şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 3 gün önce 1000 tl'ye aldığım, geçen senenin ve bu sene bahar içerisinde çok satan modeli. piyasada bulmak biraz zordur.

artıları aluminyum kadro, maşadan kilitli ön amorsitör, arka vites değiştirici shimano altus, ön değiştirici shimano tourney tx51, hidrolik disk frenleri ve 28" ince tekerlekleri ve çift kat aluminyum jantları sayılabilir.
    eksileri selesi ve elcikleri. alır almaz değiştirilmeliler.

fiyatına göre performansı gayet iyidir.

http://www.carrarobisiklet.com/#sportive-225_153
    fotoğrafları için
  • arka aktarması 15 gün içerisinde pert olan mis pislet. ilk is arka artiriciyi değiştirmek ve yola devam etmek. ha bir de kayseri'de bayisi olup servisi olmadığını iddia eden erciyes bisikletten uzak durmak lazim.
  • kızıltoprak ileri bisiklet'ten son kalan 51 cm kadro boylu olanını alıp mutlu mesut günler geçirdiğim bisikletim.

hayatımın en güzel sele ağrısını çektim bu bisiklette, diğer tüm bisikletlerde "sikeydim ne halt etmeye aldım bunu" şikayetini ederken, bu bisikletin canını yerim ben.

şimdi fiyatına göre bisikletlerin maserati'si demem çok yanlış olur, ama bisikletlerin mazda mx-5'i demem o kadar da hayal ürünü olmaz. şahane bir fiyata şahane kadro, makul donanım ile satılır. adeta mx-5 gibi atla sürücü arasındaki birlik* bu bisiklette de söz konusu. her yere onunla gitmek isteyebiliyorsunuz.

profesyonel bisikletçileri bilmem, acıbadem-pendik-acıbadem turunu bana yaptıran bisiklet candır.
  • yaklaşık 1100 tl civarına bulduğum gibi üstüne atladığım bisiklet. aldığım gibi de götürdüm servisine ve bir güzel kurulumunu yapıp iade ettiler.

şunu demem lazım ki aslında çok bisikletten anlayan birisi değilim, son kullandığım bisiklet salcano'nun çift amortisörlü modellerinden birisiydi (su borusundan yapılma tabir edilen). hem araştırmalarıma hem de bisikletçinin dediğine göre fakat şehiriçi kullanım açısından hem kadro hem de üzerindeki ekipman performans/fiyat açısından piyasanın en iyisi. hybrid bir model olarak zaten oldukça hafif, fakat sağlamlığını da hissettiriyor.

hiç antremansız rahatlıkla 15 km yaptım ilk gününden, biraz yordu lakin o da dediğim gibi hamlamış olmaktan. muhtemelen dişli lastikler ile dağa bayıra vurmak da mümkün çok abartmadıkça. vites geçişleri zaten yağ gibi akıyor, hidrolik frenler başarılı. daha önce kilitlenebilir maşası olan bisiklet kullanmadım fakat özellikle düz yolda baya avantaj sağlıyor.

şimdilik gördüğüm tek kusuru elcikleri ve selesi. sele gerçekten götü ağrıtıyor. yaklaşık 15 km'lik yoldan sonra ağrısı 2 saat geçmedi. elcikler ise pek problem değil zira zaten eldivenle kullanıyorum ama eldiven kullanmayan birinin ilk değiştirmesi gereken parçalardan.

piyasada söylediğim fiyat cvarına bulursanız kaçırmayın. resmi sitede 1400 tl gibi bir rakam var, açıkcası o fiyata ama daha iyi modeller bulunabilir sanırım. eğer hidrolik fren şart değil, sadece gezinti yapacaksanız v-frenli carraro sportive 224 de yeterli fakat.
  • 20 gündür kullanmakta olduğum velespit.
    gayet memnunum.
    yalnız ilk 2 gün sonunda oturmakta zorlanıyorum geçer herhalde.
  • 2.5 sene önce 1500 tl'ye aldığım, hala daha şehir içi/şehir dışı rahatla kullandığım çok memnun olduğum bisikletim. uzun yol yapmak istediğimde 100 km mesafeye kadar yormuyor, şehir içinde ise kaldırımlardan sağdan soldan atlaya zıplaya gidiyorum ve henüz yamulan kırılan bir yeri olmadı, sadece koltuğu kırıldı ama o da normal çünkü 100-110 kilo arası bir insanım.