şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen ilk fransa'da yasalaşacaktır
  • bir salı günü ortaya atılan öneri.
  • mantıklıdır. sanki atlı kovalıyor arkamızdan haftada 5 gün ne diye çalışılır ki. 4 gün ideal işte. pazartesi sendromundan insanoğlunu kurtarmak için yapılması gereken tek çözüm çarşambanın tatil ilan edilmesidir. insanoğlu pazar diye strese girmeyecek artık. çünkü bilecek ki 2 gün sonra yine tatil, yine yatacak. sendromluk bi durum olmadığını bilecek.

çarşamba günü tatil ilan edilirse hem motivasyon sağlanır hem de daha verimli çalışılır. 5 gün orta verimle çalışmak yerine 4 gün dolu dolu çalışır insanlar.
  • şu an uyguladığım prosedürdür. salı günlerinin cuma gibi gelmesine yol açıyor. çarşamba haftasonu kadar uzun olmadığından kişi yeterince rehavete kapılmıyor ve dolayısıyla perşembe günü pazartesi gibi kötü olmuyor. bana kalırsa iş yerindeki verimlilik de artıyor ve tükenmişlik sendromunda düşüş oluyor. tabi çalıştığım günlerin mesai saatlerinin sadece 09:00-16:30 olması da bu durumda etkili olmuş olabilir. ama üzülmeyin az para alıyorum sonuçta ben de az çalıştığım için.
  • yüksek lisans yapmak gerekçesiyle iş yerinden izin almam suretiyle, kendi çapımda gerçekleştirdiğim mevzudur. ilaç gibi oluyor valla, tavsiye ederim
  • (bkz: gördüm ve artırıyorum)

neden onlar kazanıyor ki hep, almışken tam alalım; sendromlu pazartesi de bizim olsun. böylece 4-3 öne geçmiş oluruz. kabul etmiyorlar mı? "tamam lan tamam alın cumartesi sizin olsun" deriz. böylece 4-3 onlar öne geçmiş olurlar, rahatlarlar, kazandık sanırlar... ama yaptığımız psikoloji sayesinde sonuçta 1 gün tatil kazanmış oluruz.
  • içinde bulunduğum durum. sözleşmeye imza atarken dedim ki "abicim ben çarşamba'ları çalışmam, haberiniz olsun; prensibim bu"; sonrasında siktiri yedik tabii. o nedenle tüm hafta tatil; e çarşamba'ları da.
  • anadolu teknik lisesi'ni tercih etme sebebimdi bu uygulama.

ben daha liseye başlamadan, mahalledeki benden bir yaş büyük arkadaşım okuyordu o bölümde ve çarşamba günleri okul yoktu. evet komple yoktu.
    öyle imrenmiştim ki bu uygulamaya, bir sene sonra ben de o okulu tercih ettim.
    pek tabii, 81'li bir cenabet olarak benim okula başlamamla o uygulama da sona erdi.. üstüne üstlük bir de hazırlık derken oldu mu sana lise 4 yıl!
  • 2014'ün ilk haftasında (veya 2013'ün son haftası, nereden bakıldığına bağlı) gözlemlenebilecek doğa olayı.