şükela:  tümü | bugün
 • bazı kişilerin samimi olarak,bazı kişilerin ise prim toplamak amacıyla gerçekleştirdiğini düşündüğüm eylem.nedeni ne olursa olsun çarşaflı kadınları eleştirmek kadar doğal bir haktır.
  edit: (bkz: basligin basiniza kalmasi)
 • kara carsafli kadinlar tarafindan asla yapilamayacak bir eylemdir. cunku kara carsaf icindeki kadinin sahip oldugu zihniyet daha dogrusu kadina sahip olan zihniyet veya bir gardiyan gibi basina dikilmis kocasi, abisi veya erkek kardesi kadinlarin herkesin onunde cikip "fikirlerini" dile getirmesine sonuna kadar karsidir. bu asla musamaha gosterilebilecek bir sey degildir...

  ama bu ayni zihniyete sahip sahislar cikip utanmadan, kilik kiyafet ozgurlugunden, carsaf giyen kadina yapilan zulumden, orf ve adetten bahsederek laf salatasi yapmakta da bir beis gormezler...

  konu ile ilgili aklima gelen sorular ise soyle;
  hangi ozgurluk? ne ozgurlugu? ne savunmasi? bu ne yaman bir celiski boyle?

  (bkz: kara carsafli kadinlar/@niketese)
  (bkz: turban sorunu/@niketese)
 • zamanında sütçü imamın gerçekleştirdiği eylem. sütçü imamın karşısında fransızlar vardı; şimdikilerin karşısında kim var, merak ediyorum?
  hangi çarşaflıyı hangi platformda konuşturdunuz da zihniyetini çözümlediniz? görmeye tahammül edemediğiniz insanın sözlerine ya da fikirlerine nasıl değer vereceksiniz, şaşarım. sonra da "dingile bak, çarşaflıyı savunuyor" dersiniz. töbe töbe...
 • insanların istediklerini yapabilmelerini savunmaktır. ya da sizin orada nasıl diyorlar: (bkz: freedom)
 • yaklaşık iki yıldır sözlükte pek bir moda olmuş eylem. bu eylem hakkında bilgi sahibi olmak için sözlüğü karıştıranlar şunları da karıştırdı: (bkz: kara çarşaflı kadınlar) (bkz: müslüman olayım derken arap olmak) (bkz: başörtüsü sorunu) ve (bkz: islamcı entry kötüleme mafyası)
 • bunu isteyerek mi giyiyorlar? toplum ve aile baskisindan mi? kismi kisisel olarak kimseyi zerre ilgilendirmiyor. isteyen gotunu acar, isteyen gozunu kapatir?! yahu bunu anlamak cok mu zor? belki o carsafi cikarirsa oldurulecektir, belki cayir cayir yanacagina inaniyordur? size ne lan?
  oyle bir hale getirilmistir ki, bu kadinlardan biri cikip "mini etek ve askili tisort giyenler gunaha giren munafik kadinlardir ve kadin olmaktan utandirirlar" derse o da haklidir madem ayrimciliga gecit var, madem modernizm adi altinda yobazliga gecit var; onlar da yapsinlar, istediklerini desinler.
  bu kadinlar itilmislikten dolayi artik esmeralda'ya su veren quasimodo gibi "bana su verdi, bana su verdi" dediklerinin, bir sekilde yaptiklari ya da yapmak zorunda birakildiklari tercihlerden dolayi ikinci sinif insan muamelesi gorduklerinin farkinda degil misiniz? artik hemcinslerinizle barismaniz gerektiginin farkinda degil misiniz?
  mini etek giydigi icin taciz goren kadinlarin ceremesini neden bu kadinlar cekiyor? kirolarin yaptiklarinin bedelini neden bu kadinlar oduyor? sadece kendisine yer veren erkegin kucucuk beyninin bedelini bu kadinlar oduyor?

  ya da bana ne oluyorsa..
 • zordur vesselam.

  ilk özgürlük vurgunuza cevaben "ben sokakta daldaşak gezemiyosam onlar da çarşaflı gezemez" gibi bir argüman ileri sürerler. bu düz zihniyetle hangi özgürlüğü tartışabilir ki insan? 3 tane birbirinden anlamsız cümleyi arka arkaya yazıp sonuna da herşeyi çözmüş gibi "bu kadar" koyan zihniyetin hangi algısını açabilirsiniz ki?

  veya bunun görevlisi, sorumlusu ben miyim? ilkokul öğretmeni dertlensin.
 • inanç özgürlüğü, düşünce özgürlüğü gibi basit fikirlidir insanların çarşaf da giyebileceğini savunanlar. kıyafete, saça-sakala karışmanın, yasaklar getirmenin mantıksızlığını/yobazlığını/ayrımcılığını görebilendir. empati yeteneği -evet günümüzde yetenek- azıcık gelişmiş insanların yaptığı şey.
 • kendilerinin yapacagi istir.. zarfi gecip mazrufa bakacak olursak nasil yasamakta bu kadinlar? o uzerlerindeki cag disi kara ortunun bollugu bile saklayamiyor kardesim bu kadinlarin insanca yasayamadiklarini.. hep erkegin kolesi, hep erkegin izinde.. kimisinin uzerine kumalar geliyor, giki cikmiyor.. kadin kendi yasam hakkinin ne kadar farkinda, cok rica edecegim bu ozgurluk adina her boku savunan arkadaslar akil mantik sinirlari icerisinde bunu da aciklasin..

  kanunlar gerekirse degissin diyen "ozde" egitimlilere de diyecegim sudur.. yeni toplumsal yasantiya gore degisti zaten bu ulkenin kanunlari.. 80 kusur oldu.. gunaydin canlarim..
 • - hilmi komserim adamın biri daldaşak sokağa çıkmış.
  - alalım arkadaşı
  - yalnız mütemadiyen bağırıyor medeni kanuna göre beni tutukluyorsunuz ama karaçarşaflıları tutuklamıyorsunuz diye.
  - medeni kanunla alakası yok, türk ceza kanunun 225. maddesine aykırı hareketten tutukluyoruz.
  - peki karaçarşaflıları neden tutuklamıyoruz o zaman?
  - henüz cinsel istismar olan teşhircilikle, çarşafı karşılaştıracak kadar akli melekelerimizi kaybetmedik de ondan.
  - kılık kıyafet kanunu var ama
  - yahu murtaza bi git kanunu oku, telsizi meşgul etme gereksiz yere.