şükela:  tümü | bugün
 • izmir'dedir. 14 aylık üyeliğin 2800 tl olduğu, folkart towers a bloğa yeni açılmış olan spor salonudur.

  edit: 3000 tl olmuş. nutellali balik ekmek mesaj ile düzeltti. ayrıca önümüzdeki aylarda bostanlı iskele'ye bir şube açacaklar fakat burada havuz olmayacak.
 • sadece yüzme sporu için burayı kullanacakların gelmemesi gereken yer. kapalı havuza eğlence parkı havuzu muamelesi çekiliyor. bone, mayo ve gözlük zorunluluğu yok. adam haşema mayo ile kapalı havuzda yüzüyor. ayak banyosu yok, duşlar girişte olması gerekirken açık havuza çıkış noktasında. bu nedenle sporunu yapan şurada bir serinleyeyim kafasıyla duş almadan havuza giriyor. yüzme kursları başlamış ve o saatte havuzda olursanız gürültüden beyniniz patlayacak düzeye geliyor. yüzme sporunun ne olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini bilmeyenler tarafından işletilen bir mekan. uzak durmanız ruh sağlığınız açısından çok ama çok iyi olur.
 • izmir bayraklı folkart towers şubesiyle türkiyeye giriş yapan spor salonu zinciri. kısa zaman içerisinde izmir, ankara ve istanbul genelinde birkaç tane daha spor salonu açmayı düşünüyorlar.

  işletme kalitesi olarak tartışmasız izmir'in en iyisi. sports ınternational dan daha küçük ama daha yeni ve modern aletlere sahip spor salonu. basketbol ve volaybol sahası bulunuyor. açık ve kapalı yüzme havuzu ayrı ayrı olarak var. içerisinde bir adet carlito adında cafe/bar mevcut. giyinme odaları son derece geniş ve ferah. içerisinde giyinme alanı ve dolaplar, dinlenme alanı, duşlar, tuvaletler, sauna ve buhar odası bulunuyor. terlik, havlu, şampuan, duş jeli gibi ihtiyaçlar spor salonu tarafından sağlanıyor. akşam saatlerinde bir dj eşliğinde müzik yayını yapılıyor. onun dışında da sürekli olarak müzik yayını mevcut. ayrıca ligtv yayını da var ve maç yayınları dev ekranda yapılıyor.

  yeni mezun ve genç fitness eğitmenlerinin yanında son derece kariyerli ve tecrübeli eğitmenleri de bünyesinde barındırıyor. istemeniz durumunda yakın ilgi gösteriliyor ve yardımcı olunuluyor. oldukça yeterli sayıda stüdyoya sahip ve zengin stüdyo ders programı bulunduruyor. çocuklar için çocuk kulübü ve haftasonları basketbol ve yüzme dersleri gibi derslerde mevcut.

  haftaiçi 06.00-23.00, haftasonu 08.00-22.00 arası hizmet veriyor. üyelik planları 1 yıldan başlıyor. 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl gibi seçenekleri ve aile üyelikleride var sanırım. 2 kattan oluşan spor salonunun yanı sıra bir üst katta ayrıca üyelik yapılabilen spa merkezi de bulunuyor. oraya üye olmadığım için detaylı bilgim yok. saat sınırı olmaksızın otopark hizmeti var ve spor yaptığınız süre boyunca arabanızı kapalı otoparka parkedebiliyorsunuz.

  ben haftaiçi günleri sabah çok erken saatte işten önce ve haftasonu günleri öğlen gidiyorum. gittiğim saatlerde çok boş oluyor ve rahat rahat sporumu yapıyorum bu açıdan çok memnunum. ama haftaiçi akşamları her spor salonunda olduğu gibi burasıda oldukça kalabalık oluyor. bir kez haftaiçi akşam gititm kalabalık olmasına rağmen aletlerin başında sıra bekleme derdi yoktu.

  kısacası tavsiye ederim. ilk sene acemilikten kaynaklı zaman zaman biraz sıkıntılar olsada zamanla düzelttiler bundan sonra daha da iyi olacaktır.
 • karşıyaka bostanlı'ya da açılıyor. havuzu yok. bostanlı iskelenin 2. yani ara katını kapatıyorlar. restoranttan bozma olacak yani. çok umutlu değilim ama eve yakın diye üye olduk bakalım nasıl olacak.

  havuzu yok. 3. katın bir kısmını da almışlar kafe olacakmış. zaten spa olarak geçmiyor. sanıyorum mac fit gibi olacak.

  edit : aradılar geçen hafta "yönetim kurulumuz yeni bir karar aldı" dediler. ben de "yönetim kurulunuzla ilgilenmiyorum" dedim. açılış yaz sonuna ertelenmiş, 2 ay bedava verdiler.
 • izmir folkart'da 14 aylığı yaklaşık 3000 tl olan spor salonu.

  biraz daha büyük olsaydı daha iyi olurdu.
 • yakında istanbul'a gelecekleri dedikodusu dolaşan fitness şeysi. muhtemelen jatominin batan mallarının paylaşılması mevzusundandır.
 • izmir'deki ikinci şubesini gaziemir emlak bank evlerine, üçüncü şubesini bostanlı'ya açacağı duyurulan spor merkezi.
 • izmir' de ki diğer büyük merkez sports international ile kıyaslandağında açık ara öndedir. sports international daha çok vakit geçirmeye giden orta yaşlılar ve emeklilerle doludur ve aletler artık eskimiştir. carrera ise gerçekten spor yapmak için gelenler ve gençlerin tercihi gibi görünüyor. benim gibi yürümeye bile üşenen bir insana egzersizi sevdirmiştir.
 • insanları dolandırıp kaçan jatomi fitness' ın astoria ve bellevue residence şubelerini devralan şirket. nasıl bir fiyatlama ile ortaya çıakcakları henüz belli değil. astoria şubesi kasım başında açılacak olmasına rağmen fiyat ve üyelik tipi konusunda bir bilgi vermediler. şu an sadece müşteri ihtiyaçlarını anlamak adına bir görüşme yapıyorlar. ilginç bir yaklaşım. fitness koordinatörü hanımefendi ile konuştuğumuzda kendilerinin ayrı bir satış ekibi olmayacağını ve belirli bir sayıda üyeden daha fazlasını kesinlikle almayacaklarını söyledi. bu çerçevede de fiyatların jatomi ve macfit ten daha yüksek olacağını belirtti.
 • geçen hafta arkadaşımı ziyarete izmir'e gittim. gezdik dolaştık derken bostanlı'daki carrera fitness deki randevusuna da uğradık.
  şahsen istanbul'da böylesini görmedim. mekan güzel ve temiz olduğu kadar çalışanlar da çok nazik. hatta gelmişken bende lazer epilasyon yaptırdım.