şükela:  tümü | bugün soru sor
  • efsanevi fargo, north dakota'nın da sahib kişi..
  • ozellikle the hudsucker proxy'e yapmis oldugu muzikler kesinlikle dinlenmeli.
  • velvet goldmine da da ismi gectigini dusundugum kisi..
    (bkz: emin olmamak)
  • ayrıca the conspiracy theory* için de müzik yapmış besteci.
  • adaptation ostsi de bu kisinin basinin altindan cikmistir.
  • kendini tekrarlamayan muhteşem film müzikleri bestecisi.conspiracy theory deki first date isimli parçası bende bağımlılık yapmış ancak şu ana dek deli gibi aramama karşın yalnızca şarkının ismi elime geçmiştir. olmayan başlığa bkz vermemek için; bakınız: sağolsun cdnow.com
  • raising arizona'nın eğlenceli müziklerini yapmasının yanı sıra çok güzel film müzikleri yapan yaratıcı insan.
  • in bruges'de yaratılan harika kareleri, yerleştirdiği müziklerle zeytinyağı gibi akıtan kompozitör.

hayatta bana hocalarımdan başka not veren birileri yokken, film izledikten sonra, sadece iyi ya da kötü der geçerdim. bu kadar basitti. artık bir iş başvurusu yapınca adam iş görüşmelerinde, sakalımdan, ayakkabı rengime kadar her şeyimi değerlendiriyor. çok fazla sorgulanmadan kolayca hayatını kazanan insanların, çok fazla umursamadan değer yargısı oluşturduğuna inanmaya başladım. önüne çıkanın değerini anlamaya çalışmak, ayrıntılarla ne kadar haşir neşir olunduğuna bağlıymış gibi geliyor.

artık bir film izleyip beğenince, sadece güzelmiş demek yerine, sonunda akan cast'ından, müziklerine kadar inceliyorum. böylece bu şahane insanları keşvetme imkanı doğuyor. izlediğim çoğu güzel filmin müziklerini yaptığını görünce, bugünün kazancı da carter burwell oldu. karnımı doyurmaz belki ama açlığımı unutturabilir. ''save the next boy''

-----------

moderasyon, yukarıdaki entry'lere fiziksel darp var gerekçesiyle nisan 2009 bandıralı bu entry'mi silmiş. entry'ler kronolojik kurguyla girildiğinden canlandırmak zorundayım. mendil satan çocuğa orospu çocuğu demek serbestken, ''yukarıdaki entry'' demek idam sebebiymiş. çoğu doğrumu, yanlışımı gri zemininden aldığım sözlükte de adalet yoksa, artık adalet aramak mantıksız. adalet dediğin, ankara sıhhıye'de sikko bi saraymış. üzüldüm lan.