şükela:  tümü | bugün
  • sufjan stevens'ın 30 mart 2015 tarihinde çıkacak albümü. come on feel the illinoise albümü ve öncesindeki haline dönecek gibi duruyor yayınlanan videoya göre. dolayısıyla, gönül rahatlığıyla doğmamış çocuklarımı kesebilirim. yalnız albümün kapağına da ailesinin eski bir fotoğrafını koymuş annesine sormadan terbiyesiz.

playlist'i de şu şekilde:

- death with dignity
    - should have known better
    - all of me wants all of you
    - drawn to the blood
    - fourth of july
    - the only thing
    - carrie & lowell
    - eugene
    - john my beloved
    - no shade in the shadow of the cross
    - blue bucket of gold
  • albüme adını veren lezzetli çipetpet şarkının sözleri de şu şekilde:

carrie and lowell
    such a long time ago
    like a dead horse
    meadowlark drive your arrow

season of hope (after the flood)
    valentine, spurn my sorrow
    head on the floorboards (covered in blood)
    drunk as a horsefly
    climb on the mattress pad
    twist my arm

under the pear tree
    shadows and light conspiring
    covered bridge, i scream
    cottage grove shade invite me

i will bow down (dido's lament)
    lord of the ancient waters
    from the backyard (as far as she went)
    carrie surprised me
    erebus on my back
    my lucky charm

carried by stones
    fairyland all around us
    like a dead horse
    sign of your children's fever

carrie, come home (thorazine's (?) friend)
    holding your hands with opal
    like a dead horse (shall we ascend)
    flight of the mayfly
    ephemera (?) on my back
    she breaks my arm
  • 3 sene once olen annesiyle olan iliskisinin derinlerine seffaf gozlemlerle inen yeni sufjan albumu. agir madde bagimlisi, sizofren bir hanim olan annesine olan sevgisini ve kizginligini cibildakca ortaya koymus, asla nefret degil ama.
  • sufjan stevensin bu gün çıkışlı yeni albümü. henüz albüm spotify a düşmediği için yorum yapmak için erken. pitchfork daki 9.3/10 u görünce korkmadım değil. zira sık sık iyi albümlere düşük not verip can sıkanları şişirebiliyorlar. alt-j in ilk albümüne 4.6 vermişlerdi sonuçta.
  • spotify'da yerini almıştır. hayırlı olsun.
  • 2 gündür bu albümleyim, haftasonunu istediğimiz gibi karşılayamadık keyfi bugüne kalsın dedim, eh bugün de youtubeun fişini çektiler, yıldık mı hayır tabi. bu albümü böyle beklemişim, en fazla aldığım tadı artırır böyle zorbalıklar.

iki favori şarkım var: ilki john my beloved. ok gibi deliyor bünyeyi. diğeri de fourth of july. gerçi şimdi de ya dur eugene de vardı, hele blue bucket of gold diyip kıvranışlarda bulunmamak imkansız.

şüphesiz hemen hemen hepsi için söylenecek çok şey var ama daha da mühimi hepsi için hissedecek çok şey var.
  • mükemmel.
  • bir albümü art arda sayamayacağım kadar dinlemeyeli çok olmuştu. iyi ki varsın sufjan.
  • olağanüstü.
  • anne için tutulan yasın albüm hâli, bir çeşit anma ve elvedâ.

ilk duyduğumda "bu kadar hüzünlü bir şey olamaz, biraz daha dinlersem kendimi keseceğim" diyerek dinlemeyi bırakmıştım. sufjan stevens'ı canlı izledikten sonra albüme geri döndüm. şimdilerde dinleyip dinleyip iç geçiriyorum, ve hayır hâlâ kendimi kesmedim.