şükela:  tümü | bugün
 • carrefoursa e-ticaret platformu.

  (bkz: biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü budur)
 • aradığınız bir çok şeyi çok uyguna bulabileceğiniz ve sözlerinin arkasında duran bir markaydı carrefour....
  ta ki ;
  bulaşık makinamız artık benden bu kadar dediği için yerine geçebilecek bir ürün aramaya başladım ve carrefoursa.com'dan bu makina'da karar kıldım.(21 haziran saat 01:35 itibariylede halen satışta olan bir ürün kendisi.) 18 haziranda siparişimi verdim. 20 haziranda carrefourdan aranarak makinanın ellerinde olmadığını siparişi iptal edebileceklerini söylediler, doğal olarak kabul etmedim, sözleşme hükümlerine göre ya muadilini yada ürünü beklediğimi söyledim.ortada bir ciddiyetsizlik olduğu kesin bakalım işin sonu nereye varacak.
 • 2016 yılında en boktan siteler bile stok takip sistemine sahipken, 4 gün önce verdiğim ve bugün doğumgünü hediyesi olarak gelmesi gereken cep telefonunun ellerinde olmadığı telefonla arayarak söyleyen ultra hipermarket site(!)si.

  eleman siparişi iptal de edemeyip benden onay bekledi. "telefon elinizde yoksa ne yapmam lazım, başka alternatif var mıdır" diye sorunca olumsuz cevap aldım ve siparişi iptal ettim. lanet olsun vereceğiniz hizmete.
 • indirim olan ürünlerin neredeyse tamamında "geçici olarak temin edilememektedir." yazan alışveriş sitesi.

  örneğin; toblerone 400 gr. çikolata 18.5 liradan indirimle 4.09 liraya satılmaktaymış ama ürün geçici olarak temin edilemiyormuş.
 • kendilerine "you had one job" demek istediğim sanal market şeysi.
  77 lira 54 kuruş tutan siparişim için teslimatta 80 lira uzattığım görevli para üstü veremeyeceğini, yanlarında para üstü taşımadıklarını ifade etti. ben de bunun üzerine faturaya 80 lira alınmıştır yazdırıp imzalattım. yani siparişinizin tutarını kuruşu kuruşuna ödemenizi bekliyorlar sizden, ilginç.
  sonra içeri döndüm ve poşetleri teker teker açmaya başladım, soğanın en biçimsizi, patatesin en büyüğü konmuş hadi neyse dedim, elimle seçmediğim sürece böyle olur. temizlik ürünlerine geldiğimde gördüm ki sipariş ettiğim beyazlar ve renkliler için olan deterjanın yerine sadece renkliler için olan deterjan konmuş. kendilerinden ikinci kez alışveriş yaptım, aslında ilkinde tövbe etmiştim ama migros sanal market rezilliğinden dolayı ikinci bir şans vermek istedim malesef sonuç yine hüsran. müşteri hizmetlerine durumu ilettim, yanıt bekliyorum, gelişmeleri yazacağım.
 • yaptıkları hatadan dolayı ertesi gün arayıp özür dileyen, mağduriyetimi hemen telafi edeceklerini belirten ama 4 gün geçmesine rağmen ses seda çıkmayan şirket.
 • jsf kullanan alisveris sitesi.
 • skt'si yakın ürünleri ya da çürük meyveleri almak istemiyorsanız uzak durmanız gereken alışveriş sitesi.

  hasbelkader alışveriş yapma gafletinde bulunduysanız ve gelen yakın tarihli ürünleri iade ettiyseniz de dolandırılma ihtimaliniz yüksek olduğu site.

  şöyle ki, 07.04.2018 tarihinde yaptığım alışverişimdeki ürünlerin skt'si çok yakın olduğu için ürünleri aynı gün iade etmiştim. ücretlerin kredi kartıma 1 hafta içinde yükleneceği iddia edildi. 1 hafta geçti kontrol ettim yüklenmemişti. tekrar aradım, kayıt açtırdım. sonra geri döndüler, "hata olmuş, unutmuşuz hemen aktaracağız" diye cevap verdiler. aradan 3 hafta daha geçti kontrol ettim hala iade edilmemiş. şimdi aradım tekrar kayıt açtılar. muhtemelen yine yüklemeyecekler.

  işin kötü yanı dikkat etmezseniz büyük ihtimalle kandırılıcaksınız ve paranız iade edilmeyecek.