şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sepetteki ürünleri bir süre sonra kendi kendi boşaltan tuhaf bir sistemi var. niye süre sınırlaması olduğunu anlamadım açıkçası. sanki markafoni.. o kadar ürünü tekrar seçmemek için alışverişden vazgeçtim.
  • bir gün önce verilmiş ve de saat 11-14.00 arası teslim edilmesi istenmiş siparişi saat 14.15 de olsa teslim etmeyen sistem. müşteri hizmetlerini arayıp şikayet edince operatör gecikmenin bildirilmesinin zorunlu olmadığını söylüyor üstelik. seni cumartesi günü eve hapsetmesi sorun değil yani.

özdilekteyim.com candır. (bkz: özdilek)
  • (bkz: senal)
    (bkz: yok ben almayayım)
  • dün yaptığım alışverişimi, istediğim saat diliminde teslim eden firmadır. tek sıkıntı faturamda bana promosyon ürün gönderdiklerini yazmaları beklentiye sokmaları ama ürünün poşetlerden çıkmaması, olsun zaten gerek yok, diğer bütün isteklerim eksiksiz gelmiş, hem o yükte ağır pahada hafif şeyleri ben tek başıma ölsem dört kat taşıyamazdım, helal olsun.
  • kim alırsa alsın ama sen alma!

alışverişinizi yaparken yani sepete atarken sorun çıkarmayan ve eğer stoklarında yoksa uyarı veren ve ne güzel dedirten alışverişiniz ödemenizi yapıp teslim saatini seçip bir kahve içerken hüsrana dönüşebilir.
    siz siparişinizin geleceği saati beklerken aranır ve sipariş ettiklerinizden elimizde sadece 1(bir) tanesi var ne yapalım denir.
    nasıl olur, stok yokluğu uyarısı vermediniz. bazı ürünlerde stok yok dendi onları sepetime koyamadım zaten deseniz de internet sitesinde oluyor bazen öyle şeklinde klasik satıcı saçmalaması ile karşılaşırsınız. kavga etmenizin bir değeri yoktur çünkü bu saçmalıklarla uzaktan yakından ilgisi olamayacak bir çalışanla muhatapsınızdır. stokları ayarlayan, siteyi bilgilendiren olmadığı için hırsınızı ondan almanın komiklikten başka tarifi yoktur.

iptal edelim o halde dersiniz ama siparişi internet üzerinden kendinizin iptal edebilme şansınız da yoktur ve sizi arayan kişi genel merkeze mail yollayacağını ve oradan iptal edileceğini söyler.

e hadi bakalım 55 liram uçtu mu yoksa geri gelecek mi şeklinde şansınıza durumlar yaşarsınız ve iptal gerçekleşir. para kartınıza iade edilir ama üç kuruş da olsa gereksiz gerginlikler, saçmalıklarla uğraşırsınız.

migros sanal marketten sayısını unuttuğum kadar yapmış olduğum hiçbir alışverişimde yukarıda anlattığım türden 5. sınıf dizi senaryoları yaşamıyorsam, sorun internette değil carrefour senal market'in bizzat kendisindedir.

böylesine büyük bir kuruma böyle dandik işler yakışmıyor!

buraya yazdıklarım kendilerine e-mail olarak da döşenmiştir. cevap mevap beklemiyorum. yazarlarsa şaşarım! o kadar duyarlı olsalar ahaliyi böyle inletmezler.

uzak durun!
  • her 5 alışverişten 4ünde sipariş listenizin çoğunun ellerinde olmadığını söyleyerek sinirle iptal etmenize neden olan oluşum. siparişleri oluşturan kişiler de bezmiş durumdalar ki genel merkeze iletin dediler. migrosun sanalmarketi tıkır tıkır çalışıyor oysa.
  • gerçek anlamda dandik bir site.. o kadar uğraşıp 41 kalem ürünü sepete ekle, onayı ver ama bir anda sepet boşalsın.. çağrı merkezini ara.. oradaki eksik zekalı kızcağız yanlışlıkla sepeti boşalt butonuna basmış olabilir misiniz diye sana geri zekalı muamelesi yapsın.. sinirlen.. sonra yardım masasından teknisyen bir genç arasın.. mozilla' da sorun yaşıyoruz chrome'dan giriş yapabilir misiniz ama yarım saati geçirmeyin desin..sen tekrar siparişi gir...ama yine onay verdiğinde sepet boşalsın... tarayıcıyı aç, kapa..siparişler geri gelsin ama onay vereme... sinirlen.. neyse, mağazaya git babadan kalma usuller ile alışveriş yapayım de... ama orada da alıveriş sepeti bulama.. tüm mağazada sepet ararken gerzek güvenlik görevlisine sor.. o sana salak salak cevap versin... dön.. kasadaki kızlara sor.. o da sana mağaza dışında küflü eski bir sepeti göstersin... kasalarda kuyruk, yaşlı kadın alışveriş yapmış yardım edecek bir kişi yok.iyiliksever bir kız olmasa kadın aldıklarını torbalara yerleştiremeyecek..... sakıp ağa senin mirasın anasını belliyorlar, haberin olsun.... bir daha bunlarla muhattap olanı da...
  • sürekli migros sanal market kullanıyordum eve sipariş vereceğim zaman ama orda da 250 tl ve üstünde ücretsiz. alacağım şeyler de kesin 100 liradan az tutacak, servis için 5-10 lirayı vermek istemediğimden ve uzun süre önce üye olduğum carrefour'un servisini denemek istediğimden maceraya başladım. yukarıda da belirtildiği gibi stokta olmayan ürünleri stokta yok diye gösteriyordu ben de özellikle yalnızca stokta olanları göster diye filtreleyerek alışverişimi yaptım, saat 11 civarı. öğleden sonra 1.30-4 arası teslim gözüküyor. içimden diyorum ki kesin bunlar da migros gibi 3.50'de gelirler. ama tahmin edin ne oldu akşam 5.30'da geldiler. saat 4.40 civarı müşteri hizmetlerini arayarak siparişimin geciktiğini ve kimsenin o ana kadar beni aramadığını söyledim. (bu saate kadar da sürekli siparişin durumunu kontrol ediyorum -araçta/evde gözüküyor(?tam emin olamadım ikinci kelimeden, belki de 'serviste'ydi.)) neyse şikayet kaydımı alıyor görevli en kısa sürede dönüş yapılacaktır diyor. birkaç saniye geçmeden bana xxx numaralı şikayetiniz oluşturulmuştur bilmem ne diye de mesaj gelince diyorum ki -ooo baya hızlı çalışıyorlar, acaba aramasa mıydım? belki trafikle ilgili veya önemli/acil bir sorun oldu, yoksa haber verirlerdi. şimdi teslimat yapana ekşiyecekler vs..- üzülüyorum gidişata..

5.30'a kadar kimse beni aramıyor, teslimatı yapmaya gelen kişi hiçbir açıklama yapmıyor, siparişimin yarısı stokta olmadığından eksik gelmiş, sütlerle yoğurdu aynı poşete koyduklarından süt kartonu yoğurtların gri folyosunu delmiş ve poşete dökülmüş, hurmaların da poşeti yırtılmış -onun sebebini çözemedim, 5 nektar koymuşlar 2si çürük, müşteri hizmetleri aldıkları kayıtla ilgili asla dönüş yapmıyor ve az önce kontrol ettim sorunsuz sıkıntısız teslimat yapılmış gözüküyor sistemde.

bu ne ya? gider alışverişimi migros'tan yaparım gerekiyorsa 10 lira da veririm hizmetlerine, en azından saatinde geleceğinden ya da bir sorun olduğunda arayacaklarından emin olurum. (daha önce migros sanal market'ten alışveriş yaptığımda evi bulamadıklarında, istisnai bir şekilde gecikme olursa veya yanlışlıkla satın aldığım ürünü arabada unuturlarsa hep aradılar; bu sayede ben de tüm günümü heba etmemiş oldum.) yakıştıramadım carrefour'a, kötü bir ilk tecrübe oldu ama buraya kadarmış.

uzun lafın kısası; bir daha uzuuuuuuuunca bir süre kullanmayacağım hizmet.
  • bir kere kullanıp vazgeçtiğim senal markettir.

adam geldiğinde tek tek bütün malları fişten kontrol etti, belki kapıda yarım saat harcadık beraber. ve istediğim ürünlerin çoğu da yoktu. yani gidip marketten alsam bu kadar yormazdı.
  • öncesinde migros sanal market'e niyetlenip tam alışveriş esnasında aklıma carrefour geldiğinden dün itibariyle deneyimlediğim ve buradaki herkesin aksine memnun kaldığım deneyim.

fiyatlar makul, özellikle migros ve özdilek'in yanında arayüz acayip güzel kullanışlı, mevcut olmayan ürünler için üç farklı seçenek sunmuşlardı, telefon edilmesini istedim ve bir müddet sonra arayıp tek ürünün eksik olduğunu belirttiler. alternatifleri beğenmediğim için onun iptalini istedim. belirttikleri saat aralığının 1 saat sonrasına ürünler evime geldi. sıkıntısız olarak.

bundan sonraki tüm alışveriş alışkanlığımı bu yöne kaydıracak bir hareket oldu benim için.