şükela:  tümü | bugün
  • türkiye şartlarında, evlendikten kısa bir süre sonra hamile kalıp, doğurmak.

evet ben yaptım cart diye, iyi ki de yapmışım, hiç pişman değilim. hepinize de tavsiye derim. şayet hazırsanız buna gayet güzel oluyor; tek dikkat edilmesi gereken, o çocuğu birlikte büyüteceğiniz kişinin buna hazır olup olmadığını ne kadar önemsediğiniz.

hamile olduğumu paylaştığımda duyduğum ilk söz : 'bu ne ya, kapıcı karısı gibi?' oldu. şoka girdi tabi adam, ne dediğini bilemedi, hoş gördüm. bir nevi kafamdan aşağı bir tepsi börek döküldü tek tek. oysa kapıcı da olsa severdim onu.

evlenmeden önce gezin, tozun, sevişin. eminseniz kendinizden evlenin, laf olsun diye evlenirseniz her lafa alınır, zart diye boşanırsınız.
  • önce evliliğin tadını çıkar, bazı şeylere doy, sonra evliliğin durulduğunda yaparsın çocuğu. hem ilişkin oturmuş olur hem de yeni bir heyecan gelir hayatınıza.

ama yok efendim. o çocuk evlenir evlenmez yapılacak. sonra da ateşli sevişmeler ağlamalarla kesilecek, baş başa bir tatile bile çıkılamayacak, gece gezmelerine çıkarken ilk ve son durak nine olacak vs...

yaşınız geçmiyorsa acele etmeyin derim ben.
  • nedenleri:

- erkeğin ailesine karşı üstünlüğü ele geçirmek..

- kocası ölürse falan mirasın tamamına sahip olmak. (çocuk yoksa miras ölen erkeğin kardeşlerine de dağıtılır)

- boşanma ihtimalini azaltmak.
  • geç yaşlarda evlenen çiftler için bir zorunluluk. zira kadının zaten az sayıda yumurtası kalmış, menopoz kapıda. gecikirlerse treni kaçırabilirler.
  • yaşım oldu 35 kendimden 10 yaş küçük bir taze bir kadın bulursam, ekonomik özgürlükle beraber çart diye değil sıçar gibi çocuk yaparım. eğer bakacak gücün varsa, yap yapabildiğin kadar. bu kadar bekledik, bundan sonra durmak yok. velhasıl kelam hala 25'lik hatunu bulamadık :)
  • (bkz: kundakta sosisle hamile olduğunun haberini vermek) başlığında ilk defa benim dile getirdiğim tabir.hatta dün başlığını açacaktım vazgeçtim.vay be ! hoşuma da gitti.neyse bu laf ilk defa benden çıktı.
    edit : bu entry şaka amaçlı yazılmıştır. tamam benim lafım ama telif ister gibi olmuş biraz galiba.yanlış anlaşıldım sanki. :)