şükela:  tümü | bugün
 • carraro'nun katlanır bisiklet modellerinden biri. 2016 modelini birkaç aydır kullanıyorum. şehir içinde kullanıma uygun, beklentimi karşıladı. tekerlekleri küçük olduğundan dik yokuşları çıkamaz diye endişeleniyordum ancak çok dik yokuşlarda bile başarılı. 21 vitesli olması büyük avantaj sağlıyor. düz yolda ya da yokuş aşağı inerken de iyi. tavsiye ederim.
 • uzun zamandır aklımda olan katlanır bisiklet alma düşüncesi bu marka ile sonlandı.decatlonun reklam başarısı beynimde hep btwin tilt 500 (1399 tl) ile neticeleniyordu. gittim denedim. malzeme kalitesi ve bisikletin görünüşü hiç içime sinmedi.decatlondaki arkadaşın bu fiyata çok daha güzel bisikletler alınır demesi üzerine araştırmalar sonucu bu bisikleti (carraro flexi 121) alma kararı verdim.
  bir haftalık kullanımım sonucu edindiğim tecrübeler söyle;
  fiyat performans (an itibari ile 1250 tl) gercekten muhteşem
  siyah mat renk çok hoş bir hava katmış
  malzeme kalitesi kendini çok belli ediyor
  21 vites olması özellikle yokuş tırmanmalarında fazlasıyla rahatlık sağlıyor
  fakat;
  sadece 1.viteste takır tukur sesler çıkarıyor.1.haftada böyle ses çıkarması biraz tedirgin etti açıkçası.

  katlandığında gerçekten yer kaplıyor.hatchbag bagaja zorlukla sığdırıyorum.öyle katlayıp heryere giderim veya bagaja 2 tane sığdırırsın düşüncesi veya ifadesi tamamen hayal ürünü.
  sanırım bu katlanma muhabbeti konusuda en iyisi dahon.

  totale vurduğumuzda iyi ki katlanır almışım dedirten bir bisiklet.pişmanlık yaşatmaz.heryerinden kalite akıyor.kalitesiz malzeme kullanan btwin almadığım çok çok isabetli olmuş dedirtiyor.

  edit: yaklaşık 2 yıl oldu. haftada en az 2 gün kullanıyorum. tek bir sıkıntı çıkmadı. arkadaşların diğer marka katlanır bisikletlerinde ufak tefek arızalar oldu. hele btwin marka kullanan arkadaş ufak bir çukurda jantının eğrilmesiyle ölümden döndü. kısacası fiyat performansından çok memnun kaldım. öneririm.
 • eşimin işe giderken kullanmak için aldığı dünya güzeli bisiklet.
  katlıyorsun ufacık oluyor. tasarım harikası ve çok estetik.
  ben arkama kızımı oturtup mahallede okula, markete gitmek için kullanmayı planlıyorum. eşim de metroya devam etsin.
 • 2019 model sarı renk olanına sahip olduğum bisiklet.
  alalı henüz bir haftadan biraz fazla oldu. bu süre zarfında çok kısa deneme imkanım olabildi. kullandığım kadarıyla bu alet gerçekten çok kıvrak. kullanması zevkli. gidon tepkileri çok hızlı. bu sebeple manevra kabiliyeti yüksek ancak tek elle kullanmak imkansız gibi. 21 vites olması ve dişli oranlarının mtb'ye yakın olması sebebiyle yokuş performansı ise muazzam. 2019 modellerde aynakol dişlisinin yere temas etmemesi için demir ayaklık eklenmiş. katlandığında sabit kalması için ön ve arka göbek mandalına neodyum mıknatıs eklenmiş. katlanınca direksiyonu sabitlemek içinde kayış düşünmüşler. bu sebeple katlanınca valiz gibi sürüklenebiliyor, açılmıyor. toplam ağırlığı 13.5 kg. hafif değil ancak ağırda değil. toplu taşımaya binmek kalabalık yüzünden biraz zahmetli. katlandığında çok da küçük olmuyor. peugeot 206 hb aracın bagajına koyunca yarısını kaplıyor mesela.
  ben istediğim yere rahatça götürebilmek amaçlı katlanır aldım. fiyat performans olarak düşünürsek tercih edilebilir bir bisiklet. decathlon'un bisikletlerini inceledim beğenmedim. dahon ve tern gibi markalarsa iki kat fiyatına satılıyor.
 • 2019 model turkuaz olanını yaklaşık bir aydır kullanıyorum. havaların güzelleşmesiyle birlikte (marmaray kullanarak) işe de gitmeye başladım. katlanınca direksiyonu sabitlemek içinde düşünülen kayışı dikkatsizlik sonucu kopardım. şimdilik bir eksikliğini hissetmedim ama siz yine de o kayışa dikkat edin. muhtemelen bir gün bir yerde çok ihtiyacım olacak.

  şu an sadece marmaray da kullandığım için katlanmış hali çok rahatsız edici değil. tabii yolculuk esnasında aleti tutmak gerekiyor çünkü tren çok sallanıyor. etrafınıza zarar vermek istemezsiniz.

  en son 20 yıl önce bisikleti olan birisi olarak şu an garip bir mutluluk veriyor kendisi bana. her fırsatta bisiklete binmek istiyorum. hafta sonu kahvaltı için simit almaya bile bisikletle gidiyorum. görmemişin kralıyım.

  maltepe - moda arası görürseniz beni bi' zil selamınızı bekleriz.
 • an itibariyle ben de 121 v fren modelini satın aldım. test ettikten sonra güncelleyeceğim burayı.

  edit: internetten aldığınız ürünlerin paketini açmadan servise götürüp kurdurmanız gerekiyormuş. böyle bir bilgiyi hiç bilmiyordum ben. kutu açılır ve ilk servise gitmez, kontrolleri yapılmazsa, garanti kapsamı dışında oluyormuş. kutuyu açtıktan sonra kutunun içindeki kitapçıkta okudum:) bende sorun olmadı neyse ki, yakın bir servise götürdüm yardımcı oldular.

  edit2: uzun süreli kullanımda selesi rahatsız ediyor. kesinlikle değiştirmek lazım ya da belki yumuşak bir kılıf alınabilir üstüne. benim boyum 1.50 olduğu için seleyi kestirdim serviste. ben hırsız vs.den dolayı eve çıkarıyorum. bisiklet sürdükten sonra yaklaşık 13-14 kiloluk bisikleti eve çıkarmak zor oluyormuş bunu deneyimledim. bisikleti katlayınca birbirine yapıştıran mıknatıs çok çabuk düşüyor sanırım. bi çok kişide okudum, benimki de düşmüş ve nerede düştü bilmiyorum. kayboldu. katlandığında bence biraz kaba duruyor. yine de fiyatına göre iyi bir katlanır bisiklet.
 • düşündüğüm bisiklet. istanbul içi satmak isteyen olursa görüşelim.
 • copper carraro 121

  arkalığı kesinlikle sökün

  carraro 108

  edit: iki adet bisiklet almıştı diğeri (bkz: bianchi retro) idi. rahatlık olarak 121 bana çok daha rahat geldi ve ikisini de kullanan tüm arkadaşlarım kesinlikle 121 daha rahat dedi. bianchi’yi 121 ile değiştirdim. benim gibi görüntüsüne aldanmayın. ayrıca vites mekanizmasında da problem vardı bu arada sürekli ses geliyordu 1. dişli büyük geliyormuş sürekli mekanizmaya sürtüyordu. kimi servis normal kimi de üretim hatası dedi.

  bianchi retro vs 121
 • bugün elime geçen bisiklet. özceylan bisikletten sipariş verdim. 3 günde elime ulaştı. ilk kullanımda bir sıkıntı görmedim. boyum 1.82, sele olarak uygun. daha kısa olanlar için sele borusunun kesilmesi gerekebilir.
 • artıları
  görüntüsü güzel

  eksisi
  *katlamak çok zor.
  *her katlamada sağı solu hasar alıp yamuluyor.
  *çamurluk malzeme kalitesi çok kötü. aluminyum folyoya muadil bir şey. 1. gün eğildi büküldü.
  *katlanınca daha çok yer kaplıyor. arabamın koltuğuna çamaşır makinesi soktum. bu girmiyor. station arabanın bagajına girmiyor.
  *ayna kolu imiş adı. bisikletten anlamam. küçük olduğu için 21. viteste çok rahat sürebiliyorsunuz. bunun negatif tarafı su. işe giderken az hızlı gideyim diyemiyorum. pedalları 21. viteste çevirmekten canım çıkıyor. inip koşsam daha hızlıyım.
  *7 vites bisiklet yeterliymiş.

  edit: * arada mıknatıslı bişi vardı. katlanınca birbirine yapıştıran şey. o da düşmüş

hesabın var mı? giriş yap