şükela:  tümü | bugün
  • egea, avrupa'da tipo aldıyla peynir ekmek gibi satmaktadır. sadece ülkemize yönelik bir durum değildir.

ayrıca ncap'ten 5 yıldız alıp iihs testinde ölümcül sonuçlar alan, tok kapı sesli ve hilekar* firmanın araçlarını fahiş fiyata almaktan iyidir.
  • kullanıcıları bize bir şey olmaz testinden başarıyla geçtiği için gerek görülmemiştir.
  • burda çarpışma testi olmayan fiat egea olduğunu sanan mallar var lan ...ahahhaha çok komiksiniz lan..ahahhaha

hayır hergün gidip raporları incelemesem inanacağım..ahahhah
    yazık ya

fiat egea nın çarpışma testi olduğundan saçma olan önermedir.
  • duvar yok mu sizin orada gir bi duvara arabayla millete faydan olur

edit: suvar nedir yahu garip olmuş bi el atayım dedim
  • hala kuş model araçlara binenleri etkilemeyen olay.
  • kaynak

götümün sağ tarafı

sorunun cevabını da kendimce vereyim

euroncap öncelikle avrupa da satışa sunulacak araçları , üretici firmalardan habersiz satın alıp ilgili testleri yapmaktadır.
    fıat veya başka bir markanın biz araba ürettik , bu testlere sokalım şu teste sokmayalım deme gibi bir lüksü yok.
    gelelim egea 'nın neden teste girmediğine ;

yukarı da belirttiğim gibi öncelik avrupa da satışa sunulacak araçları teste sokmaktadırlar. egea modeli öncesin de sadece türkiye için tasarlandı ancak fca grubu tarafından
    çok beğenilen egea diğer avrupa ülkelerine de ihraç edilmesi kararlaştırıldı.
    dolayısı ile egea veya avrupa pazarında ki ismi ile tipo öncelikle avrupa da satışları yeni başladı.
    ben şahsi fikrim olarak bu testin hatchback modelin de yapılacağını düşünüyorum.
  • çarpışma testi varsa bile herhangi bir platformda halka açıklanmadığından, herkesi fiat çalışanı sanan yazarları görmemizi sağlamış durum.

linea için de verilmiş bir euroncap test sonucu yoktu, egea için de şu ana kadar verilmiş bir sonuç yok. güvenlik standartlarını belirleyen ve bunların işlevselliğini testlerle derecelendiren kuruluş da euroncap olduğuna göre, henüz bir standarda uygun çarpışma testi sonucu olmayan bir arabadır egea da.

edit: valla euroncap'a araba gonderme zorunlulugu var mi yok mu bilemiyorum ya da kurulus arabalari kendi mi aliyor onu da bilemiyorum ama soyle bir sey de var mesela araba teste giriyor atiyorum 2 yildiz aliyor. o zaman bu kurulus ureticiye diyor ki "arkadas sonuc bu", umulmadik bir sonuc cikmissa eger, uretici arabada gidebilecegi kadar revizyona gidip tekrar teste giriyor ve tekrar degerlendirme sonucu yildizlandiriliyor.

ornek olarak nissan navara 2008 yilinda iki defa teste girmistir. cunku ilkinde, onden carpma asamasinda airbagler alev cikararak patladigi ve birakin carpismadan korumayi ustune bir de patlarken surucuye ve yolcuya zarar verdigi icin en kotu sonuc olan 1 yildiz alabilmistir. revizyondan sonra tekrara carpma testleri yapilmistir ve bu kez giderilen hatalar neticesinde 3 yildiza kadar cikabilmistir.