şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içindeki kolpacı skor taraftarı oranı giderek artan çarşı nın ankara şubesini oluşturan it kopuk sürüsü. 6 kasım 2011 gençlerbirliği beşiktaş maçı vesilesiyle iç yüzlerini göstermişlerdir. ankara'da, memlekette geçen 1 günlük bayram ziyaretini güzel bitirmek için kardeş himyo da alınır, ilk kez gördüğü 19 mayıs'a götürülür (daha önce biletsizlik dolayısıyla yine gençler maçında kapıdan dönmek durumunda kalmıştır abi-kardeş).

  çocuğun yüzündeki heyecan, yerinde duramaması, siyah formasını giyerken, stada girerken yaşadığı mutluluk anlatılmaz yaşanır sadece. her şey gayet güzel gitmekte, güzel bir bayram gününde, çok soğuk olmayan bir ankara akşamında maç kuyruğunda yavaş yavaş kapıya ilerlenmekte, gayet medeni görüntüler sergilemektedir beşiktaşlılar. ama sonra bu it kopuk sürüsü 150 kişilik bir güruh halinde gelirler, kuyruktaki kimseyi umursamadan kapıya yüklenir, en öne geçer, kuyruğu karıştırır, stad yönetiminin girişleri durdurmasını, polisin müdahil olmasını, masum taraftarların polis müdahalesine maruz kalmasına yol açar, bunu da büyük bir pişkinlikle kenardan seyrederler.

  maalesef, tribünde de en organize, en çok bağıran kitle onlar olduğu için kendi reklamlarını da yaparlar bir güzel. ne zaman böyle oldu bu işler? bu 150 kişinin biletini kim sağladı bu kadar kolay? nedir buradaki rant ilişkisi? istanbulda beleş kombine, deplasmanda beleş bilet, bu mudur tüpçü efendinin politikası? gayet güzel işliyor o zaman, biz de hala bu adamın zekasını küçümsüyoruz. ne diyem mahmut diyem bari.
 • rantlarını şanlı beşiktaş arması üzerinden yürütmeye çalışan topluluk. üniversitelerin özgür ve özgün bir şekilde hareket etmesini kendilerince kısıtlayan beşiktaşlılara taraftar değil müşteri gözüyle bakan olayların pisliklerin eksik olmadığı sözde beşiktaşlılardır. takım umurlarında değildir aslolan ranttır rant da çarşı ankara.
 • (bkz: it kopuk sürüsü)

  istisnaları tenzih ederim.
 • zordur ankara da beşiktaşlı olmak diridir güçlüdür çarşı ankara tribünle pek alakan olmadığı için böyle konuşmuşsun belli sen ankara da beşiktaş ayağına geldiğinde gidiyosundur maça o adamlar ise cehennemin dibi de olsa giderler.
  ne demişler ‘yağmurlu bir günde düştük yola’.