şükela:  tümü | bugün
 • bilkent yurtlarinda her ayin 1-2-3'u ve 15-16-17'sinde yapilabilen eylem.
 • intihar sebebi.
 • el sakatlanmalarını neden olan bir harekettir. zira çarşafı yatakla duvar arasına sıkıştırayım derken insanlar elini bilekten kırar, parmakları ters falan döner. (bkz: fena olmak)
 • iki kisilik ve ustune ustluk ranza olan yataklarda insani cileden cikartabilecek aktivite
 • çarşafların arasında kaybolmaya, dolanıp içinden çıkamamaya sebep olan olay.
 • bir tarafı duvara dayalı yataklarda yapılması, iki tarafı da açık yataklardakine göre daha zor olan eylem bütünü.
 • soz konusu takim bir uyku setine ait ise, dalgin bir anda yapilmamasi gereken eylem, zira uyku setinin nevresimi cit citlar vasitasi ile, yorganin dort tarafindan tutturulan bir nesnedir. eger siz tersten citcitlamaya baslarsaniz %50 ihtimalle sicmis olacaksiniz.. soyle ki; ayakucundan citcitlamaya basladiysaniz basta hersey size normal gibi gelecektir, ancak yorganin ust kismindaki citcitlari gecirmeye geldiginizde bir bakarsiniz ki - o da ne- citcitlar olmasi gereken yerde degil.. ic tarafta kalmis.. demek ki neymis.. herzaman icin o ust taraftan citcitlamaya baslamaliymisiz. gerisi gelirmis.

  ola ki nevresim, bildigin babaanne dikimi nefresim ise, boyle birsey basiniza gelmez, ancak yorgan icine oturmayabilir.. kucukse yorgan orda burda kivrilir sinir bozar, buyukse icinde kaybolur topak olur.. ugrasir durursunuz.. eskiyen ve yorgani gecirmek icin kullanilan kisimdaki dugmelerinin yarisi olmayan nevresimler ise, deli yatiyorsaniz birgun sabah uyandiginizda kendinizi icinde buluverebileceginiz bir nevresim turudur*

  nevresimler zordur, gelelim digerlerine..

  carsaf sererken dikkat edilecek nokta, carsafi yataga guzeeeelce ortalamaktir. yataginizin altina kivirmaya yeltendiginiz kisim sol tarafta essek gibi uzunsa bilin ki bu iste bi yanlışlık var. o durumda sağ tarafi alta kiviramayacaksinizdir. (niye kocaman yapmazlar bu carsaflari, gidim gidim tam yatak olcusunde olurlar bilemiyoruz tabi).

  yastik kiliflarini gecirirken, en ise yarar yontem, kiliflari ters cevirmek, elimize ters gecirdigimiz kilifi yastigin iki ucundan tutmak suretiyle gecirmek, akabinde sallaya sallaya yastigi kilifa oturtmaktir.

  ha tabi, hala annenizle yasiyorsaniz, tum bu yukaridaki islemler icin bir "anneaaa" yeter.
 • yurdum insanı giriş, gelişme, sonuç ister lakin çarşaf nevresim vs. değiştirmeyi anlatmak dahi kişiyi yorar.netekim çarşaf ele alınır ve yorgana kafa kol girişilir.takribi bir saat sonra yatağınız bi şekile hazır olur zati, ya da en azından siz yeni halini kabullenmeye razı olursunuz ve dersiniz "aslında bu hali hiç fena olmadı"

  işte dostlar, çarşaf nevresim yastik kılıfı böyle değiştirilir.
 • bu is tek basina becerebilinemez. bi yardimci bulmak gerekir, bi el ativersin. evde kedi varsa pek zor olur, oyun oynadiginizi sanip zip zip ziplar nevresimlerin uzerinde, 10 dakikada yapacaginiz is 17 dakikanizi alir. evet yapar bunu.