şükela:  tümü | bugün
  • carraro'nun katlanır bisiklet modellerinden biri. 2016 modelini birkaç aydır kullanıyorum. şehir içinde kullanıma uygun, beklentimi karşıladı. tekerlekleri küçük olduğundan dik yokuşları çıkamaz diye endişeleniyordum ancak çok dik yokuşlarda bile başarılı. 21 vitesli olması büyük avantaj sağlıyor. düz yolda ya da yokuş aşağı inerken de iyi. tavsiye ederim.
  • uzun zamandır aklımda olan katlanır bisiklet alma düşüncesi bu marka ile sonlandı.decatlonun reklam başarısı beynimde hep btwin tilt 500 (1399 tl) ile neticeleniyordu. gittim denedim. malzeme kalitesi ve bisikletin görünüşü hiç içime sinmedi.decatlondaki arkadaşın bu fiyata çok daha güzel bisikletler alınır demesi üzerine araştırmalar sonucu bu bisikleti (carraro flexi 121) alma kararı verdim.
    bir haftalık kullanımım sonucu edindiğim tecrübeler söyle;
    fiyat performans (an itibari ile 1250 tl) gercekten muhteşem
    siyah mat renk çok hoş bir hava katmış
    malzeme kalitesi kendini çok belli ediyor
    21 vites olması özellikle yokuş tırmanmalarında fazlasıyla rahatlık sağlıyor
    fakat;
    sadece 1.viteste takır tukur sesler çıkarıyor.1.haftada böyle ses çıkarması biraz tedirgin etti açıkçası.

katlandığında gerçekten yer kaplıyor.hatchbag bagaja zorlukla sığdırıyorum.öyle katlayıp heryere giderim veya bagaja 2 tane sığdırırsın düşüncesi veya ifadesi tamamen hayal ürünü.
    sanırım bu katlanma muhabbeti konusuda en iyisi dahon.

totale vurduğumuzda iyi ki katlanır almışım dedirten bir bisiklet.pişmanlık yaşatmaz.heryerinden kalite akıyor.kalitesiz malzeme kullanan btwin almadığım çok çok isabetli olmuş dedirtiyor.

edit: yaklaşık 2 yıl oldu. haftada en az 2 gün kullanıyorum. tek bir sıkıntı çıkmadı. arkadaşların diğer marka katlanır bisikletlerinde ufak tefek arızalar oldu. hele btwin marka kullanan arkadaş ufak bir çukurda jantının eğrilmesiyle ölümden döndü. kısacası fiyat performansından çok memnun kaldım. öneririm.
  • eşimin işe giderken kullanmak için aldığı dünya güzeli bisiklet.
    katlıyorsun ufacık oluyor. tasarım harikası ve çok estetik.
    ben arkama kızımı oturtup mahallede okula, markete gitmek için kullanmayı planlıyorum. eşim de metroya devam etsin.
  • 2019 model sarı renk olanına sahip olduğum bisiklet.
    alalı henüz bir haftadan biraz fazla oldu. bu süre zarfında çok kısa deneme imkanım olabildi. kullandığım kadarıyla bu alet gerçekten çok kıvrak. kullanması zevkli. gidon tepkileri çok hızlı. bu sebeple manevra kabiliyeti yüksek ancak tek elle kullanmak imkansız gibi. 21 vites olması ve dişli oranlarının mtb'ye yakın olması sebebiyle yokuş performansı ise muazzam. 2019 modellerde aynakol dişlisinin yere temas etmemesi için demir ayaklık eklenmiş. katlandığında sabit kalması için ön ve arka göbek mandalına neodyum mıknatıs eklenmiş. katlanınca direksiyonu sabitlemek içinde kayış düşünmüşler. bu sebeple katlanınca valiz gibi sürüklenebiliyor, açılmıyor. toplam ağırlığı 13.5 kg. hafif değil ancak ağırda değil. toplu taşımaya binmek kalabalık yüzünden biraz zahmetli. katlandığında çok da küçük olmuyor. peugeot 206 hb aracın bagajına koyunca yarısını kaplıyor mesela.
    ben istediğim yere rahatça götürebilmek amaçlı katlanır aldım. fiyat performans olarak düşünürsek tercih edilebilir bir bisiklet. decathlon'un bisikletlerini inceledim beğenmedim. dahon ve tern gibi markalarsa iki kat fiyatına satılıyor.
  • 2019 model turkuaz olanını yaklaşık bir aydır kullanıyorum. havaların güzelleşmesiyle birlikte (marmaray kullanarak) işe de gitmeye başladım. katlanınca direksiyonu sabitlemek içinde düşünülen kayışı dikkatsizlik sonucu kopardım. şimdilik bir eksikliğini hissetmedim ama siz yine de o kayışa dikkat edin. muhtemelen bir gün bir yerde çok ihtiyacım olacak.

şu an sadece marmaray da kullandığım için katlanmış hali çok rahatsız edici değil. tabii yolculuk esnasında aleti tutmak gerekiyor çünkü tren çok sallanıyor. etrafınıza zarar vermek istemezsiniz.

en son 20 yıl önce bisikleti olan birisi olarak şu an garip bir mutluluk veriyor kendisi bana. her fırsatta bisiklete binmek istiyorum. hafta sonu kahvaltı için simit almaya bile bisikletle gidiyorum. görmemişin kralıyım.

maltepe - moda arası görürseniz beni bi' zil selamınızı bekleriz.
  • sarı renginden 1 adet aldım. 6 aydır kullanıyorum son derece iyi. lastiklerine dikkat etmek lazım naylon bazlı cst marka. yerine kauçuk olan gerçek lastik takarsanız yol tutuşu artar
  • an itibariyle ben de 121 v fren modelini satın aldım. test ettikten sonra güncelleyeceğim burayı.

edit: internetten aldığınız ürünlerin paketini açmadan servise götürüp kurdurmanız gerekiyormuş. böyle bir bilgiyi hiç bilmiyordum ben. kutu açılır ve ilk servise gitmez, kontrolleri yapılmazsa, garanti kapsamı dışında oluyormuş. kutuyu açtıktan sonra kutunun içindeki kitapçıkta okudum:) bende sorun olmadı neyse ki, yakın bir servise götürdüm yardımcı oldular.
  • düşündüğüm bisiklet. istanbul içi satmak isteyen olursa görüşelim.
  • ozceylan bisiklet'ten indirimli aldım bu modeli. ertesi gün kargoya verdiler, kullandıktan sonra bir inceleme yazacağım.

edit: bugün servisten aldım bisikleti, kurulumu yapılmıştı. kadrosu beklediğimden daha sağlam. çok rahat geldi ve genelde bu bisiklete yavaş demişler ama zorlamadan bile hızlanabildim. küçük tekerler üzerinde büyük bisikletteymiş gibi hissettiriyor. vites ve frenleri normal, vites kolu shift ama normal rahatlıkta dönüyor, zorlanmıyor. taşıma konusunda elde taşınacak bir model değilmiş gerçekten, 5 dk rahat taşıyabilmek için bile çanta almak gerek.

gün edit: katladıktan sonra sele borusunu uzatıp iki teker üzerinde taşıyabiliyoruz * elde taşımaya gerek kalmıyor.

kısa yolculuk edit: katlayıp elde sürmek için sele borusuna ihtiyaç yok. yalnızca gidonu katlamayın, el arabası gibi sürün. zaten seleden tutup sürerken maşadaki mıknatıslar ayrılıyor. 2020 modelinde gidonu kadroya sabitlemek için ufak bir kemer koymuşlar, kadronun tam altında. yalnız bu kemer 5cm daha uzun olmalıydı ki gidondaki çentiğe erişsin, eğer yanlış anlamadıysam olmamış bu olay. kemeri bir şekilde uzatarak çözmek en iyisi.
  • copper carraro 121

arkalığı kesinlikle sökün

carraro 108

edit: iki adet bisiklet almıştı diğeri (bkz: bianchi retro) idi. rahatlık olarak 121 bana çok daha rahat geldi ve ikisini de kullanan tüm arkadaşlarım kesinlikle 121 daha rahat dedi. bianchi’yi 121 ile değiştirdim. benim gibi görüntüsüne aldanmayın. ayrıca vites mekanizmasında da problem vardı bu arada sürekli ses geliyordu 1. dişli büyük geliyormuş sürekli mekanizmaya sürtüyordu. kimi servis normal kimi de üretim hatası dedi.

bianchi retro vs 121