şükela:  tümü | bugün
 • lunaparkta carpi$ma ozgurlugu. elektrik ile tahrik edilen araclar, bir platformda gider. insanlar birbirine carpar. eki ki ki, olur va ki ki olur.
  (bkz: donme dolap) (bkz: kahkaha aynalari) (bkz: sekolin) (bkz: radar)
  (bkz: carpi$an oto) (bkz: balerin)
 • elektrik bu arabalara tepede kurulu bir agdan iletilir, o yuzden surekli kucuk cocuklarin hayran baki$larini cezbeden kivilcimlar cikarip dururlar. genelde lunaparkin en dolu eglencel araclari olduklarindan binmek icin beklersiniz dakikalarca, birde sure dolup yeni mu$terilerin arabaya binmek icin bo$alan arabalara ko$u$turmalari ya$anir, allah allah nidalari ile ko$ulur neredeyse bo$alan arabaya. goze birisi kestirilir, ya da arkada$iniz ba$ka bir arabadadir, ona kilitlenirsiniz, surekli onu kovalarsiniz. siz ona kilitlenmi$ken gelip birisi yandan bir koyar gum diye, al sana yeni hedef i$te.
 • üç dört araba mutlaka oranın müdavimi delikanlılar tarafından kapılmıştır. yanınızda kız arkadaşınızla felan binme gafletin bulunursanız direk ehöhöherk nidalarıyla sağlı sollu çarparak taciz ederler. birbirlerine kaş göz işaretleriyle hedef belirlerler. sürü mantığıyla ilerlerler.. birine yapılan yamuk hepsine yapılmış sayılır..
 • kişilerin gelecekteki yerlerinin biraz da olsa analiz edilebileceği yerdir. kimseye çarpmamak ve çarpılmamak için uğraşan ve bu doğrultuda ilerleyen çocuklar büyüdüklerinde şöför, taksici gibi konumlara gelirken; maddi durumları ile doğru orantılı olarak, herkese çarpan, vahşi bir şekilde kullanan çocuklar ise büyüdüklerinde araba canavarı gibi konumlara gelip babasının parasıyla aldığı arabaları sürekli denize uçurarak, şarampole yuvarlayarak spor otomobil sanayisinin gelişmesine katkıda bulunurlar.
 • crash filmine kendini fazla kaptıran bir kişinin çarpışan araba denilmesiyle ilgili filmi düşünmesine yol açan araçlar.
 • çok çevrildiği takdirde geri gitmeye başlayan, çarpma şiddetini artırmak için diğer arabaya çarparken öne doğru eğilme hareketinin yapıldığı, bel ağrısına sebep olabilen eğlencelik...
 • eski ve yeniyi içinde barındıran kanımca hiç eskimeyecek olan lunapark eğlencesi.yaz boyunca defalarca binerek küçük çocuklara ve orta yaşlı amcalara terör estirdiğimiz, süper eğlenceli binektir.artık yeni sisteme geçilmiş ve plastik jetonlar metrolara atılır gibi yeni arabalara atılmaktadır.kafa kafaya çarpma favorilerim arasındadır.kokpilotumun yardımıyla uzaktan hız alıp çapraz olarak karşı arabaya çarpmak kahkahalara sebep olmaktadır.birde boyu yetmeyen küçük çocukların çarpışan arabaya tek başına binmesi vardır.bir türlü hareket edemiyor çocukcağız, ordaki adamların direksiyona el atmasıyla hızlanabildi.(ona özel tölerans tanıdık çarpacak olanlara kendimizi siper ettik.)
 • (bkz: dodgems)
 • trabzonda kavga sebebi olması ile öne çıkan lunapark eğlencesi

  zaman : üniversitenin ilk yılları, saf zamanlar...

  bir iki arkadaşla toplanıp stres atmak için lunaparka gittiğimizde çarpışan arabaların önünde oluşan kalabalığı görünce her türk insanı gibi merakla yaklaştık. iki üç kişi tekme tokat birbirlerine girmişlerdi. kavga edenlerden yükselen sesler ise şu şekildeydi:

  -ne çarpıyorsun ulan bana?
  -ne çarpması be, sen benim önüme kırdın! adam gibi yolunda gitsene ne diye önüme atlıyorsun?

  ben mi yanlış biliyorum yoksa çarpışan arabaların amacı çarpışmak değil miydi???