 yaşında bir erkek olarak üzülünce koşarak onunla dedikodu yapması kadar rezilce bir şey az görmüştüm hayatımda. delena sahnesini stefan ile birlikte bölmesini saymıyorum bile delirmiştim yani! matt ile çıkarken tyler ile oldu, tyler ile çıkarken klaus ile yattı. stefan'a aşıkken alaric ile nişanlandı ve birlikte oldu. baştan beri stefan'a karşı beğenisi olduğu açıktı ama elena ile onu bir araya getirmeye çalıştı sonra onunla evlenmeye kadar vardı. matt ona yeterli ilgi göstermiyordu ve tyler zaten dizinin en boktan karakteri ama yine de bu care'in ne kadar yanlış aşk tercihleri yaptığını ve ne kadar flörtöz olduğunu değiştirmez. karakterlere ahlakçı bir şekilde bakmayı sevmem ama o elena'yı damon ile oldu diye o kadar yargıladı ki insan demeden geçemıyor. elena'nın arada kaldığı iki kişi vardı: biri en zor zamanında hayatına giren, yalnızlığını dolduran stefan ; diğeri de onu yaşatmak ve mutlu etmek için defalarca hayatından olmayı göze alan damon. kız tabi ki bocaladı. damon'a aşıktı ama stefan'ın da hayatından gitmesinden korkuyordu çünkü zaten çok kişi kaybetmişti ki dediğim gibi görsel ikiz büyüsü de var. bu yüzden elena'ya kaşar diyenler care hiçbir şey demedi. damon'a karşı olmakta belki haklıydı çünkü damon başta ona kötü şeyler yapmıştı ama care'in gördüğü damon ile elena'nın gördüğü arasında dağlar kadar fark vardı ayrıca liz öldüğünde damon öyle bir konuşma yaptı ki care'e özür mahiyetindeydi. damon koskoca 8 sezonda özür dilediği 3 kişi var: care, bonnie ve matt. damon olmasa care annesiyle asla eskisi gibi olamazdı, annesi mutsuz ve yalnız bir şekilde ölürdü. alaric ile kızlarını asla kurtaramazlardı, duyguları kapalı olmasına rağmen kızları sirenlerden kurtarmayı düşünebildi. damon değişmesine rağmen care'in ona karşı tavırları hiç değişmedi, bu cidden sinir bozucu. bonnie, bu dizinin en ahlaklı, stabil, dürüst karakteri belki de ki vampirlere karşı da özel bir nefreti de vardı ama o bile damon'a şans verince gerçek kişiliğini tanıdı, onu sevdi. damon, ona teşekkür ettiğinde yaptığı hileye pişman olup onu yangından kurtardı. ilk başta baktığımızda en büyük karakter gelişimi onun gibi gözüküyor ama aslında dedikoduculuğunda, özgüvensizliğinde, kinciliğinde, kıskançlığında değişen hiçbir şey yok. hep birinin hayatında tek olmak istedi ama onunla olabilmek icin her şeyi yapan klaus'un yanında olmamak için direnip durdu. klaus, elena ve tyler'a binbir türlü şey yaptı ama yine de onunla beraber oldu. elena'nın boğazını ritüel günü ısırıp kanını emen klaus'un yanında elena'ya damon kötüdür nutku çekmesi görülecek şeydi. klaroline shipper olmama rağmen bu söylenmeli. stefan'ı aslında tanımıyordu, tek bildiği kendisine iyi davranan stefandı ama o aslında istediği olan, mutlu stefandı. istediği olmayan stefan intikam için elena'yı köprüden atabilecek, bir kız yurdunun karşısına taşınarak damon'ın yaptığının aynısını liselilere yapabilecek biriydi , hem de öldürüp isimlerini duvara kazıyordu. care, kendisi de vampirdi yani stefan'ın oradakilere olmasa da başkalarına kötülük yaptığını ve üstüne üstlük ripper olduğunu yani bir insanla sevgili olması gereken son kişi olduğunu biliyordu ama stefan'ı en üstün kişi tutmakta diretti. stef, bir vampir tabi ki yapacak benim rahatsız olduğum onun bu yönleri de yokmuş gibi davranılması. damon'ın iyi ve kötü yönü olduğu gibi; stefan'ın da vardı yani ama care bir süre sonra stefan övmekten başka özelliği olmayan bir karaktere dönüştü. 8. sezonda stefan'ın yaptığı kötü şeylerle karşılaştı buna rağmen sözünü etmedi ve onu polis masasından kurtardı baya komikti ki ben orada bayağı üzülmüştüm stefan için ama care'in bu kadar anlayışlı olmaması gerekirdi. bazen öyle malca replikleri oluyordu ki deliriyordum mesela: elena'yı bir kızı ısırırken görüp neden bir insandan besleniyorsun diyordu. şekerim vampir olduğu için olabilir mi ya? seninde yapman gereken bu hani. stefan'ın hayvan kanı saçmalığı yüzünden yeni dönüşmüş elena'dan bile dayak yedin sen! ya da damon, siren'in olduğu mağaraya onları kurtarmak için tek başına girdi geldi diyor "damon bu hamam böceği gibidir ona bir şey olmaz" bu ne yaa! güzelim karakter stelena shipperlarını memnun etmek için var olan birine dönüştü. ama yine de onu sevmiyorum diyemem sadece çok yorucu olabilen biri.
hesabın var mı? giriş yap