şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 6 ocak 2005'te açılmış olan carrefour.
  bugün itibariyle hala açılmamış mağazalar barındıran bir mekandır.henüz mağazalar açılmadan orta katta lcw'nin karşısındaki köşede kalan açılmamış iç çamaşırı mağazasının önünden geçilesi,o fotoğraftaki pembe pijamalı hatuna ölünesi bitilesi,hotiç'in vitrin duvarına asılı posterdeki çizmeli ve mini etekli hatunu görüp yutkunulası,mini etekli hatunun elinde tuttuğu şemsiyeyi görüp de "bu ne pehriz bu ne lahana turşusu" denilmeyesi alışveriş merkezidir.hatta az önce sözü edilen lcw'nin karşısındaki diğer köşede kalan cafe'nin posteri ile "o kadının eteği nerde,o adam neden şebek gibi duruyo,garson neden kadına bakıp da sırıtıyo,garsonun tuttuğu tepsi adamın kafasındaymış gibi görünüyo..." falan diye dalga geçilesi bir yerdir.

  bahsi geçen mağazalar ve cafe mutlaka görülmelidir,şiddetle tavsiye olunur.
 • hala açılıp açılmadığından emin olmadığım iç çamaşırı dükkanını şefkatle sarmalayan zeminin üzerinde görülen hatunlardan birinin karolina kurkova olduğu, etrafına bir nebze medeniyet getirmiş alışveriş merkezi de bulunan frankosabancı oluşumu. doğru adıyla carrefour maltepe park.
 • içinde bir sürü mağaza bulunan, maltepe ve yakınındakilar için gayet iyi, trafik için kötü olmuş kompleks, olmadı park.
  içeriden hatırlayabildiklerim şöyle: kaliteli bir afm sineması, teknosa, bimeks'in satış dükkanı (adı neydi bunların?), saray muhallebicisi, özsüt, mado, starbucks, cafe crown, hacıoğlu, abidik gubidik köfteciler-balıkçılar,keysmart, sony...
  giyimde de dufy, lcw, w, pier kardin, koton, vs..

  aynı zamanda cep telefonlarına 0216'lı bir numaradan sms spamı yapmaktadırlar. sanırım bulunduğumuz yer bilgisini turkcell'den alıp ona göre yapmaktalar bu spam'ı, kınıyorum. telefonu arayıp çıkarttırabiliyorsunuz kendinizi spam listesinden.
 • esenkent'de evimin hemen altında yer alan,esenkentliler tarafından içerisinde alışveriş arabası yarışları düzenlenen,ve gene esenkentliler tarafından düzenlenen başka bir atraksiyon sırasında alışveriş kısmında bulunan lcd ekranlardan birkaçının kırıldığı,ilk açıldığı zamanlarda bazı kişilerin ellerinde tespih yürüyen merdivenlerin dibinde karı kız kestikleri ve daha da ileri giderek laf attıkları,ntv'de tanıtımı yapılan ve bu tanıtıma göre türkiye'deki en büyük ve en modern carrefour olma özelliğini taşıyan,bildiğim kadarı ile 6 değil 8 sinema salonu bulunduran,en üst katına pizza hut,mcdonalds ve burger king'in de açılmasıyla daha bi güzelleşen,fakat içerisinde adidas ve nike mağazalarını arayıp da bulamadığım,canım sıkılınca birşeyler atıştırmak için gittiğim güzelimsi alışveriş merkezi.
 • 1'i imax olmak uzere 8 salonlu afm sinemalarini bunyesinde barindiran, kadikoy'den 10 ve 21mk kodlu otobuslerle ulasilan, tugay yolu uzerindeki alisveris merkezi.
 • kimse inanmayacak ama içinde mango olmayan bir alışveriş mekanı.

  edit: varmış ben de inanamıştım olmadığına.
 • kadıköyden 10 ve 21mk numaralı otobüsle gidip akşam da aynı otobüse güvendiğinizde sik gibi ortada kaldığınız carrefour çeşidi.
  içi hoş ferahtır da pek çok mağazası eksisktir, bir boyner i yoktur. gereksiz mağazası çoktur
  kozyatağı carrefour un yerini tutarmı? tutmaz...
 • istanbul'un fiyat/kalite açısından en başarılı sinemalarını barındıran alışveriş merkezi.
 • madame tussauds müzesinden değil de sen petersburg'dan gelen birtakım ucube balmumu bozuntularına evsahipliği yapan yer. atatürk'ün mumyası da dahil yüzde doksanı rezalet. sanki hiç balmumu mumya görmedik. verdiğim kişibaşı beş milyon ücrete yazık oldu.