şükela:  tümü | bugün
 • disney - pixar yapımı olacak, muhtemelen 2014 yazında izleyebileceğimiz animasyon

  (bkz: başlık parsellemek)
 • disney tarafından az önce the incredibles 2 ile birlikte duyurulan film.

  https://twitter.com/…ider/status/632223660644921345
 • 2. filmin aldığı olumsuz eleştiriler ve notlar (rottentomatoes %39) ve sonraki planes faciası (%26) demek ki pek umurunda değil pixar'ın. sonuçta parayı götürdükleri sürece sorun yok...
 • 16 haziran 2017'de vizyona girecek olan animasyon.

  official us teaser trailer
 • ilk film ortalama bir pixar animasyonu idi (kendini bulan adam/canavar/balık vs). ikincisi bildiğin facia ötesiydi, tv serisi olsa onun bir bölümü olacak konusu vardı. ama bu ney lan oğlum animasyon filmi yapıyorsun (araba yarışı olan nemo'dan, toy story'den daha neşeli, havalı, hafif ) bu bildiğin logan olmuş, film-noir olmuş. film bu kadar sert olmaz herhalde, gerçi olursa da çok iyi olabilir.
 • yayınlanan yeni fragmanda lightning mcqueen’in kendini toparlama sürecine tanıklık ediyoruz.

  mcqueen eskisinden daha güçlü ve daha enerjik bir şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.
 • benim bildiğim pixar, lightning mcqueen'in hikayesini ilk filmdeki yaşlı ama bilge yarış arabası doc hudson'ın hikayesine paralel ilerletir. hele de fragmandaki kazadan sonra buna yüzde yüz eminim.

  bana kalırsa film şuna yakın ilerleyecek;

  ilk kısımda lightning mcqueen'in yarışlarını montaj olarak göreceğiz. kupalar alıyor, favori araba falan. doc hudson'ın tek sezonda 3 piston kupası alma rekorunu kırdı veya kıracak. daha sonra yeni gelen acemi ama teknolojik olarak süper ve daha hızlı arabalar bizim mcqueen'i geçmeye başlayacak. mcqueen arka arkaya sıralamalara giremeyecek, herkes mcqueen'in artık yaşlandığını, emekli olması gerektiğini düşünecek, mcqueen sponsorluk bulmakta zorlanacak, seyirciler onu desteklemeyi bırakacaklar falan. buna kızıp gaza gelen mcqueen son etapta yarış sırasında arabayı fazla zorlayarak büyük bir kaza yapacak. bu arada rakip yüksek teknolojili acemi araba yarışı kazanacak.

  ikinci kısımda kaza yüzünden güçten düşen mcqueen bir sezon boyunca inzivaya çekilecek. radiator spring kasabasına dönebilir diye düşünüyorum. bu sayede doc hudson'ın kazasını ve geçmişini tekrar hatırlatacak bir sahne koyabilirler. hudson öldüğü için eşyalarının ve kupalarının bulunduğu garaja girebilir mesela. ilk filmdeki sahneye yakın bir şekilde. sonrasında fragmanda gördüğümüz sarı teknisyen araba mcqueen'e olayın hızlı olmakta değil akıllı olmakta olduğundan bahsedecek. ona potansiyelinin tamamını kullanması için küçük çakallıklar öğretecek. boş bir pistte montajlar eşliğinde çalışacaklar. mcqueen ara ara kendini geliştirmek için sokak yarışlarına veya acemi liglerine falan katılacak. ve zor şartlarda akıllı davranarak ne yapması gerektiğini öğrenecek.

  son kısımda mcqueen efsanevi şekilde geri dönecek. fakat çok güzel bir performans göstermesine rağmen son yarışı kazanamayacağını düşünüyorum. aynı ilk filmde geri dönüp kaza yapan arabayı çizgiye taşıması gibi, önemli olanın yarışı kazanmak olmadığını göstermek isterler bence. muhteşem performansı yüzünden fragman sonunda duyduğumuz tezahürat sesleri gelmeye, seyirciler tekrar onu desteklemeye başlayacak. yarışı kazanamasa bile efsanevi bir şekilde yarışacak ve fragmanın sonunda gördüğümüz dev 95 heykeli ona özel olarak bir yere dikilecek. emekli olacak demek istiyorum ama pixar gayet güzel bitirdiği üçlemeleri zorla devam ettirmeye çalıştığı için emin de olamıyorum.

  valla bu şekilde ilerlerler mi bilmiyorum ama güzel oldu.
 • yeni fragman gelmiş.
 • cars 2 rezaletini unutturmasını dilediğim, fragmanı ile bile heyecanlandıran cars serisinin 3.filmi.
 • ilk 2 animasyon nazarımda candır, canandır. serinin 3. filminin de aynı kalitede olacağını düşünüyorum ancak fragmanı izlerken bi içim karardı. fabuous hudson hornet gibi bir kaza yapmasından ziyade, yarış öncesi bir rüya olarak kalmasını çok isterim. cars 2 de doc hudson un vefat etmesine de üzülmüştüm.

  duygusal biriyim, yapma bunu pixar!