şükela:  tümü | bugün
  • sözlük sayesinde tanıdığım nadide bir yazar. onun için hep iyi şeyler temenni edeceğim.
  • tam olarak şöyle --> #69023492

yormadan, kırmadan, sıkmadan çok zarif bir üslup ile anlatır, yatıştırır.
  • çok güzel sanat entryleri olan, yazılarını, hayata bakış açısını okumaktan çok keyif aldığım sevgili badim kendileri. tek entryden insan yargılamak biraz acaip.

ayrıca çok da güzel muhabbeti olan sırdaş kişi kendisi. gerçi kafasını karıştırdım diye bana da gıcık olmuşluğu da var da, barıştık zannediyorum.

ayrıca nickinin kaynağı karakteri de çok severim, zaten dikkatimi çekmemesi mümkün değildi baştan.

sevgiler, saygılar kendisine. buralara gelirse bekleriz kendisini.
  • martılar kadar özgür, gökyüzü kadar yeşil, deniz kadar mavi bir yazar kişisi. ayrıca ağlayınca burnu kıpkırmızı oluyor.

hep var olsun.
  • cesur ve iyi kalpli badim benim. senin için denizleri köprüleri bombalarım.
  • aldığım en değişik yılbaşı kartını bana ulaştıran kibar, hatırşinas, tatlı badim.

hem resim hem edebiyat tutkunu... bizi buluşturan cemal süreya' yı da bu entryde anmak isterim*.

(bkz: nevi şahsına münhasır)
  • hayatında ilk defa bu sene yılbaşı mp bileti almaya heveslenmiş ama unutmuş. şimdi duyduğuna göre de artık bilet yokmuş. görünen o ki, bu sene de ülkede kalmış.
    gitmek istiyor özellikle kuzeye ama aşkı platonik. çok parası olursa belki.

2017'si değişikmiş biraz. çok iyi diyemiyor. duygusal anlamda biraz yorucu bir sene olmuş. hayatının son on yılı ile vedalaşmış. o ve son on yıl yollarına ayrı devam ediyorlar şimdi. ikisinin de yolu açık olsun.

kendine ve geleceğe güven problemleri ile ilk defa bu sene karşılaşmış.
    önceden tanışmadığı duygularmış bunlar. mutsuzluğun, depresyonun, anksiyetenin, kendine inancını yitirmenin birbirine karıştığı günler yaşamış. her seferinde de toplanmış. zaten sendeler en fazla, düşmez kendisi. (nazar boncuğu çizildi)

küçüklüğünden beri değişmeyen alışkanlıkları var. kitap aşkı gibi. bu sene de kitaplarla yaşamış ve şükretmiş. kör olmaktan çok korkuyormuş. öyle de bir korkusu var. tuhaf biri.

bu sene en çok parayı zorlu psm'ye harcamış. iyi yapmış. kıyafete gömmekten iyidir. kötü olan tarafı kıyafete de çok para harcamış. ama yılın şu son günlerinde kendine söz vermiş, alışveriş yapmayacak artık. (buraya da alkış çizildi)

kendiyle ilgili sorun yaşadığı ve bocaladığı günlerde sözlük ve instagramı almış hayatına. 2012'den beri sadece okuyor ve izliyordu. canlandırmış hesaplarını.
    oyalanıyor. oyalansın eğer iyi geliyorsa. hevesi kaçınca bırakır. küçükken de böyleydi.

bu sene en çok canı annesi ve kardeşine yüklendi. çok üstüne düştüler çünkü. bizimki de biraz asi. onlar üstüne düştükçe o sıkıldı, sıkıldıkça of iyiyim patlamaları yaşadı. neyse ki ikinci ergenliği de 2017 ile birlikte geride kaldı.

bu sene iş hayatında sınıfta kaldı. firmasını sevmiyor ve ayrılmak istiyor. ama tembel. elini özgeçmişine atıp da güncelleyemedi bir türlü. o kariyer.nete eli gitmedi kaç aydır. yılbaşı tatilinde bunu aradan çıkaracak. ya da bomba atıp havaya uçuracak.
    değerlendiriyor. (aferin)

hala çok uyuyor. uykuya karar vermesi ve derin uykuya geçişi arasında iki saniye falan vardır. bazı şeyler hiç değişmiyor. bu sene daha az uyusun, yapacak çok işi var, çok planı. her gece 2 saat kazansa neredeyse güzel bir gün kazanmış olacağını fark etti.

bu sene daha çok gezecekmiş. bu konu çok gelişim alanı değil gerçi, maşallahı var. en azından bunu koruyacakmış diyelim. topuklu pabuç yerine ecnebi memleketlerde ilk defa deneyeceği bir yemeğe ya da müzeye versin parasını. daha anlamlı.

hayatı boyunca hep bir sosyal sorumluluk işinde gönüllü olmak istedi. bu sene bir sürü vakıfa ulaştı ama "gönüllü projemiz yok" cevabı verdiler. işe yarar bir şeyler yapmak istiyor.
    kötülük yapmamak iyilik yapmak değildir. bir şeyler yapmalı. varoluşun anlamlandırılması gerek. yoksa hepimiz bir nefes ziyanı oluruz.

akşamları sözlüğe girmeme ve telefonla oynamama kararı aldı. ciddi bir zaman kaybı. aslında yeterli vakti var ama bunu yettirecek planlamayı yapamıyor. satrancı bıraktı sene başında. ne büyük hataydı. telefon ya da sözlükte geçirdiği zamanda çok ilerleyebilirdi. aslında iyi kız ama biraz dağınık.*

bir de bu sene her gün diş ipi kullanacakmış, alışkanlık 14 günde mi kazanılıyordu?

ona da mutlu yıllar okumuş olana da...
  • elinin tersiyle çarpma tehditleri aklımı başıma almama neden olan yazar.**

canımız.
  • otobüste yanıma biri oturur bazen. birkaç saatlik yolculukta. sohbet ederiz. sonra inerken görüşürüz deriz, görüşmeyecegimizi bile bile. içim burulur. ıyi insanlar hep böyle alakasız zamanda bulunup kaybedilir zaten diye söylenirim kendi kendime. ışte bu tatlı yazar da böyle. ummadığın yerden zıppp diye çıkıyor tatlı tatlı. sonra pufff! bir gün tuzak kurup yakalayacağım ama, peri tuzağı swh
  • berrak bir zihne ve kalbe sahip inci tanesi. saf yüreğinden dökülen temennilerin benim kadar kendisini de bulmasını diliyorum.