şükela:  tümü | bugün
 • milletin kafası güzelken oraya bir baskın olsa direnecek kimsenin kalmayacağını, cemaatçi tayfaya malzeme çıkacağını, direnişin isminin lekeleneceğini düşünemeyen insanların aksine bunun ihtimalini düşünerek böyle bir şey yapmıştır çarşı. adamlar her yerde tek başına mı savunma yapacak amk. az biraz mantık başka bir şey değil.
 • alkol içimini değil, para karşılığında alkol satanları yasaklamıştır. para karşılığında hiçbir şey almayın diye sürekli bağırırlarken normal fiyatından yüksek olan alkol satımını yasaklamaları gayet normaldir. geziden bir iki adım yürüyüp kendi biranızı kendiniz alın. barda oturmuyorsunuz elinize bira gelsin. kafa olmaya, eğlenmeye gidiyorsunuz sanki oraya. nasıl sinirlendim.

  köftecileri de kovalayın abiler, çok pis kokutuyorlar parkı...
 • sadece "gezi' parkı'nın içinde illegal satışın yasaklanması" şeklinde gerçekleşem eylem.

  gezinin seyyar satıştan temizlenmesi şarttır. olayın çirkinliğini geçtim bu adamların ne oldukları da belli değil lan. orada ne işleri var!?

  taksim direnişinde illegal bir durum yokken seyyarların orada işleri ne.

  doğru harekettir.
 • rte'nin bu olayı kullanarak "bakın ayyaşlar gezi'yi doldurmuş" demesine fırsat bırakmamak için korsan seyyar satıcıları gezi parkı içinden çıkarmasından ibarettir. taksim'in her yanı tekel bayii dolu, dileyen birasını viskisini zaten oralardan alıp, gezi içine getirerek içebilir.

  fırsat bu fırsattır deyip elinde buzlu kovalarla park içinde 6-7 liraya bira satma çakallığına kimse düşmesin... olay bundan ibaret.
 • baskınlara karşı dinç olmak için doğru harekettir. adam çıkıp dinimizin gereği bu diyerek tribüne oynamıyor gençler, sakin olun, kimsenin özgürlüğüne müdahale yok. ayrıca parka ilk girilen gün hatırlarsanız bedava bira dağıtıldığı konuşuluyordu. her iki konuda da şark kurnazlığı yaptığınızı görüyoruz, boşuna fitne sokmaya çabalamayın.
 • saçmalık.
  çarşı sadece seyyar alkol satışına karşı!

  götünüzden element uydurmayın lan!
 • eylem firsatçilarina karşı yapılan bir girişimdir, sonuna kadar desteklediğimdir. işin bokunu çıkarmayın içecekseniz gidin alın tekelden.

  buna ek o meydanlarda hiç bir şey satılmamalıdır. köfte desen leş gibi kokuyor, ortalık bir de onun dumanıyla kaplanıyor. ortalıkta ne idüğü belirsiz tipler bir şeyler satmaya çalışıyor. en güzelini teyzelerimiz annelerimiz yapıyor. evde yapıp getiriyorlar ve dağıtıyorlar.

  bunlara ek bayrak satışı da olmamalı. bayrak dağıtımı olmalı diye düşünüyorum.
 • çok doğru bir yasaklamadır. herşeyden önce orada 15-16 yaşında gençler de var. alkol satan seyyar satıcıların da çok iyi niyetli olmadığı aşikar. içmek isteyen alsın getirsin. karışan yok.
 • tarih: 28 mayıs 2013
  saat: 21:00 civarları

  gezi parkı kürsüsü: "arkadaşlar her an bir müdahale olabilir, ayık kalalım lütfen"

  yani çarşı, hiçbir şeyi yasaklamıyor, büyük bir olasılıkla gezi parkı bileşenlerine bu konuda yardımcı olmaya çalışıyordu.
hesabın var mı? giriş yap