şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş'taki balık pazarının hemen girişinde bulunan, süper lezzetli mezeleri, gayet uygun fiyatları, hepsine ek olarak çok tatlı, kibar, güler yüzlü ve samimi işletmeci ve garsonları olan mekan. yunus ve abisi ahmet abi süper yaptılar burayı açmakla, açtıklarından beri hiç olmazsa haftada bir adam gibi rakı balık yapabiliyoruz.. çiçekçi ablamızın enişteeee diye gelişi, kanuncu kardeşimizin hangi şarkıyı isterseniz isteyin direk yardırması, asma yaprağında sardalya, rakı.. hay yaşa!..
  • adisyon konusunda litearatüre yeni ilkeler eklemiş dükkan. yenmemiş mezeleri, yenmemiş balıkları, hiç olmayan ilginç deniz mahsüllerini adisyona yazmayı biz genç müşterilerine bir borç bilen mekandır. durduk yere masaya gelen 400 lira hesaba itiraz edilince sizi bir güzel kucaklarına oturtmuşlardır. itiraz edince de çirkefleşen, fatura isteyince "zaaateeennngg ekssikkkk verdiigiizzz laa" diyen garçonlara sahip müessesedir. uzak durunuz, durdurunuz. beşiktaş'lı olarak, 20 senelik semtimde böyle esnaflar gördükçe üzülmekteyim.
  • dışarıdan alınmış balığı pişirme parası olarak 50 tl isteyen çirkef mekan. uzak durulmalı!
  • bu çakallara artık bir çözüm bulunması lazım. başlığı görünce çarşı balık'ta değil ama yine balık pazarında bulunan olta balık adlı mekanda yediğimiz kazığı hatırladım. birkaç hafta önce üç kişi gittiğimiz mekanda bir levrek, 50'lik rakı, üç meze, salata ve dört biraya tam 370 lira hesap getirdiler.

geçen hafta neredeyse aynı menüye hatta daha fazlasına nevizade'de girit mezeleri yapan bir mekanda (reklam olmasın diye adını yazmıyorum ama isteyenler yeşil ışık yakabilir. hizmeti de mezeleri de iyi çünkü) tam 130 lira az ödedik.

bundan sonra buralara gidecek olanlar yaşayacakları sürprizlere hazırlıklı olarak gitsinler. işini hakkıyla yapana lafım yok ama hafta sonu keyfinin içine eden çakalların tez zamanda batmalarını diliyorum.
  • zabıta'nın sürekli denetlemesi gereken yerlerden biri anladığım kadarı ile. inşallah yakın zamanda denetlemişlerdir.
  • istenmeden masaya konan 4 kişilik salata için 56 tl para alan soyguncu , gürültülü , tercih edilmemesi gereken mekan.
  • kemeraltı'da olanından uzak durulmalıdır.bugün nadir de olsa canım balık ekmek istedi balıkçıları da süzüyorum hangisi yeni yapıyor hangisi yapmış bekletiyor diye neyse bu abilere baktım ızgarasında bir şey yok dedim herhalde bunlar yeni pişiriyor.oturduk kolamı da söyledim.5 dk sonra geldi meret . la ne ara pişti bu diye düşündüm vay be hizmete bak hiç bekletmiyorlar diyerek bir ısırık aldım balıktan almaz olaydım ne yaptınız oğlum derin dondurucudan yeni mi çıkarttınız? biri size küfür etti de hıncını benden mi alıyorsunuz.kaz değiliz ya bir daha yolunak .
  • besiktas'taki en overrated mekanlardan biri olabilir. cuma gunu kiz arkadasimla yer bulamayinca gidip oturduk, hem bir seyler yer iceriz hem de mac izleriz diye.

giris katinda maci projeksiyonla yansitiyorlar, mac baslamadan 15 dakika once gidip projeksiyonun tam onundeki masaya musteri aldilar. mac boyu masadaki elemanlarin kafayla topu uzaklastirmasini bekledik, onlar da pozisyona girmekte gucluk cekince zaten mac iyice sikintili gecti besiktasimiz adina :(

bu sirada yanimizda da 40-50 yaslarinda iki kisi oturuyordu, mekanin eski musterileriymis. hatta abinin elinde buyumus mekan sahibi vs vs. mezeler zaten cok kotuydu de neyse ki yenebiliyordu, hamsi tava istedik bir de. getirdikleri hamsi tavada hamsi tadi yoktu resmen, azicik yedigimiz hamsi tavayi garsona verdim "bunu da alabilirsiniz tadi cok kotu yiyemedik" dedim. garson da sagolsun "abi bunu iptal ettirelim o zaman" dedi, tesekkur ettik konu kapandi. ya da biz oyle sandik.

bir 35lik ve mezelerle toplam 340 lira gibi bir hesap geldi, dogaldir. hesaba baktigimda hamsi tava da hesaba dahildi, daha kidemli gibi gorunen bir garson bizden hesabi alirken kendisine durumu anlattim. adam direkt "abi hamside bir sey yoktu, herkes yiyor" diye savunmaya gecti. bu arada 340 liralik hesabin 30 lirasi hamsi, yani meblag olarak cok da buyuk bir miktar degil ki %10 bahsis birakmaya ozen gosteririm genelde bu tarz mekanlarda. o hamsiyi dusse kendileri servis ucreti ekliyor olmalarina ragmen ben zaten o parayi bahsis olarak birakacagim, cunku hamsiyi iptal ettiririm diyen garson cocuk diger her konuda da bizimle cok ilgilendi sagolsun.

garsonla tartismaya girmeden hesabi odedim, yanimizdaki abi konuya dahil olup once mekanin patronunu cagirdi, musait degil diye bas garson geldi. bas garsonun dedigini aynen aktariyorum: "abi sizi uzmeyelim oturun bir tatli ismaralayalim." bunun ustune zaten yanimizdakilere, "simdi de tuy dikiyorlar" diye takildim, onlar da "valla haklisiniz zaten cok sacma sapan is yapar oldular" diye yakindilar.

300 kusur lira para oderken 30 liranin hesabini yapmiyorum ama musteriyi sikilecek esek gibi goren mekanlara da hak ettigini vermek lazim.

bu saatten sonra ne adimimi atarim ne de gitmeye yeltenen adini anan arkadaslarimi oradan iceri sokarim.

optik baskan'in da dedigi gibi beşiktaş'tan rant bekleyen anasından am beklesin
  • bu akşam 7 kişi gidip maçı izleyeceğimiz mekan. araştırdığım kadarı ile en iyi mekanlardan biri. yine de bir yeşillendiren olursa çok memnun olacağım.